O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: žádná změna, turnaji vládli Janoštík, Švejda a Zuzáková

Třetí republikový turnaj mladších žáků v Podolí u Brna přinesl očekávané výsledky. Startovnímu poli vládli nejvýše nasazení favorité, po dvou výhrách si odnesli Jan Janoštík, Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková.

Na jihu Moravy se odehrávaly souboje podle předem napsaného scénáře, který velel, aby se ve finálových duelech střetli nejvýše nasazení hráči a páry. Kategoriím chlapců dominuje jihočeské duo Jan Janoštík – Tomáš Švejda, které si rozdělilo všechny zlaté medaile. Společně zvítězili ve čtyřhře chlapců suverénním způsobem. Nejvíce bodů na ně hned v prvním kole uhráli Brněné Dostál s Reichmannem, kteří dosáhli ve druhé sadě na číslovku 13 – to bylo ale maximum.

Také do finále dvouhry chlapců to Janoštík i Švejda dotáhli bez obtíží; tedy beze ztráty setu. Oproti minulému GPA si tentokrát výhru nenechal ujít mladší Honza Janoštík, českobudějovický hráč porazil lokálního rivala z Českého Krumlova 21:15 a 21:12.

Konečně i v mixu mělo ve finále dojít na jihočeský souboj, ale pro zranění Lucie Krpatové nemohl Jan Janoštík do souboje o zlato nastoupit – zlato za smíšenou čtyřhru tedy získali Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková.

Právě benátecká Zuzáková je podobným "fenoménem" mezi dívkami, jako jsou jihočeští borci mezi chlapci. Nedlouho po stříbrné medaili z GPA kategorie starších žáků přidala Zuzáková zlato mezi mladšími, když ve finále povolila "malé, ale šikovné" Scharleen Tallulah van Coppenolle pouze 10 a 11 bodů.

Silná enkláva dívek z Orlové se mohla naplno radovat ve čtyřhře. Ve finále bez boje zlato získaly Nela Němcová a Scharleen Tallulah van Coppenolle; dvojice Zuzáková-Krpatová nemohla po zranění druhé jmenované ze semifinále dvouhry nastoupit.

Turnaj v Podolí ukázal vyrovnané startovní pole, v němž se mnohdy k postupům do druhého či třetího kola prosadili nečekaní hráči. Nedělní program už ale patřil papírovým favoritům, kteří peloton "běžné české U-třináctky" nechali ve finiši daleko za sebou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS