O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě vítězství Lajdové a Somerlíka

V pražské Vinoři se konal celostátní turnaj GPA starších žáků. Ve vyrovnaném startovním poli si nejlépe vedli Magdalena Lajdová a Jan Somerlík, kteří si odvezli dvě první místa, dramatické finále dvouhry dívek vyhrála Sabina Milová.

Šikovný levák Somerlík vyhrál dvouhru, Magda Lajdová vévodila párovkám

V žákovské kategorii neobvyklé rozhodnutí udělala před turnajem Magdalena Lajdová. Hráčka pražské Astry se rozhodla soustředit pouze na párové disciplíny a vůbec nestartovala ve dvouhře. A zdá se, že jí to přineslo výhodu oproti soupeřkám, které musely své síly tříštit: společně s Ondřejem Klimešem totiž Lajdová zvítězila v mixu a s Denisou Šikalovou také ve čtyřhře dívek. Oba finálové zápasy proti dvojicím Dokládal-Slatinská a Budzelová-Zelinková navíc zvládla ve dvou setech a bez náznaku dramatické zápletky.

To další dvojnásobný medailista z Vinoře, klimkovický Jan Somerlík, se nešetřil a startoval ve všech disciplínách. V mixu skončil společně s Dominikou Budzelovou právě na raketách Klimeše a Lajdové, a to v semifinále. Chuť si spravil ve dvouhře, v níž překonal postupně své severomoravské konkurenty Mendreka a Šářce, aby ve finále přehrál taktickou hrou i libereckého Ondřeje Klimeše.

Zajímavou zápletku nabídla i dvouhra dívek. Do finále se probila první nasazená Denisa Šikalová. Benátecká badmintonistka čelila vítězce dvou předchozích turnajů GPA, českokrumlovské Sabině Milové. A levoruká hráčka s tmavými culíky si dokázala poradit i tentokrát, i když zápas dospěl až do koncovky rozhodujícího setu. Po výhře 22:20 tak společně s Janem Somerlíkem symbolicky ukázala, že pro mládežnické dvouhry je levá ruka „ta pravá“.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ondřej Klimeš, Magdalena Lajdová (Slovan Vesec, Astra ZM Praha) – Roman Dokládal, Jana Slatinská (Baník Most, Slovan Vesec) 21:17 21:13
čtyřhra chlapců: Jan Somerlík, Michal Vašátko (Sokol Klimkovice) – Roman Dokládal, Ondřej Klimeš (Baník Most, Slovan Vesec) 21:15 21:18
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Dominika Budzelová, Michaela Zelinková (Sokol Klimkovice, SK Prosek Praha) 21:16 21:17
dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Ondřej Klimeš (Slovan Vesec) 21:13 21:18
dvouhra dívek: Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Denisa Šikalová (Deltacar Benátky n. Jiz.) 16:21 21:15 22:20

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 45 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Víkendový camp s Evou Titěrovou - v sobotu singly, v neděli debly

 Přihlaste se na víkendový camp s trenérkou I. třídy Evou Titěrovou, který proběhne ve dnech 25.-26. července v tělocvičně ZŠ Vinoř. V sobotu budou na programu singly, v neděli pak párové disciplíny.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!