O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: dvě výhry mají Marek Aubus a Bára Hadáčková

První republikový turnaj mladších žáků GPA U13 v Břeclavi přinesl největší úspěchy Marku Aubusovi a Báře Hadáčkové – oba k výhře v singlu přidali také vítězství v jedné párové disciplíně.

V nové sezóně se na prvních turnajích vždy "ustavují" vzájemné vztahy a ukáže se letní příprava. Také v Břeclavi se děla překvapení na úkor papírových favoritů, a i když vítězové byli povětšinou první či druzí nasazení, objevilo se i mnoho zajímavých výkonů hráčů mimo popředí žebříčků. Mezi chlapci k nim patřili čtvrtfinalisté dvouhry Tomáš Švejda a Václav Palán, který k pátému místu ze singlu přidal druhé z deblu a třetí z mixu, mezi dívkami zase Jana Adámková, jež jako nenasazená došla až do semifinále, či severomoravské naděje Jana Hrudíková a Nela Němcová.

Nejúspěšnějšími hráči turnaje se stali Marek Aubus a Bára Hadáčková. Hradecký Aubus dokázal zvítězit ve dvouhře, když po třech dvousetových výhrách ve finálovém boji zdolal ve třech sadách Jana Viktoru z Doubravky. Společně s oddílovým parťákem Filipem Neškrabalem pak dokázali získat první místo i ve čtyřhře, když v semifinále porazili severočeské duo Marek-Cach a ve finále si poradili s Kulíškem a Palánem.

Bára Hadáčková se jako turnajová dvojka stala suverénkou dvouhry dívek – v celém průběhu turnaje neztratila ani set a nejvíce bodů (13 a 15) jí dala až očekávaná finálová soupeřka Kateřina Zuzáková. Druhé zlato přidala Hadáčková v mixu s Janem Janoštíkem. Českobudějovické duo se bez obtíží dostalo až do finále, kde porazili pár Marek Aubus-Lucie Krpatová.

Pomsty na své přemožitelce z mixu se Lucie Krpatová dočkala ve čtyřhře; kdy společně s Kateřinou Zuzákovou (ta zase vracela účty ze singlu) porazily ve finále pár Bára Hadáčková-Tereza Kobyláková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Bára Hadáčková, Tereza Kobyláková (Sokol České Budějovice, Astra ZM Praha) 21:13 19:21 21:10
dvouhra chlapců: Marek Aubus (Montas Hradec Králové) – Jan Viktora (Sokol Doubravka) 18:21 21:15 21:14
smíšená čtyřhra: Jan Janoštík, Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Marek Aubus, Lucie Krpatová (Montas Hradec Králové, Polabiny Pardubice) 21:17 21:16
čtyřhra chlapců: Marek Aubus, Filip Neškrabal (Montas Hradec Králové) – Vít Kulíšek, Václav Palán (Astra ZM Praha, SK Prosek Praha) 21:14 22:20
dvouhra dívek: Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Kateřina Zuzáková (Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:13 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...

GPA U17: dvě zlaté Vojty Lapáčka a Petra Berana

Za neúčasti řady juniorských reprezentantů se konal v Brně třetí celostátní turnaj GPA U17. Ze dvou výher se radoval českobudějovický Vojtěch Lapáček a jeho deblový partner z Křemže, Petr Beran.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!