O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

Petr Beran nastoupil v turnaji pouze k párovým disciplínám, v obou ale dokázal dosáhnout až na nejvyšší příčku. Ve čtyřhře to bylo trochu podle očekávání – s Vojtěchem Lapáčkem patří mezi sehrané páry, postupně si poradili ve dvou setech s Kufou a Savinem, Burešem a Fialou a ve finále i Králem a Máchalem.

O mnoho překvapivější bylo Beranovo vítězství v mixu se Zuzanou Matouškovou. V semifinále si ale poradili po třech setech s turnajovými jedničkami Králem a Dobiášovou a zvládli i finále s Jiřím Burešem a Veronikou Srncovou po setech 18:21 21:7 a 21:15.

Vojtěch Lapáček přidal druhou výhru trochu nečekaně v singlu, když dokázal postupně porazit Filipa Sedláčka, Jiřího Vajsejtla, Marka Kufu, a v semifinále a finále dva kolegy-leváky. Nejprve to byl Matěj Hubáček, posléze ve finále "štika" turnaje Cristian Savin – ani jednomu z nich se nepovedlo vzít Vojtovi Lapáčkovi set.

Ve dvouhře dívek si po suverénních výkonech došla pro zlatou medaili Veronika Dobiášová. Mostecká hráčka postupně přehrála Janu Adámkovou, Veroniku Srncovou, Báru Hadáčkovou a ve finále také Janu Slatinskou, zlato získala beze ztráty setu.

Ve čtyřhře se pak k prvnímu místu prosadila nově složená dvojice Tereza Járová-Veronika Srncová. Ty ve finále zdolaly Báru Hadáčkovou a Janu Slatinskou poměrem 23:25 21:8 a 21:16.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: Indonésané vládli dvouhrám

Tradiční úvodní turnaj domácí sezóny, Benátecký pohár, byl letos zařazen do nejvyšší kategorie GPA dospělých. Vítězství ve dvouhrách získali indonéští hráči domácího klubu, párovým disciplínám dominovaly české dvojice.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Benátecký pohár: na úvod sezóny špičkově obsazený turnaj

První turnaj Grand Prix A dospělých přilákal do Benátek nad Jizerou vynikající mezinárodní konkurenci. Dvě výhry si připsal Jakub Bitman, pouze ve finále dvouhry nestačil na Pavla Floriana. Mezi ženami se prosadily k prvnímu místu ...

Benátecký pohár: špičkový turnaj na úvod domácí sezóny

První celostátní turnaj GPA dospělých přinesl skutečně parádní obsazení i výborné výkony. Domácí sezónu nejlépe odstartovali výhrami ve svých disciplínách Jakub Bitman, Dominika Koukalová, sestry Pilařovy a páry Florian-Kopřiva a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS