O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě výhry pro Ondřeje Krále

V Podolí u Brna se o víkendu 13.-14. prosince konal druhý republikový turnaj GPA U17. Na dvě vítězství dosáhl v předvánočním čase mostecký Ondřej Král. Řadu překvapení přinesly zejména dívčí disciplíny.

Potvrzení výkonnostního růstu pro mosteckého Ondřeje Krále přinesl i turnaj GPA U17. Jako turnajová trojka prošel pavoukem dvouhry jako nůž máslem a zvítězil beze ztráty setu. Nejvíce problémů mu přitom dělali soupeři první a poslední – Pavel Synovec v prvním kole dosáhl na 19 bodů ve druhém setu, Vojtěch Lapáček dosáhl na tentýž zisk ve finále. Nikdo z nich ale nedokázal "sesadit Krále".

Do čtyřhry pak vstupoval Ondřej Král s veseckým partnerem Jaroslavem Máchalem jako nasazený pár číslo jedna. Papírové předpoklady se jim podařilo i potvrdit, ale mnohdy to bylo po velkém boji. Postupně si poradili s páry Mišutka-Siegl, po třech setech v semifinále s jihočeským párem Jakeš-Lapáček a ve finále po dvou vyrovnaných sadách porazili i jedno z překvapení turnaje, dvojici Jiří Bureš-Jan Fiala.

Nechybělo mnoho, a Ondřej Král mohl "opanovat" všechny tři disciplíny. Ve smíšené čtyřhře to společně s Veronikou Dobiášovou dotáhli až do finále, v něm se ale radovala z výhry dvojice Vojtěch Lapáček a Tereza Švábíková.

Velmi zajímavé výsledky nabídly čistě dívčí disciplíny. Ve dvouhře se sice sešly ve finále dvě nejvýše nasazené hráčky: prosecká Michaela Zelinková jako turnajová jednička po třech setech podlehla nasazené dvojce Veronice Dobiášové z Mostu. Řadu úspěchů a nečekaných vítězství ale zaznamenaly i nenasazené hráčky: třetí místo je krásným výsledkem pro Terezu Járovou z pražské Astry, dvě nasazené cestou k bronzové medaili vyřadila českobudějovická Bára Hadáčková, překvapením bylo i čtvrtfinále plzeňské Elišky Polívkové.

Čtyřhra dívek pak přinesla dramatické bitvy čtyř vyrovnaných párů. Turnajové jedničky Berta Ausbergerová a Veronika Srncová si v semifinále poradily s Kristýnou Brunátovou a Janou Slatinskou; soupeřkám vrátily třísetovou porážku z nedávného GPA U19 ve Vinoři. Druhé semifinále nabídlo souboj turnajových dvojek Michaely Zelinkové a Michaely Fuchsové proti Terezám Járové a Švábíkové – dva vyrovnané sety přinesly shodný výsledek 21:19 pro pár M+M. Finále už takovým dramatem nebylo: Zelinková s Fuchsovou je rozhodly pro sebe přesvědčivě ve dvou sadách.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.12.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!