O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: Michal Hubáček vyhrál na body i na decibely

V Českém Krumlově se o víkendu 19.-20. října konal republikový turnaj GPA kategorie U17. Nejúspěšnějším hráčem se stal Michal Hubáček s bilancí dvou zlatých a jedné stříbrné medaile. Dívčí dvouhru ovládla domácí Sabina Milová.

Michal Hubáček si dvěma vítězstvími hlasitě řekl o pozornost trenérů juniorské reprezentace. Novinářské klišé je přitom tentokrát více než na místě: k jeho hře totiž neodmyslitelně po celý víkend patřilo i mimořádně hlasité sebepovzbuzování. Loni překvapivý mistr ČR do sedmnácti let už letos stabilně patří do reprezentačního kádru a vedle kvalitního útoku ukázal v turnaji také velmi dobrou fyzičku – ve všech disciplínách se dostal do finále a v rámci nedělního programu sehrál hned čtyři třísetové "krváky".

Vše načal semifinálový duel s Janem Somerlíkem, který zakončil Michal Hubáček výhrou 21:18 ve třetí sadě. Jako první z finálových zápasů následoval mix, v němž spolu s Michaelou Fuchsovou nejprve podlehli Janě Slatinské a Romanu Dokládalovi 14:21, aby vzápětí zvládli dvě nervydrásající koncovky a odnesli si výhry 25:23 a 26:24! I poté našel Michal dost zejména psychických sil na vyrovnané finále dvouhry proti Ondřeji Klimešovi. Konečné skóre? 22:20 ve třetím setu! Nedosti na tom, tři sety se hrály i v závěrečném finále čtyřhry chlapců. Tam už ale kvalita hry přece jen trpěla. Oba páry, jak Michal Hubáček s Jakubem Klubalem, tak i plzeňští Radek Pistulka a Jan Louda, strávili dost času stížnostmi na chyby při podání (oba leváci na kurtu skutečně několikrát podávali nad pasem) i příjmu (předčasný start na příjem de facto rozhodl první set) a zápas neměl takové tempo. Z výhry se po soustředěnějším výkonu radovali Louda a Pistulka.

Zajímavé zápasy a některá překvapení přitom nabídl už sobotní program. Asi všem zůstane v paměti "kiks" Jana Loudy, jenž rozhodl napínavé semifinále mixu. Za stavu 23:22 pro soupeře Dokládala a Slatinskou se Louda rozhodl pustit míč na hraně autu – ten mu ale při nepovedeném odskoku zavadil o nohu. Hlášení hlavního rozhodčího "chyba" tak rovnou ukončilo zápas...

Dramatické okamžiky nabízela především čtyřhra chlapců. Už první kolo proti sobě svedlo páry Somerlík-Vašátko a Beran-Lapáček, po třech setech zvítězili klimkovičtí. Vzápětí pak dokázali jako jediní v turnaji dovést jednu sadu až do 30 bodů, nakonec Matěje Hubáčka s Tomášem Rybou udolali 30:28... Ve dvouhře chlapců čeřili vodu nenasazení Martin Ludík a Jindřich Kukač, ale na více než na čtvrtfinále jim to nestačilo. Ve čtyřhře dívek se překvapivě nasazené jedničky loučily už ve svém prvním zápase: jihočeský pár Bočková-Janoštíková podlehl Heleně Homolkové a Míše Zelinkové. Z celkového vítězství se po velkém finálovém boji v neděli radoval nově složený pár Kristýna Brunátová-Jana Slatinská – a jejich radost byla opravdu nelíčená.

Ve dvouhře dívek došlo na zajímavé semifinále – na jedné straně kurtu stála vždy pravačka; navíc křestním jménem Michaela, na druhé pak levoruká hráčka. Po dvou zápasech o finále bylo skóre pomyslného souboje levá vs. pravá 1:1 – Michaela Fuchsová podlehla domácí Sabině Milové, Michaela Zelinková porazila kopřivnickou Elišku Kelnarovou. Ve finále pak Sabina proměnila výhodu domácího prostředí ve vítězství a rozhodla o tom, že minimálně v kategorii U17 je levá lepší než pravá ;-)

Prohlédněte si fotografie z turnaje

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michal Hubáček, Michaela Fuchsová (Sokol Meteor Praha Radotín, Polabiny Pardubice) – Roman Dokládal, Jana Slatinská (Baník Most, TJ Slovan Vesec) 14:21 25:23 26:24
dvouhra chlapců: Michal Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Ondřej Klimeš (TJ Slovan Vesec) 15:21 21:15 22:20
dvouhra dívek: Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Michaela Zelinková (SK Prosek Praha) 21:19 21:15
čtyřhra chlapců: Jan Louda, Radek Pistulka (USK Plzeň) – Michal Hubáček, Jakub Klubal (Sokol Meteor Praha Radotín) 19:21 21:11 21:13
čtyřhra dívek: Kristýna Brunátová, Jana Slatinská (Astra ZM Praha, TJ Slovan Vesec) – Sabina Milová, Jana Panochová (SKB Český Krumlov, Super Stars Most) 21:11 14:21 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!