O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě výhry pro Klimeše a Lajdovou

První celostátní turnaj starších žáků přinesl napínavé finálové bitvy. Dvojnásobné vítězství si z Českého Krumlova odváží Magdalena Lajdová z pražské Astry a Ondřej Klimeš ze Slovanu Vesec.

Pestré složení finálových dvojic a velká dramata

Ve finálových soubojích se objevila řada reprezentantů i hráčů, kteří nakukují do širšího kádru juniorského národního celku. Zkouškou “ohněm” ve dvouhrách prošli Ondřej Klimeš a domácí Sabina Milová. Ondřej Klimeš dokázal ve finálovém souboji udolat šikovného leváka Romana Dokládala – mostecký hráč se sklonil před dynamickou a rychlou hrou libereckého mladíka až ve třetím setu, který pro sebe Klimeš získal jednoznačně 21:8. Sabina Milová se na svou výhru nadřela mnohem více: nakonec ale proti Monice Světničkové obhájila pozici nasazené jedničky a zvítězila 18:21 21:19 a 25:23!

Magdalena Lajdová z pražské Astry se ukázala být specialistkou na párové disciplíny. Ve smíšené čtyřhře společně s Ondřejem Klimešem potvrdila papírové předpoklady. Ve finále překonali západočeskou dvojici Radek Pistulka – Kateryna Vatashchuk 21:14 a 21:17. Také v deblu byla Lajdová společně s Monikou Světničkovou nasazena jako číslo jedna – a i zde se potvrdily papírové předpoklady. Finálovými soupeřkami Lajdové a Světničkové byly Michaela Zelinková a Dominika Budzelová. Nenasazené hráčky SK Prosek Praha, respektive Sokola Klimkovice, patřily k překvapením turnaje, ale v zápase o zlato uhrály pouze 9 a 14 bodů.

Klimkovičtí trenéři však nemuseli věšet hlavy. Náladu jim spravili Jan Somerlík a Michal Vašátko ve čtyřhře chlapců, když v dalším dramatickém utkání překonali plzeňský pár Jan Louda – Radek Pistulka 21:19 ve třetím setu.

Ačkoliv na turnaji chyběly dvě přední hráčky této kategorie, Kristýna Brunátová a Denisa Šikalová, ukázalo českokrumlovské áčko, jaké je rozložení sil mezi staršími žáky po letní přípravě, a jaká je mezi žáky vyrovnanost jak v chlapecké, tak i v dívčí kategorii.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra dívek: Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) 18:21 21:19 25:23
dvouhra chlapců: Ondřej Klimeš (TJ Slovan Vesec) – Roman Dokládal (Baník Most) 21:16 16:21 21:8
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Monika Světničková (Astra ZM Praha, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Michaela Zelinková, Dominika Budzelová (SK Prosek Praha, Sokol Klimkovice) 21:9 21:14
čtyřhra chlapců: Jan Somerlík, Michal Vašátko (Sokol Klimkovice) – Jan Louda, Radek Pistulka (Bilá Hora Plzeň, USK Plzeň) 21:16 14:21 21:19
smíšená čtyřhra: Ondřej Klimeš, Magdalena Lajdová (TJ Slovan Vesec, Astra ZM Praha) – Radek Pistulka, Kateryna Vatashchuk (USK Plzeň, Karlovy Vary) 21:14 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!