O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: nejlépe si vedli Petr Beran a Veronika Srncová

První celostátní turnaj mladších žáků skončil trojnásobným triumfem křemežského Petra Berana (v mixu s Pavlínou Krpatovou, v deblu s Vojtěchem Lapáčkem). Dvě výhry si v Mostě připsala také židlochovická Veronika Srncová (v singlu a v deblu s Bertou Ausbergerovou).

Vítězili nasazení, ale došlo i na některá překvapení

V příjemném prostředí zrekonstruované městské haly v Mostě se na šesti kurtech odehrál turnaj, který nabídl řadu překvapení na úkor nasazených. Redukovaný žebříček totiž vznikal podle loňské sezóny, kdy měli hráči a zejména hráčky ročníků 1999 v konkurenci o rok starších kolegů méně šancí na úspěch a ne vždy tak nasazení kopírovalo skutečné kvality.

Jasnou jedničkou mezi chlapci byl před turnajem Jan Louda. Plzeňský badmintonista z Bílé Hory však nakonec nedosáhl ani na jediné vítězství – člen širšího kádru juniorské reprezentace podlehl ve finále ve třech setech druhému nasazenému Petru Beranovi z Křemže. Talentovaný jihočeský hráč se stal Loudovým “osudem” také v deblu, když ve dvojici s Vojtěchem Lapáčkem na dva sety přehrál dvojici Louda-Kural. Nejblíže k výhře tak měl paradoxně Louda v jediné disciplíně, kde nebyl nasazen jako číslo jedna, v mixu. Společně s Bertou Ausbergerovou z Proseka svedli vyrovnanou bitvu s párem Petr Beran – Pavlína Krpatová, i ta ale skončila vítězstvím Berana a jeho partnerky.

V dívčí dvouhře nasazené hráčky z Pardubic opustily soutěž už ve čtvrtfinále. Na úkor turnajové jedničky Berty Ausbergerové se do finále po třech setech prosadila skvěle se pohybující Tereza Švábiková z Klimkovic. Po třech napínavých setech se ale z výhry radovala turnajová dvojka, Veronika Srncová. Ta se díky tomu stala nejúspěšnější hráčkou mosteckého turnaje, protože společně s Bertou Ausbergerovou zvítězila ještě ve čtyřhře – nejméně výsledkem vyrovnané finále určilo jako poražené dvě Terezy - Švábikovou a Járovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Petr Beran, Pavlína Krpatová (Sokol Křemže, Polabiny-Padubice) – Jan Louda, Berta Ausbergerová (Bílá Hora Plzeň, SK Prosek Praha) 15:21 21:16 23:21
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Jan Louda, Martin Kural (Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) 21:19 21:15
čtyřhra dívek: Berta Ausbergerová, Veronika Srncová (SK Prosek Praha, Sokol Židlochovice) – Tereza Járová, Tereza Švábiková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) 21:18 21:13
dvouhra dívek: Veronika Srncová (Sokol Židlochovice) – Tereza Švábiková (Sokol Klimkovice) 21:19 16:21 22:20
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Jan Louda (Bílá Hora Plzeň) 19:21 21:15 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS