O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: tři zlaté pro Švábíkovou, dvě pro Krále

V Mostě se o víkendu hrál republikový turnaj GPA mladších žáků. Nejúspěšnější hráčkou se s bilancí tří vítězství stala Tereza Švábíková z Klimkovic, domácí Jiří Král udělal svým trenérům radost dvěma zlatými medailemi.

Tereza Švábíková byla velkou favoritkou všech disciplín. A s úlohou nasazené jedničky si věděla rady v singlu, deblu i mixu. Ve smíšené čtyřhře s benáteckým Vojtěchem Mišutkou prošla turnajem beze ztráty setu; soupeři si na tento mix dokonce neuhráli ani 15 bodů. Příjemným překvapením turnaje byla dvojice pražské Astry Sebera-Kobyláková, která došla po třech třísetových dramatech až do semifinále.

Ve dvouhře si Švábíková vybrala slabší chvilku, když ve čtvrtfinále musela hrát na tři sety s Beatou Fukalovou, ale v semifinále proti Stehlíkové a ve finále proti Vackové už zase vítězila "ve dvou" – druhé místo je pěkným výsledkem pro její pražskou soupeřku, která vzhledem k výsledku druhé sady 20:22 může příště myslet i na víc.

Ve čtyřhře neměla konkurenci dvojice Terka+Terka – Švábíková spolu s Járovou z pražské Astry vyřídily veškerou konkurenci ve dvou setech. Malou zajímavostí turnaje byla výhra chlapeckého deblu Král – Vajsejtl. Stejně jako holky mají totiž kluci shodná jména – Jirka+Jirka.

Konečně ve dvouhře chlapců naplno využil domácího prostředí Jiří Král, jenž si vybojoval při neúčasti Cristiana Savina zlatou medaili výhrou nad prvním nasazeným Nicolou Sivigliou a ve finále zdolal i svého deblového partnera.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Vojtěch Mišutka, Tereza Švábíková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., Sokol Klimkovice) – Lukáš Štěpánek, Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:12 21:11
čtyřhra chlapců: Jiří Král, Jiří Vajsejtl (Baník Most, TJ Slovan Vesec) – Vojtěch Sebera, David Waller (Astra Praha) 21:12 21:14
čtyřhra dívek: Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) – Adéla Seibertová, Kateřina Stehlíková (Polabiny Pardubice, TJ Lanškroun) 21:16 21:9
dvouhra chlapců: Jiří Král (Baník Most) – Jiří Vajsejtl (TJ Slovan Vesec) 21:9 21:9
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) – Adéla Vacková (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:9 22:20

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...

Mezinárodní turnaj mládeže v Českém Krumlově

SKB Český Krumlov uspořádal o víkendu 26. ročník mezinárodního turnaje družstev žáků. V konkurenci týmů ze sedmi zemí se jako nejúspěšnější ukázali hráči chorvatského HBK Max Zagreb.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!