O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě výhry Marka Aubuse a Báry Hadáčkové

V Hradci Králové se o víkendu 6.-7. prosince konal celostátní turnaj GPA kategorie U15. Domácího prostředí využil ke dvěma výhrám Marek Aubus, mezi dívkami byla nejúspěšnější Bára Hadáčkové s obdobnou bilancí dvou zlatých medailí.

Marek Aubus vstupoval do turnaje jako nasazená dvojka. Ve dvouhře si přitom se všemi soupeři poradil beze ztráty setu. Postupně to byl David Waller, Jan Viktora, ve vyrovnaném semifinále Adam Blaník a ve finále Aubus udolal i libereckého Jiřího Vajsejtla.

Druhou zlatou medaili přidal Marek Aubus spolu s Lucií Krpatovou v mixu. Sehraný pár, který je v Markově případě o rok, v Luciině dokonce o dva roky mladší než většina soupeřů, si věděl rady se všemi protivníky, ve finále to bylo výsledkem 14:21 21:19 a 21:17 s nasazenými jedničkami Jiřím Vajsejtlem a Adélou Vackovou.

Dvakrát neúspěšný finalista Vajsejtl se dočkal ve třetí disciplíně – čtyřhře chlapců. Společně s mosteckým Jiřím Králem doslova převálcovali konkurenci – nikomu ze tří soupeřů nedovolili více než 14 bodů v jednom setu, ve finále porazili Marka Aubuse a Martina Siegla 21:8 a 21:12.

V dívčích disciplínách si nejlépe vedla Bára Hadáčková. Českobudějovická badmintonistka zvítězila ve dvouhře, když v semifinále udolala Terezu Járovou, ve finále pak zvládla koncovku první sady a celou sadu druhou s Kateřinou Zuzákovou – 22:20 a 21:8.

Druhé zlato Hadáčková přidala ve čtyřhře dívek, kterou hraje společně s Adélou Vackovou. Do finále se probojovaly nasazené páry číslo jedna a dvě – poraženy po setech 24:22 a 21:17 odešly turnajové jedničky Tereza Járová a Kateřina Stehlíková.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.12.2014]

Diskuze k článku

10.12.2014 18:22
Bengbingtonista
To je teda fotka. :-D

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, ...

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!