O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: Tereza Švábíková dominovala turnaji v Orlové

V Orlové se konal o víkendu 22.-23. února třetí republikový turnaj GPA starších žáků. Výsledkově se nejvíce prosadila Tereza Švábíková s bilancí dvou prvních a jednoho druhého místa.

Turnaj v Orlové se odehrál za účasti nejužší dívčí špičky včetně tří účastnic nedávného Mistrovství Evropy U15; Terezy Švábíkové, Michaely Fuchsové a Berty Ausbergerové. Ty se také prosadily k většině medailových pozic. Nejúspěšnější byla první jmenovaná. Tereza Švábíková ze Sokola Klimkovice vyhrála suverénně beze ztráty setu dvouhru dívek, ve finále porazila právě Bertu Ausbergerovou.

Ve čtyřhře dívek si užila zlatý úspěch třetí z reprezentantek, Fuchsová, když turnaj vyhrála spolu s pardubickou oddílovou spoluhráčkou Pavlínou Krpatovou. Švábíková ve spolupráci s Terezou Járovou brala stříbro.

Zatímco v dívčích disciplínách se plnily papírové předpoklady (například ve dvouhře do čtvrtfinále postoupily všechny nasazené hráčky), jakmile se do hry zamíchali chlapci, děly se zajímavější věci. V mixu se k výhře prosadil nasazený pár číslo dvě, Vojtěch Lapáček a Tereza Švábíková. Na úkor výše nasazených se ale k medailovým pozicím prosadily dvojice shodně v turnaji vedené jako 5/8 – stříbrní Martin Jindra s Veronikou Srncovou a také bronzoví Ondřej Král s Veronikou Dobiášovou a Kristian Lecian s Bertou Ausbergerovou.

Ve čtyřhře chlapců se dokonce až do finále dostal nenasazený pár Ondřej Král-Jaroslav Máchal. Mostecko-liberecká dvojice vyřadila i první nasazené Matěje Hubáčka s Martinem Jindrou, ve finále však po dvou vyrovnaných setech zvítězily nasazené dvojky, Marek Kufa a Cristian Savin.

Neúspěch z párových disciplín, v nichž opustil soutěž předčasně, si Matěj Hubáček naplno vynahradil ve dvouhře. Přes Jaroslava Máchala, Marka Kufu, Cristiana Savina a ve finále i Nicolu Sivigliu si došel pro druhé letošní vítězství na turnaji GPA. Druhé místo je velkým úspěchem pro českokrumlovského Sivigliu, který na své cestě turnajem vyřadil tři nasazené hráče.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Marek Kufa, Cristian Savin (Slavoj Český Těšín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Ondřej Král, Jaroslav Máchal (Baník Most, Slovan Vesec) 22:20 21:16
dvouhra chlapců: Matěj Hubáček (Sokol Meteor Praha Radotín) – Nicola Siviglia (SKB Český Krumlov) 21:19 21:9
čtyřhra dívek: Michaela Fuchsová, Pavlína Krpatová (Polabiny Pardubice) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) 14:21 21:15 21:18
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) – Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) 21:17 21:10
smíšená čtyřhra: Vojtěch Lapáček, Tereza Švábíková (Sokol České Budějovice, Sokol Klimkovice) – Martin Jindra, Veronika Srncová (Sokol České Budějovice, Sokol Židlochovice) 21:13 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.02.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!