O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: nejlépe si vedli Petr Beran a Veronika Srncová

První celostátní turnaj mladších žáků skončil trojnásobným triumfem křemežského Petra Berana (v mixu s Pavlínou Krpatovou, v deblu s Vojtěchem Lapáčkem). Dvě výhry si v Mostě připsala také židlochovická Veronika Srncová (v singlu a v deblu s Bertou Ausbergerovou).

Vítězili nasazení, ale došlo i na některá překvapení

V příjemném prostředí zrekonstruované městské haly v Mostě se na šesti kurtech odehrál turnaj, který nabídl řadu překvapení na úkor nasazených. Redukovaný žebříček totiž vznikal podle loňské sezóny, kdy měli hráči a zejména hráčky ročníků 1999 v konkurenci o rok starších kolegů méně šancí na úspěch a ne vždy tak nasazení kopírovalo skutečné kvality.

Jasnou jedničkou mezi chlapci byl před turnajem Jan Louda. Plzeňský badmintonista z Bílé Hory však nakonec nedosáhl ani na jediné vítězství – člen širšího kádru juniorské reprezentace podlehl ve finále ve třech setech druhému nasazenému Petru Beranovi z Křemže. Talentovaný jihočeský hráč se stal Loudovým “osudem” také v deblu, když ve dvojici s Vojtěchem Lapáčkem na dva sety přehrál dvojici Louda-Kural. Nejblíže k výhře tak měl paradoxně Louda v jediné disciplíně, kde nebyl nasazen jako číslo jedna, v mixu. Společně s Bertou Ausbergerovou z Proseka svedli vyrovnanou bitvu s párem Petr Beran – Pavlína Krpatová, i ta ale skončila vítězstvím Berana a jeho partnerky.

V dívčí dvouhře nasazené hráčky z Pardubic opustily soutěž už ve čtvrtfinále. Na úkor turnajové jedničky Berty Ausbergerové se do finále po třech setech prosadila skvěle se pohybující Tereza Švábiková z Klimkovic. Po třech napínavých setech se ale z výhry radovala turnajová dvojka, Veronika Srncová. Ta se díky tomu stala nejúspěšnější hráčkou mosteckého turnaje, protože společně s Bertou Ausbergerovou zvítězila ještě ve čtyřhře – nejméně výsledkem vyrovnané finále určilo jako poražené dvě Terezy - Švábikovou a Járovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Petr Beran, Pavlína Krpatová (Sokol Křemže, Polabiny-Padubice) – Jan Louda, Berta Ausbergerová (Bílá Hora Plzeň, SK Prosek Praha) 15:21 21:16 23:21
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Jan Louda, Martin Kural (Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) 21:19 21:15
čtyřhra dívek: Berta Ausbergerová, Veronika Srncová (SK Prosek Praha, Sokol Židlochovice) – Tereza Járová, Tereza Švábiková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) 21:18 21:13
dvouhra dívek: Veronika Srncová (Sokol Židlochovice) – Tereza Švábiková (Sokol Klimkovice) 21:19 16:21 22:20
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Jan Louda (Bílá Hora Plzeň) 19:21 21:15 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Co nás čeká: světové i domácí turnaje v příštím roce

BWF, světová badmintonová federace, zveřejnila aktualizovaný kalendář s turnaji až do konce roku 2011. Jaké turnaje nás čekají v nadcházející sezóně? Jaké budou její vrcholy? Na co se máte těšit na mezinárodní i domácí, české, ...

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!