O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: nejlépe si vedli Petr Beran a Veronika Srncová

První celostátní turnaj mladších žáků skončil trojnásobným triumfem křemežského Petra Berana (v mixu s Pavlínou Krpatovou, v deblu s Vojtěchem Lapáčkem). Dvě výhry si v Mostě připsala také židlochovická Veronika Srncová (v singlu a v deblu s Bertou Ausbergerovou).

Vítězili nasazení, ale došlo i na některá překvapení

V příjemném prostředí zrekonstruované městské haly v Mostě se na šesti kurtech odehrál turnaj, který nabídl řadu překvapení na úkor nasazených. Redukovaný žebříček totiž vznikal podle loňské sezóny, kdy měli hráči a zejména hráčky ročníků 1999 v konkurenci o rok starších kolegů méně šancí na úspěch a ne vždy tak nasazení kopírovalo skutečné kvality.

Jasnou jedničkou mezi chlapci byl před turnajem Jan Louda. Plzeňský badmintonista z Bílé Hory však nakonec nedosáhl ani na jediné vítězství – člen širšího kádru juniorské reprezentace podlehl ve finále ve třech setech druhému nasazenému Petru Beranovi z Křemže. Talentovaný jihočeský hráč se stal Loudovým “osudem” také v deblu, když ve dvojici s Vojtěchem Lapáčkem na dva sety přehrál dvojici Louda-Kural. Nejblíže k výhře tak měl paradoxně Louda v jediné disciplíně, kde nebyl nasazen jako číslo jedna, v mixu. Společně s Bertou Ausbergerovou z Proseka svedli vyrovnanou bitvu s párem Petr Beran – Pavlína Krpatová, i ta ale skončila vítězstvím Berana a jeho partnerky.

V dívčí dvouhře nasazené hráčky z Pardubic opustily soutěž už ve čtvrtfinále. Na úkor turnajové jedničky Berty Ausbergerové se do finále po třech setech prosadila skvěle se pohybující Tereza Švábiková z Klimkovic. Po třech napínavých setech se ale z výhry radovala turnajová dvojka, Veronika Srncová. Ta se díky tomu stala nejúspěšnější hráčkou mosteckého turnaje, protože společně s Bertou Ausbergerovou zvítězila ještě ve čtyřhře – nejméně výsledkem vyrovnané finále určilo jako poražené dvě Terezy - Švábikovou a Járovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Petr Beran, Pavlína Krpatová (Sokol Křemže, Polabiny-Padubice) – Jan Louda, Berta Ausbergerová (Bílá Hora Plzeň, SK Prosek Praha) 15:21 21:16 23:21
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Jan Louda, Martin Kural (Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) 21:19 21:15
čtyřhra dívek: Berta Ausbergerová, Veronika Srncová (SK Prosek Praha, Sokol Židlochovice) – Tereza Járová, Tereza Švábiková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) 21:18 21:13
dvouhra dívek: Veronika Srncová (Sokol Židlochovice) – Tereza Švábiková (Sokol Klimkovice) 21:19 16:21 22:20
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Jan Louda (Bílá Hora Plzeň) 19:21 21:15 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!