O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě výhry Báry Hadáčkové a Marka Aubuse

Orlová hostila o víkendu 21.-22. února celostátní turnaj žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky se stali Marek Aubus a Bára Hadáčková s bilancí dvou vítězství.

Marek Aubus přitom neměl daleko ani k úplné dominanci nad startovním polem – vedle vítězství ve smíšené čtyřhře společně s Janou Adámkovou a ve čtyřhře chlapců s Adamem Blaníkem totiž hrál i ve finále dvouhry. Po výhrách nad Martinem Štětinou, Matějem Ehmem a třísetovém vítězství nad Janem Viktorou však Aubus nestačil na Jiřího Vajsejtla. Hráč Slovanu Vesec se do finále prosadil přes dva Pražany Vojtěcha Seberu a Václava Podivína, v semifinále zdolal domácího Adama Blaníka a ve finále přehrál i Marka Aubuse 21:18 a 22:20.

Mezi dívkami zaznamenala nejlepší bilanci Bára Hadáčková, která dokázala s velkým přehledem zvítězit ve dvouhře. Nejvíce ji potrápila v úplně prvním setu turnaje Jana Adámková, výsledek 24:22 ale Bára Hadáčková doplnila už jednoznačně výhrou 21:6. Dále si českobudějovická hráčka poradila s Nelou Němcovou, Adélou Vackovou i Kateřinou Zuzákovou. K vítězství ve dvouhře přidala Hadáčková ještě triumf v deblu s Adélou Vackovou po finálové výhře nad Terezou Járovou a Kateřinou Stehlíkovou.

Prohlédněte si: kompletní výsledky turnaje

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s ...

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz ...

Velká cena Brna: domácí turnajový experiment

Turnaj Grand Prix A dospělých v Brně přinesl dobré výkony juniorů, překvapení ve čtyřhře mužů a napínavé finálové drama v mixu. Především šlo ale o turnaj, kde se testoval nový systém se zrušenou kvalifikací.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!