O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě vítězství Lajdové a Somerlíka

V pražské Vinoři se konal celostátní turnaj GPA starších žáků. Ve vyrovnaném startovním poli si nejlépe vedli Magdalena Lajdová a Jan Somerlík, kteří si odvezli dvě první místa, dramatické finále dvouhry dívek vyhrála Sabina Milová.

Šikovný levák Somerlík vyhrál dvouhru, Magda Lajdová vévodila párovkám

V žákovské kategorii neobvyklé rozhodnutí udělala před turnajem Magdalena Lajdová. Hráčka pražské Astry se rozhodla soustředit pouze na párové disciplíny a vůbec nestartovala ve dvouhře. A zdá se, že jí to přineslo výhodu oproti soupeřkám, které musely své síly tříštit: společně s Ondřejem Klimešem totiž Lajdová zvítězila v mixu a s Denisou Šikalovou také ve čtyřhře dívek. Oba finálové zápasy proti dvojicím Dokládal-Slatinská a Budzelová-Zelinková navíc zvládla ve dvou setech a bez náznaku dramatické zápletky.

To další dvojnásobný medailista z Vinoře, klimkovický Jan Somerlík, se nešetřil a startoval ve všech disciplínách. V mixu skončil společně s Dominikou Budzelovou právě na raketách Klimeše a Lajdové, a to v semifinále. Chuť si spravil ve dvouhře, v níž překonal postupně své severomoravské konkurenty Mendreka a Šářce, aby ve finále přehrál taktickou hrou i libereckého Ondřeje Klimeše.

Zajímavou zápletku nabídla i dvouhra dívek. Do finále se probila první nasazená Denisa Šikalová. Benátecká badmintonistka čelila vítězce dvou předchozích turnajů GPA, českokrumlovské Sabině Milové. A levoruká hráčka s tmavými culíky si dokázala poradit i tentokrát, i když zápas dospěl až do koncovky rozhodujícího setu. Po výhře 22:20 tak společně s Janem Somerlíkem symbolicky ukázala, že pro mládežnické dvouhry je levá ruka „ta pravá“.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ondřej Klimeš, Magdalena Lajdová (Slovan Vesec, Astra ZM Praha) – Roman Dokládal, Jana Slatinská (Baník Most, Slovan Vesec) 21:17 21:13
čtyřhra chlapců: Jan Somerlík, Michal Vašátko (Sokol Klimkovice) – Roman Dokládal, Ondřej Klimeš (Baník Most, Slovan Vesec) 21:15 21:18
čtyřhra dívek: Magdalena Lajdová, Denisa Šikalová (Astra ZM Praha, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Dominika Budzelová, Michaela Zelinková (Sokol Klimkovice, SK Prosek Praha) 21:16 21:17
dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Ondřej Klimeš (Slovan Vesec) 21:13 21:18
dvouhra dívek: Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Denisa Šikalová (Deltacar Benátky n. Jiz.) 16:21 21:15 22:20

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 45 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v Praze

O tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS