O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: dvě výhry mají Marek Aubus a Bára Hadáčková

První republikový turnaj mladších žáků GPA U13 v Břeclavi přinesl největší úspěchy Marku Aubusovi a Báře Hadáčkové – oba k výhře v singlu přidali také vítězství v jedné párové disciplíně.

V nové sezóně se na prvních turnajích vždy "ustavují" vzájemné vztahy a ukáže se letní příprava. Také v Břeclavi se děla překvapení na úkor papírových favoritů, a i když vítězové byli povětšinou první či druzí nasazení, objevilo se i mnoho zajímavých výkonů hráčů mimo popředí žebříčků. Mezi chlapci k nim patřili čtvrtfinalisté dvouhry Tomáš Švejda a Václav Palán, který k pátému místu ze singlu přidal druhé z deblu a třetí z mixu, mezi dívkami zase Jana Adámková, jež jako nenasazená došla až do semifinále, či severomoravské naděje Jana Hrudíková a Nela Němcová.

Nejúspěšnějšími hráči turnaje se stali Marek Aubus a Bára Hadáčková. Hradecký Aubus dokázal zvítězit ve dvouhře, když po třech dvousetových výhrách ve finálovém boji zdolal ve třech sadách Jana Viktoru z Doubravky. Společně s oddílovým parťákem Filipem Neškrabalem pak dokázali získat první místo i ve čtyřhře, když v semifinále porazili severočeské duo Marek-Cach a ve finále si poradili s Kulíškem a Palánem.

Bára Hadáčková se jako turnajová dvojka stala suverénkou dvouhry dívek – v celém průběhu turnaje neztratila ani set a nejvíce bodů (13 a 15) jí dala až očekávaná finálová soupeřka Kateřina Zuzáková. Druhé zlato přidala Hadáčková v mixu s Janem Janoštíkem. Českobudějovické duo se bez obtíží dostalo až do finále, kde porazili pár Marek Aubus-Lucie Krpatová.

Pomsty na své přemožitelce z mixu se Lucie Krpatová dočkala ve čtyřhře; kdy společně s Kateřinou Zuzákovou (ta zase vracela účty ze singlu) porazily ve finále pár Bára Hadáčková-Tereza Kobyláková.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, Deltacar Benátky n. Jiz.) - Bára Hadáčková, Tereza Kobyláková (Sokol České Budějovice, Astra ZM Praha) 21:13 19:21 21:10
dvouhra chlapců: Marek Aubus (Montas Hradec Králové) – Jan Viktora (Sokol Doubravka) 18:21 21:15 21:14
smíšená čtyřhra: Jan Janoštík, Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Marek Aubus, Lucie Krpatová (Montas Hradec Králové, Polabiny Pardubice) 21:17 21:16
čtyřhra chlapců: Marek Aubus, Filip Neškrabal (Montas Hradec Králové) – Vít Kulíšek, Václav Palán (Astra ZM Praha, SK Prosek Praha) 21:14 22:20
dvouhra dívek: Bára Hadáčková (Sokol České Budějovice) – Kateřina Zuzáková (Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:13 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badminton Czech Talent: nejlepší byli Perníkáři

Tradiční turnaj regionálních výběrů do 11 let ovládli letos v Českém Krumlově Východočeši. Pardubické družstvo „Perníkářů“ deklasovalo konkurenci. V individuálním turnaji byli nejlepšími Lucie Krpatová a Jan Janoštík.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

Benátecký pohár: Indonésané vládli dvouhrám

Tradiční úvodní turnaj domácí sezóny, Benátecký pohár, byl letos zařazen do nejvyšší kategorie GPA dospělých. Vítězství ve dvouhrách získali indonéští hráči domácího klubu, párovým disciplínám dominovaly české dvojice.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS