O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U17: dvě výhry pro Ondřeje Krále

V Podolí u Brna se o víkendu 13.-14. prosince konal druhý republikový turnaj GPA U17. Na dvě vítězství dosáhl v předvánočním čase mostecký Ondřej Král. Řadu překvapení přinesly zejména dívčí disciplíny.

Potvrzení výkonnostního růstu pro mosteckého Ondřeje Krále přinesl i turnaj GPA U17. Jako turnajová trojka prošel pavoukem dvouhry jako nůž máslem a zvítězil beze ztráty setu. Nejvíce problémů mu přitom dělali soupeři první a poslední – Pavel Synovec v prvním kole dosáhl na 19 bodů ve druhém setu, Vojtěch Lapáček dosáhl na tentýž zisk ve finále. Nikdo z nich ale nedokázal "sesadit Krále".

Do čtyřhry pak vstupoval Ondřej Král s veseckým partnerem Jaroslavem Máchalem jako nasazený pár číslo jedna. Papírové předpoklady se jim podařilo i potvrdit, ale mnohdy to bylo po velkém boji. Postupně si poradili s páry Mišutka-Siegl, po třech setech v semifinále s jihočeským párem Jakeš-Lapáček a ve finále po dvou vyrovnaných sadách porazili i jedno z překvapení turnaje, dvojici Jiří Bureš-Jan Fiala.

Nechybělo mnoho, a Ondřej Král mohl "opanovat" všechny tři disciplíny. Ve smíšené čtyřhře to společně s Veronikou Dobiášovou dotáhli až do finále, v něm se ale radovala z výhry dvojice Vojtěch Lapáček a Tereza Švábíková.

Velmi zajímavé výsledky nabídly čistě dívčí disciplíny. Ve dvouhře se sice sešly ve finále dvě nejvýše nasazené hráčky: prosecká Michaela Zelinková jako turnajová jednička po třech setech podlehla nasazené dvojce Veronice Dobiášové z Mostu. Řadu úspěchů a nečekaných vítězství ale zaznamenaly i nenasazené hráčky: třetí místo je krásným výsledkem pro Terezu Járovou z pražské Astry, dvě nasazené cestou k bronzové medaili vyřadila českobudějovická Bára Hadáčková, překvapením bylo i čtvrtfinále plzeňské Elišky Polívkové.

Čtyřhra dívek pak přinesla dramatické bitvy čtyř vyrovnaných párů. Turnajové jedničky Berta Ausbergerová a Veronika Srncová si v semifinále poradily s Kristýnou Brunátovou a Janou Slatinskou; soupeřkám vrátily třísetovou porážku z nedávného GPA U19 ve Vinoři. Druhé semifinále nabídlo souboj turnajových dvojek Michaely Zelinkové a Michaely Fuchsové proti Terezám Járové a Švábíkové – dva vyrovnané sety přinesly shodný výsledek 21:19 pro pár M+M. Finále už takovým dramatem nebylo: Zelinková s Fuchsovou je rozhodly pro sebe přesvědčivě ve dvou sadách.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.12.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Bulgarian Junior: třetí místo Lucie Černé a Jaromíra Janáčka

Juniorským mistrovstvím Bulharska odstartovali novou sezónu Jaromír Janáček a Lucie Černá – talentovaní hráči Českého Krumlova obsadili společně třetí místo v mixu, Lucie přidala bronz i ve dvouhře.

Croatian Junior: parádní úspěchy českých juniorů

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska juniorů se hrálo české finále dvouhry chlapců – úspěšnější byl Adam Mendrek. Jaromír Janáček si spravil chuť v mixu, který vyhrál společně s Lucií Černou. Češi sbírali medaile a vedli si ...

Croatian Junior: medailové úspěchy českých juniorů

Českým juniorským reprezentantům se výjimečně vydařilo mezinárodní mistrovství Chorvatska. Ze sportovní haly v Poreči si odvezli hned pět medailí, z toho dvě zlaté - Lucie Černá za dvouhru a spolu s Jaromírem Janáčkem v mixu.

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS