O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: žádná změna, turnaji vládli Janoštík, Švejda a Zuzáková

Třetí republikový turnaj mladších žáků v Podolí u Brna přinesl očekávané výsledky. Startovnímu poli vládli nejvýše nasazení favorité, po dvou výhrách si odnesli Jan Janoštík, Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková.

Na jihu Moravy se odehrávaly souboje podle předem napsaného scénáře, který velel, aby se ve finálových duelech střetli nejvýše nasazení hráči a páry. Kategoriím chlapců dominuje jihočeské duo Jan Janoštík – Tomáš Švejda, které si rozdělilo všechny zlaté medaile. Společně zvítězili ve čtyřhře chlapců suverénním způsobem. Nejvíce bodů na ně hned v prvním kole uhráli Brněné Dostál s Reichmannem, kteří dosáhli ve druhé sadě na číslovku 13 – to bylo ale maximum.

Také do finále dvouhry chlapců to Janoštík i Švejda dotáhli bez obtíží; tedy beze ztráty setu. Oproti minulému GPA si tentokrát výhru nenechal ujít mladší Honza Janoštík, českobudějovický hráč porazil lokálního rivala z Českého Krumlova 21:15 a 21:12.

Konečně i v mixu mělo ve finále dojít na jihočeský souboj, ale pro zranění Lucie Krpatové nemohl Jan Janoštík do souboje o zlato nastoupit – zlato za smíšenou čtyřhru tedy získali Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková.

Právě benátecká Zuzáková je podobným "fenoménem" mezi dívkami, jako jsou jihočeští borci mezi chlapci. Nedlouho po stříbrné medaili z GPA kategorie starších žáků přidala Zuzáková zlato mezi mladšími, když ve finále povolila "malé, ale šikovné" Scharleen Tallulah van Coppenolle pouze 10 a 11 bodů.

Silná enkláva dívek z Orlové se mohla naplno radovat ve čtyřhře. Ve finále bez boje zlato získaly Nela Němcová a Scharleen Tallulah van Coppenolle; dvojice Zuzáková-Krpatová nemohla po zranění druhé jmenované ze semifinále dvouhry nastoupit.

Turnaj v Podolí ukázal vyrovnané startovní pole, v němž se mnohdy k postupům do druhého či třetího kola prosadili nečekaní hráči. Nedělní program už ale patřil papírovým favoritům, kteří peloton "běžné české U-třináctky" nechali ve finiši daleko za sebou.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.

Mistrovství ČR družstev žáků: Sokol Klimkovice bezkonkurenční

Vyrovnaná a juniorskými reprezentanty nabitá sestava žákovského celku Sokola Klimkovic neměla konkurenci na mistrovství ČR družstev žáků. Druhou příčku obsadil Baník Most, třetí skončili hráči Českého Krumlova.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS