O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: Tereza Švábíková dominovala turnaji v Orlové

V Orlové se konal o víkendu 22.-23. února třetí republikový turnaj GPA starších žáků. Výsledkově se nejvíce prosadila Tereza Švábíková s bilancí dvou prvních a jednoho druhého místa.

Turnaj v Orlové se odehrál za účasti nejužší dívčí špičky včetně tří účastnic nedávného Mistrovství Evropy U15; Terezy Švábíkové, Michaely Fuchsové a Berty Ausbergerové. Ty se také prosadily k většině medailových pozic. Nejúspěšnější byla první jmenovaná. Tereza Švábíková ze Sokola Klimkovice vyhrála suverénně beze ztráty setu dvouhru dívek, ve finále porazila právě Bertu Ausbergerovou.

Ve čtyřhře dívek si užila zlatý úspěch třetí z reprezentantek, Fuchsová, když turnaj vyhrála spolu s pardubickou oddílovou spoluhráčkou Pavlínou Krpatovou. Švábíková ve spolupráci s Terezou Járovou brala stříbro.

Zatímco v dívčích disciplínách se plnily papírové předpoklady (například ve dvouhře do čtvrtfinále postoupily všechny nasazené hráčky), jakmile se do hry zamíchali chlapci, děly se zajímavější věci. V mixu se k výhře prosadil nasazený pár číslo dvě, Vojtěch Lapáček a Tereza Švábíková. Na úkor výše nasazených se ale k medailovým pozicím prosadily dvojice shodně v turnaji vedené jako 5/8 – stříbrní Martin Jindra s Veronikou Srncovou a také bronzoví Ondřej Král s Veronikou Dobiášovou a Kristian Lecian s Bertou Ausbergerovou.

Ve čtyřhře chlapců se dokonce až do finále dostal nenasazený pár Ondřej Král-Jaroslav Máchal. Mostecko-liberecká dvojice vyřadila i první nasazené Matěje Hubáčka s Martinem Jindrou, ve finále však po dvou vyrovnaných setech zvítězily nasazené dvojky, Marek Kufa a Cristian Savin.

Neúspěch z párových disciplín, v nichž opustil soutěž předčasně, si Matěj Hubáček naplno vynahradil ve dvouhře. Přes Jaroslava Máchala, Marka Kufu, Cristiana Savina a ve finále i Nicolu Sivigliu si došel pro druhé letošní vítězství na turnaji GPA. Druhé místo je velkým úspěchem pro českokrumlovského Sivigliu, který na své cestě turnajem vyřadil tři nasazené hráče.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Marek Kufa, Cristian Savin (Slavoj Český Těšín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Ondřej Král, Jaroslav Máchal (Baník Most, Slovan Vesec) 22:20 21:16
dvouhra chlapců: Matěj Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Nicola Siviglia (SKB Český Krumlov) 21:19 21:9
čtyřhra dívek: Michaela Fuchsová, Pavlína Krpatová (Polabiny Pardubice) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) 14:21 21:15 21:18
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) – Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) 21:17 21:10
smíšená čtyřhra: Vojtěch Lapáček, Tereza Švábíková (Sokol České Budějovice, Sokol Klimkovice) – Martin Jindra, Veronika Srncová (Sokol České Budějovice, Sokol Židlochovice) 21:13 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!