O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: tři dvojnásobní vítězové

Třetí republikový turnaj GPA kategorie U13 hostilo o víkendu 1.-2. března Brno. Ke dvěma vítězstvím se v moravské metropoli probojovali Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková a Marek Aubus.

Ve dvouhrách byla cesta favoritů za zlatými medailemi až nečekaně přímočará. Marek Aubus ani Kateřina Zuzáková neztratili v průběhu turnaje ani set. Hradecký Aubus je lídrem nejmladší soutěžní věkové kategorie. Tentokrát si poradil s Tomem Kúrem, Tomášem Švejdou, Václavem Palánem a ve finále i Janem Janoštíkem. Potvrdil tak pozici nasazené jedničky a po právu se radoval ze třetího singlového vítězství v řadě.

Benátecká Kateřina Zuzáková byla v turnaji nasazena jako číslo dvě. Pro nemoc jedničky Báry Hadáčkové ale na očekávanou vzájemnou konfrontaci nedošlo. Zuzáková postupně vyřadila Terezu Kobylákovou, Lucii Krpatovou, Janu Adámkovou a ve finále si poradila i s Barborou Otáhalovou.

K výhře z dvouhry přidali Marek a Kateřina ještě jedno prvenství v párových disciplínách – oba se stejnou partnerkou. Pardubická Lucie Krpatová tak zaznamenala dvě zlaté za smíšenou čtyřhru a čtyřhru dívek. I tentokrát se soupeři Marka, Kateřiny a Lucie nezmohli na více než dvouciferný počet bodů v prohraném setu a žádný nedokázal dostat svůj zápas ani do rozhodující třetí sady.

Pouze ve čtyřhře chlapců došlo k překvapení, když se z výhry radovala nenasazená dvojice. První i druzí nasazení, páry Cach-Marek a Palán-Kulíšek, se se soutěží shodně rozloučili v semifinále. Ve finále si pak Šimon Mráz a Jan Viktora na tři sety poradili s jihočeským párem Jan Janoštík-Richard Šimoník.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Marek Aubus, Lucie Krpatová (Montas Hradec Králové, Polabiny Pardubice) – Václav Palán, Adéla Antošová (SK Prosek Praha, Astra ZM Praha) 21:15 21:15
čtyřhra chlapců: Šimon Mráz, Jan Viktora (TJ Sokol Doubravka) – Jan Janoštík, Richard Šimoník (Sokol České Budějovice, Sokol Vodňany) 17:21 21:13 21:12
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jana Hrudíková, Marie Studená (SK Badminton Přerov) 21:18 21:14
dvouhra dívek: Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Barbora Otáhalová (Sokol Židlochovice) 21:10 21:15
dvouhra chlapců: Marek Aubus (Montas Hradec Králové) – Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) 21:18 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Tipovačka: celkovým vítězem je Martin Schmied

Celkovým vítězem 1. ročníku tipovačky na extraligu se stal se 43 body Martin Schmied. Vítězem posledního kola, kdy jste tipovali zápasy finálového turnaje play-off, se stal Milan Kosek.

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

Finty v tréninku: sledujte trojici videí

Jak zahrát zadržený drop či dvojité údery v předním forehandu i backhandu předvádějí na trojici videí ze seriálu Finty v tréninku hráči SK Prosek Praha.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!