O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: tři zlaté pro Švábíkovou, dvě pro Krále

V Mostě se o víkendu hrál republikový turnaj GPA mladších žáků. Nejúspěšnější hráčkou se s bilancí tří vítězství stala Tereza Švábíková z Klimkovic, domácí Jiří Král udělal svým trenérům radost dvěma zlatými medailemi.

Tereza Švábíková byla velkou favoritkou všech disciplín. A s úlohou nasazené jedničky si věděla rady v singlu, deblu i mixu. Ve smíšené čtyřhře s benáteckým Vojtěchem Mišutkou prošla turnajem beze ztráty setu; soupeři si na tento mix dokonce neuhráli ani 15 bodů. Příjemným překvapením turnaje byla dvojice pražské Astry Sebera-Kobyláková, která došla po třech třísetových dramatech až do semifinále.

Ve dvouhře si Švábíková vybrala slabší chvilku, když ve čtvrtfinále musela hrát na tři sety s Beatou Fukalovou, ale v semifinále proti Stehlíkové a ve finále proti Vackové už zase vítězila "ve dvou" – druhé místo je pěkným výsledkem pro její pražskou soupeřku, která vzhledem k výsledku druhé sady 20:22 může příště myslet i na víc.

Ve čtyřhře neměla konkurenci dvojice Terka+Terka – Švábíková spolu s Járovou z pražské Astry vyřídily veškerou konkurenci ve dvou setech. Malou zajímavostí turnaje byla výhra chlapeckého deblu Král – Vajsejtl. Stejně jako holky mají totiž kluci shodná jména – Jirka+Jirka.

Konečně ve dvouhře chlapců naplno využil domácího prostředí Jiří Král, jenž si vybojoval při neúčasti Cristiana Savina zlatou medaili výhrou nad prvním nasazeným Nicolou Sivigliou a ve finále zdolal i svého deblového partnera.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Vojtěch Mišutka, Tereza Švábíková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., Sokol Klimkovice) – Lukáš Štěpánek, Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:12 21:11
čtyřhra chlapců: Jiří Král, Jiří Vajsejtl (Baník Most, TJ Slovan Vesec) – Vojtěch Sebera, David Waller (Astra Praha) 21:12 21:14
čtyřhra dívek: Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) – Adéla Seibertová, Kateřina Stehlíková (Polabiny Pardubice, TJ Lanškroun) 21:16 21:9
dvouhra chlapců: Jiří Král (Baník Most) – Jiří Vajsejtl (TJ Slovan Vesec) 21:9 21:9
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) – Adéla Vacková (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:9 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS