O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: dvě výhry mají Marek Aubus a Bára Hadáčková

První republikový turnaj mladších žáků GPA U13 v Břeclavi přinesl největší úspěchy Marku Aubusovi a Báře Hadáčkové – oba k výhře v singlu přidali také vítězství v jedné párové disciplíně.

V nové sezóně se na prvních turnajích vždy "ustavují" vzájemné vztahy a ukáže se letní příprava. Také v Břeclavi se děla překvapení na úkor papírových favoritů, a i když vítězové byli povětšinou první či druzí nasazení, objevilo se i mnoho zajímavých výkonů hráčů mimo popředí žebříčků. Mezi chlapci k nim patřili čtvrtfinalisté dvouhry Tomáš Švejda a Václav Palán, který k pátému místu ze singlu přidal druhé z deblu a třetí z mixu, mezi dívkami zase Jana Adámková, jež jako nenasazená došla až do semifinále, či severomoravské naděje Jana Hrudíková a Nela Němcová.

Nejúspěšnějšími hráči turnaje se stali Marek Aubus a Bára Hadáčková. Hradecký Aubus dokázal zvítězit ve dvouhře, když po třech dvousetových výhrách ve finálovém boji zdolal ve třech sadách Jana Viktoru z Doubravky. Společně s oddílovým parťákem Filipem Neškrabalem pak dokázali získat první místo i ve čtyřhře, když v semifinále porazili severočeské duo Marek-Cach a ve finále si poradili s Kulíškem a Palánem.

Bára Hadáčková se jako turnajová dvojka stala suverénkou dvouhry dívek – v celém průběhu turnaje neztratila ani set a nejvíce bodů (13 a 15) jí dala až očekávaná finálová soupeřka Kateřina Zuzáková. Druhé zlato přidala Hadáčková v mixu s Janem Janoštíkem. Českobudějovické duo se bez obtíží dostalo až do finále, kde porazili pár Marek Aubus-Lucie Krpatová.

Pomsty na své přemožitelce z mixu se Lucie Krpatová dočkala ve čtyřhře; kdy společně s Kateřinou Zuzákovou (ta zase vracela účty ze singlu) porazily ve finále pár Bára Hadáčková-Tereza Kobyláková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Bára Hadáčková, Tereza Kobyláková (Sokol České Budějovice, Astra ZM Praha) 21:13 19:21 21:10
dvouhra chlapců: Marek Aubus (Montas Hradec Králové) – Jan Viktora (Sokol Doubravka) 18:21 21:15 21:14
smíšená čtyřhra: Jan Janoštík, Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Marek Aubus, Lucie Krpatová (Montas Hradec Králové, Polabiny Pardubice) 21:17 21:16
čtyřhra chlapců: Marek Aubus, Filip Neškrabal (Montas Hradec Králové) – Vít Kulíšek, Václav Palán (Astra ZM Praha, SK Prosek Praha) 21:14 22:20
dvouhra dívek: Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Kateřina Zuzáková (Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:13 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finty v tréninku: sledujte trojici videí

Jak zahrát zadržený drop či dvojité údery v předním forehandu i backhandu předvádějí na trojici videí ze seriálu Finty v tréninku hráči SK Prosek Praha.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS