O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě vítězství Jana Loudy v párových disciplínách

Republikový turnaj starších žáků, GPA U15, hostil o víkendu Český Těšín. Nejúspěšnějším hráčem vyrovnaného startovního pole se stal Jan Louda - plzeňský badmintonista ovládl obě párové disciplíny.

Dvouhra chlapců plná překvapení

Stejně jako minule v Českém Krumlově i tentokrát přinesla zejména dvouhra chlapců překvapivé výsledky: startovní pole “patnáctek” je vzácně vyrovnané a papíroví favorité mohou snadno ztratit pozici. Turnaj tak už ve druhém kole přišel o velkého favorita Ondřeje Klimeše – badmintonista s dynamickým a silovým projevem podlehl největšímu překvapení, Jindřichu Kukačovi z Křemže, který se přes Jakuba Klubala probil až do semifinále, kde nestačil na domácího Wojciecha Mendreka. Celkovým vítězem se stal šikovný levák menšího vzrůstu... ne, nemluvímě tu ještě o Janu Loudovi, ale o klimkovickém Janu Somerlíkovi, který právě nasazenou jedničku vyřadil už ve čtvrtfinále a klimkovickému oddílu zajistil jediné zlato.

Jan Louda si ovšem zklamání vynahradil v párových disciplínách. Západočeský badminton zřejmě umí vychovat výtečné páraře: finále mixu proti sobě svedlo dvě dvojice poskládané podle stejného klíče – kluci z Plzně, holky z Karlových Varů. Úspěšnější byli Jan Louda a Jana Panochová. Finálový soupeř Radek Pistulka si náladu společně s Janem Loudou spravil v deblu, když porazili dvojici Dokládal-Klimeš. Louda se tak se dvěma zlatými stal nejúspěšnějším hráčem turnaje.

Mezi dívkami při absenci Denisy Šikalové a Magdaleny Lajdové (nestartovala také dlouhodobě zraněná Kristýna Brunátová) dostaly šanci další hráčky z širšího kádru juniorské reprezentace. S nedoléčenou angínou startující Michaela Zelinková se rozloučila už ve čtvrtfinále, Eliška Kelnarová a Tereza Janoštíková v semifinále a ve finále Sabina Milová znovu předčila Moniku Světničkovou, tentokrát ve dvou setech. Ve finále čtyřhry dívek pak Janoštíková s Kelnarovou přehrály Zelinkovou a Budzelovou.

Turnaj v Českém Těšíně ukázal, jak moc je startovní pole kategorie U15 vyrované – a že mohou selhat i výrazní favorité. Tipovat medailisty letošního MČR tak zatím může jen hodně odvážný sázkař.

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Wojciech Mendrek (Slavoj Český Těšín) 21:12 21:16
dvouhra dívek: Sabina Milová (SKB Český Krumlov) – Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:17 21:16
čtyřhra chlapců: Jan Louda, Radek Pistulka (Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) – Roman Dokládal, Ondřej Klimeš (Baník Most, Slovan Vesec) 21:17 21:18
čtyřhra dívek: Tereza Janoštíková, Eliška Kelnarová (Sokol České Budějovice, BK Kopřivnice) – Michaela Zelinková, Dominika Budzelová (SK Prosek Praha, Sokol Klimkovice) 21:15 21:15
smíšená čtyřhra: Jan Louda, Jana Panochová (Bílá Hora Plzeň, Karlovy Vary) – Radek Pistulka, Kateryna Vatashchuk (USK Plzeň, Karlovy Vary) 21:19 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...

Mezinárodní turnaj mládeže v Českém Krumlově

SKB Český Krumlov uspořádal o víkendu 26. ročník mezinárodního turnaje družstev žáků. V konkurenci týmů ze sedmi zemí se jako nejúspěšnější ukázali hráči chorvatského HBK Max Zagreb.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!