O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

Petr Beran nastoupil v turnaji pouze k párovým disciplínám, v obou ale dokázal dosáhnout až na nejvyšší příčku. Ve čtyřhře to bylo trochu podle očekávání – s Vojtěchem Lapáčkem patří mezi sehrané páry, postupně si poradili ve dvou setech s Kufou a Savinem, Burešem a Fialou a ve finále i Králem a Máchalem.

O mnoho překvapivější bylo Beranovo vítězství v mixu se Zuzanou Matouškovou. V semifinále si ale poradili po třech setech s turnajovými jedničkami Králem a Dobiášovou a zvládli i finále s Jiřím Burešem a Veronikou Srncovou po setech 18:21 21:7 a 21:15.

Vojtěch Lapáček přidal druhou výhru trochu nečekaně v singlu, když dokázal postupně porazit Filipa Sedláčka, Jiřího Vajsejtla, Marka Kufu, a v semifinále a finále dva kolegy-leváky. Nejprve to byl Matěj Hubáček, posléze ve finále "štika" turnaje Cristian Savin – ani jednomu z nich se nepovedlo vzít Vojtovi Lapáčkovi set.

Ve dvouhře dívek si po suverénních výkonech došla pro zlatou medaili Veronika Dobiášová. Mostecká hráčka postupně přehrála Janu Adámkovou, Veroniku Srncovou, Báru Hadáčkovou a ve finále také Janu Slatinskou, zlato získala beze ztráty setu.

Ve čtyřhře se pak k prvnímu místu prosadila nově složená dvojice Tereza Járová-Veronika Srncová. Ty ve finále zdolaly Báru Hadáčkovou a Janu Slatinskou poměrem 23:25 21:8 a 21:16.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Co nás čeká: světové i domácí turnaje v příštím roce

BWF, světová badmintonová federace, zveřejnila aktualizovaný kalendář s turnaji až do konce roku 2011. Jaké turnaje nás čekají v nadcházející sezóně? Jaké budou její vrcholy? Na co se máte těšit na mezinárodní i domácí, české, ...

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.

GPA U19: dvě domácí výhry pro Janáčka a Černou

Celostátní turnaj Grand Prix A juniorů hostil o víkendu Český Krumlov. V domácím prostředí získali po dvou vítězstvích Jaromír Janáček a Lucie Černá. Řadu překvapení přinesla soutěž ve dvouhře chlapců.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS