O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: Marek Aubus byl opět suverénní

Jednoznačným vládcem kategorie U13 je letos Marek Aubus. Hradecký badmintonista to potvrdil i na druhém GPA sezóny v Mostě, když získal vítězství ve všech disciplínách. Mezi dívkami se dvakrát radovala Lucie Krpatová.

Vítězství Marka Aubuse se přitom nerodilo ani kdovíjak obtížně. Za celý průběh turnaje ztratil pouze dva sety: jeden ve finále smíšené čtyřhry, když spolu s Lucií Krpatovou zaváhali v první sadě proti Janu Janoštíkovi a Báře Hadáčkové, a jeden ve čtvrtfinále dvouhry, kdy nezvládl těsnou koncovku proti proseckému Václavu Palánovi. Další dva už ale ovládl jednoznačně a poradil si i s překvapením turnaje Jakubem Cachem, i v těsných koncovkách s plzeňským Janem Viktorou.

Velmi jednoznačná byla Aubusova výhra ve čtyřhře. S oddílovým spoluhráčem Filipem Neškrabalem vytvořili duo "malých, ale šikovných" a soupeřům nepovolili ani set. Alespoň do těsné koncovky či nastavení jednotlivé sady dostali semifináloví a fináloví soupeři Kulíšek s Palánem a Marek s Cachem.

Třetí výhru doplnil Marek Aubus v mixu, kdy spolu s Lucií Krpatovou ze spodní poloviny pavouka dokráčeli až do finále a po třech setech porazili českobudějovický pár Janoštík-Hadáčková.

Lucie Krpatová přidala k vítězství v mixu i zlato ze druhé párové disciplíny, když spolu s benáteckou Kateřinou Zuzákovou ve finále nedaly šanci turnajovým jedničkám Hadáčkové a Kobylákové. Bára Hadáčková si ale náladu spravila ve dvouhře, kde po vítězství právě nad Zuzákovou slavila zlato ona. Za zmínku stojí ještě výkony středočeských hráček, které v Hořovicích trénují pod vedením Petra Koukala – do semifinále se přes nasazené soupeřky dostala jak Jana Adámková, tak i Veronika Čiháková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Marek Aubus, Lucie Krpatová (Montas Hradec Králové, Polabiny Pardubice) – Jan Janoštík, Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) 19_21 21:16 21:14
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, BK 1973 Deltacar Benátky n Jiz.) - Bára Hadáčková, Tereza Kobyláková (Sokol České Budějovice, Astra ZM Praha) 21:11 21:10
čtyřhra chlapců: Marek Aubus, Filip Neškrabal (Montas Hradec Králové) – Jakub Cach, Filip Marek (Super Stars Most, BK TU v Liberci) 22:20 21:15
dvouhra chlapců: Marek Aubus (Montas Hradec Králové) – Jan Viktora (Sokol Plzeň Doubravka) 23:21 21:19
dvouhra dívek: Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:11 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.12.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS