O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

Petr Beran nastoupil v turnaji pouze k párovým disciplínám, v obou ale dokázal dosáhnout až na nejvyšší příčku. Ve čtyřhře to bylo trochu podle očekávání – s Vojtěchem Lapáčkem patří mezi sehrané páry, postupně si poradili ve dvou setech s Kufou a Savinem, Burešem a Fialou a ve finále i Králem a Máchalem.

O mnoho překvapivější bylo Beranovo vítězství v mixu se Zuzanou Matouškovou. V semifinále si ale poradili po třech setech s turnajovými jedničkami Králem a Dobiášovou a zvládli i finále s Jiřím Burešem a Veronikou Srncovou po setech 18:21 21:7 a 21:15.

Vojtěch Lapáček přidal druhou výhru trochu nečekaně v singlu, když dokázal postupně porazit Filipa Sedláčka, Jiřího Vajsejtla, Marka Kufu, a v semifinále a finále dva kolegy-leváky. Nejprve to byl Matěj Hubáček, posléze ve finále "štika" turnaje Cristian Savin – ani jednomu z nich se nepovedlo vzít Vojtovi Lapáčkovi set.

Ve dvouhře dívek si po suverénních výkonech došla pro zlatou medaili Veronika Dobiášová. Mostecká hráčka postupně přehrála Janu Adámkovou, Veroniku Srncovou, Báru Hadáčkovou a ve finále také Janu Slatinskou, zlato získala beze ztráty setu.

Ve čtyřhře se pak k prvnímu místu prosadila nově složená dvojice Tereza Járová-Veronika Srncová. Ty ve finále zdolaly Báru Hadáčkovou a Janu Slatinskou poměrem 23:25 21:8 a 21:16.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!