O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: Klimkovice slaví medailové hody

Druhý republikový turnaj Grand Prix A kategorie U13 se konal o víkendu ve Vinoři. Nejúspěšnější hráčkou se stala Dominika Budzelová ze Sokola Klimkovice – vítězka dvou párových disciplín. Prosadili se ale také Jihočeši a Jihomoravané.

Dvouhry podle předpokladů: Světničková a Louda

Dvouhra chlapců a dívek měla dva jasné favority. Při neúčasti Kristýny Brunátové vstupovala do turnaje jako nasazená jednička Monika Světničková. Brněnská hráčka si poradila se všemi soupeřkami ve dvou setech, ve finále jasně přehrála proseckou Michaelu Zelinkovou – semifinálovou přemožitelku Dominiky Budzelové, nejúspěšnější hráčky turnaje. Budzelová k bronzové medaili ve dvouhře přidala ještě dvě vítězství: společně s oddílovým kolegou Janem Somerlíkem vyhrála smíšenou čtyřhru, s Veronikou Srncovou pak čtyřhru dívek.

Dvouhra chlapců se stala také kořistí nasazeného hráče číslo jedna. Jan Louda z TJ Bílá Hora měl sice cestu ke zlaté medaili o něco těžší, ale ani on neztratil v turnaji set. Nechybělo mnoho, a mohl se radovat i z druhé výhry – ve finálovém souboji čtyřhry chlapců se sešli čtyři hráči narození v roce 1999 (kteří tak budou o tituly v U13 soupeřit i příští rok), všichni nevysocí vzrůstem, ale vynikající herními dovednostmi. Výhru si stejně jako na prvním GPA v Mostě vybojoval jihočeský pár Vojtěch Lapáček (České Budějovice) – Petr Beran (Sokol Křemže).

Jednoznačně nejúspěšnějším oddílem se stal Sokol Klimkovice. Severomoravané získali hned osm medailí, víceméně rovným dílem se o ně podělili už zmínění Dominika Budzelová (3. v singlu, 1. v deblu a v mixu), Jan Somerlík (1. v mixu, 2. v singlu a 3. v deblu) a Michal Vašátko (3. v singlu a 3. v deblu).

Na turnaji proběhla také první akce rodiny Bitmanových a Petra Koukala ve spolupráci s nadací SOLIBAD. Děti si mohly zakoupit lístky do tomboly, vylosovaní vyhráli podepsaná trička a plakáty. Finanční výtěžek celé akce bude poukázán na charitativní účely ve prospěch akce 1000 raket pro Haiti.

Galerii fotografií z turnaje si můžete prohlédnout zde

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Jan Louda (TJ Bílá Hora Plzeň) – Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) 21:17 21:12
dvouhra dívek: Monika Světničková (Sokol Veselý Brno Jehnice) – Michaela Zelinková (SK Prosek Praha) 21:11 21:8
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Jan Louda, Martin Kural (TJ Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) 21:15 21:14
čtyřhra dívek: Dominika Budzelová, Veronika Srncová (Sokol Klimkovice, Sokol Židlochovice) – Jana Slatinská, Bára Šimoníková (TJ Slovan Vesec, Sokol Křemže) 21:19 21:12
smíšená čtyřhra: Jan Somerlík, Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) – Petr Beran Bára Šimoníková (Sokol Křemže) 21:10 21:13

Kompletní výsledky turnaje - tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.12.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Naši nejlepší junioři: druhý pohled do žebříčků

Konečné žebříčky juniorských kategorií U19, U17, U15 a U13 ukazují, kdo jsou naši nejlepší žáci a dorostenci. Kterým talentovaným hráčům se nejvíce dařilo na domácích turnajích Grand Prix?

Česko mělo badmintonový ples, Evropa chystá večírek

Badmintonista je tvor společenský a kulturní. Češi se mohli nedávno těšit z prvního badmintonového plesu v Rokycanech – na vyšší, evropské úrovni se chystá badmintonový "koncert" s účastí největších hráčských hvězd a charitativním ...

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v Praze

O tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!