O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: dvě prvenství Ivany Zychové

Druhý turnaj kategorie Grand Prix A starších žáků se konal o víkendu 27.-28. listopadu v Brně. Ve vyrovnaném startovním poli nebyla nouze o překvapení, dvě vítězství si z Jehnic odvezla Ivana Zychová z pražské Astry, překvapením bylo vítězství krumlovského Dominika Koloucha ve dvouhře chlapců.

Stálice z pražské Astry: výbornou formu ukázala Zychová

Pražské Astře roste pod dohledem přísné trenérky Markéty Osičkové výjimečná skupina talentovaných dívek. Na brněnském turnaji GPA U15 předvedla vynikající formu Ivana Zychová. Hráčka, které se nedávno vydařila i reprezentační akce – pohár šesti národů – přehrála všechny své soupeřky ve dvouhře a získala prvenství také v deblu se svou stálou oddílovou partnerkou Kristýnou Brunátovou.

Na překvapení došlo ve dvouhře chlapců. Všem nasazeným první místo vyfoukl Dominik Kolouch - hráč SKB Český Krumlov musel vybojovat několik těsných koncovek, ale v turnaji neztratil ani set a zaslouženě se radoval z vítězství. To čtyřhra chlapců měla očekávané vítěze – Jan Koňas a David Stejskal ze Slovanu Vesec patří k sehraným a kvalitním párům, které mají vždy nejvyšší ambice. Ve smíšené čtyřhře rázně utnuli myšlenky na českobudějovickou senzari Matěj Klupa a Denisa Šikalová, když porazili jednoznačně překvapivé finalisty, Pavla Marka a Terezu Janoštíkovou.

Druhé patnáctkové GPA ukázalo, že je republiková špička velmi široká a zejména ve dvouhrách může překvapit kdokoli. Zároveň se ukázalo, že párovým disciplínám už začínají dominovat sehrané páry. Zejména aktuální forma a hra, kterou předvádějí Ivana Zychová s Kristýnou Brunátovou, stěží hledá ve startovním poli čtyřhry dívek konkurenci.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra chlapců: Dominik Kolouch (SKB Český Krumlov) – Adam Šářec (Slavoj Český Těšín) 21:15 21:16
dvouhra dívek: Ivana Zychová (Astra ZM Praha) – Eliška Kelnarová (BK Kopřivnice) 21:9 21:17
čtyřhra chlapců: Jan Koňas, David Stejskal (Slovan Vesec) – Ondřej Klimeš, Roman Tichý (Slovan Vesec, Brno-Jehnice) 17:21 22:20 21:19
čtyřhra dívek: Kristýna Brunátová, Ivana Zychová (Astra ZM Praha) – Denisa Šikalová, Magdalena Lajdová (Deltacar Benátky n. Jiz., Astra ZM Praha) 15:21 21:13 21:12
smíšená čtyřhra: Matěj Klupa, Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Pavel Marek, Tereza Janoštíková (Sokol České Budějovice) 21:9 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Vietnam Grand Prix: juniorská mistryně ukázala sílu

Souběžně s evropskými circuitovými turnaji dospělých i juniorů se konalo také Vietnam Grand Prix. Turnaje úrovní jen těsně pod Super Serií se zúčastnila širší asijská špička, skvělým výkonem překvapila zejména Ratchanok ...

Video: Petr Koukal - Rajiv Ouseph

Sledujte jeden z nejlepších zápasů českého hráče na světové scéně - Petr Koukal se ve čtvrtfinále Bitburger Open 2010 utkal s Rajivem Ousephem a favorizovaného Angličana porazil ve třech setech. Součástí článku je i videozáznam ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!