O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: Břeclav patřila Somerlíkovi a Brunátové

Třetí republikový turnaj mladších žáků hostila o víkendu 29.-30. ledna Břeclav. Ke dvěma vítězstvím se prosadili Kristýna Brunátová a Jan Somerlík, který jen podtrhl další skvělý víkend pro partu „sokolů“ z Klimkovic.

“Boj o suverenitu“ zvládla lépe Kristýna Brunátová

Před začátkem turnaje se nahlas mluvilo o možnosti dvojího „zlatého hattricku“ - chlapecké kategorii měl dominovat Jan Louda z Bílé Hory, dívčí zase Kristýna Brunátová z pražské Astry. Čím větší šance se této dvojici dávaly, tím větší byla ale motivace jejich konkurentů, a tak došlo v turnajových pavoucích GPA U13 k řadě větších i menších překvapení.

S tlakem „boje o suverenitu“ se o něco lépe vypořádala Kristýna Brunátová. Společně s Monikou Světničkovou suverénně prošla pavoukem čtyřhry dívek – finálový debakl 21:5 a 21:12, který Kristýna s Monikou uštědřily Michaele Zelinkové a Bertě Ausbergerové (SK Prosek Praha) vypovídá o poměru sil na kurtech jasnou řečí, zvláště dodáme-li, že 12 bodů v druhé sadě bylo vůbec nejvíce, kolik vítězný pár povolil kterýmkoli soupeřkám.

Kristýna dokázala zvítězit také ve dvouhře dívek. Tou měla druhá hráčka kategorie U15 a čtrnáctá mezi sedmnáctiletými kráčet bez váhání, a s jednou výjimkou tomu tak i bylo: až v koncovkách musela Kristýna zachraňovat vítězství nad Michaelou Zelinkovou v semifinále – po setech 21:19 a 25:23 ale svou pozici turnajové jedničky uhájila a ve finále si poradila už o poznání suverénněji s Dominikou Budzelovou z Klimkovic.

Dvojí radost Jana Somerlíka

V mixu se hrálo očekávané finále: nasazené jedničky Jan Louda a Kristýna Brunátová v něm však podlehli Janu Somerlíkovi a Dominice Budzelové. Sehraná dvojice Sokola Klimkovice víc než dokonale zkopírovala vítězný recept „malý, šikovný levák a rázná slečna, která nejde pro smeč daleko“ a umožnila po výhře 21:11 ve třetím setu výbuch radosti početnému „podpůrnému týmu“ rodičů a trenérů.

Jan Somerlík ukázal, že ho turnaj zastihl v dobré formě, také v singlu. Svým úsporným pohybem a inteligentní rozehrávkou přiváděl k slzám jednoho soupeře za druhým, v semifinále zdolal oddílového kolegu Michala Vašátka a ve finále aktivní, tvořivou hrou nedal šanci Petru Beranovi ze Sokola Křemže – ten nedokázal navázat na své semifinálové vítězství nad Janem Loudou a celý zápas tahal za kratší konec.

Jihočechům přinesla radost alespoň čtyřhra chlapců, v níž se na nejvyšší stupínek opět prosadili Petr Beran a Vojtěch Lapáček (Sokol České Budějovice). Jihočeši využili snazšího losu k postupu do finále a v něm uplatnili silovou převahu nad dvojicí Jan Louda – Martin Kural.

Turnaj ve výborně připravené tělocvičně řízený sehraným pořadatelským týmem s talentem i pro neoficiální „schůze“ měl tradiční živelnou atmosféru mládežnického grand prix: s koučujícími a povzbuzujícími rodiči, spoustou emocí, výkříků, potu a slz, nečekanými obraty, ale pohříchu také mnohdy mizernou technikou a chybami, které získávaly body častěji než hezky připravené výměny.

“Třináctky“ zkrátka mají své kouzlo, pestrost, která se možná ve vyšších kategoriích trochu vytrácí, a letos nabízejí i dramatické scénáře. Na nadcházejícím mistrovství ČR v Českém Krumlově budou Jan Louda a Kristýna Brunátová stále velkými favority: turnaj v Břeclavi ale ukázal, že výhry tito talentovaní mladí reprezentanti ani zdaleka nemají předplacené.

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Jan Somerlík (Sokol Klimkovice) – Petr Beran (Sokol Křemže) 21:18 21:10
dvouhra dívek: Kristýna Brunátová (Astra ZM Praha) – Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) 21:7 21:13
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Jan Louda, Martin Kural (TJ Bílá Hora Plzeň, USK Plzeň) 21:18 21:9
čtyřhra dívek: Kristýna Brunátová, Monika Světničková (Astra ZM Praha, Sokol Veselý Brno Jehnice) – Michaela Zelinková, Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) 21:5 21:12
smíšená čtyřhra: Jan Somerlík, Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) – Jan Louda, Kristýna Brunátová (TJ Bílá Hora Plzeň, Astra ZM Praha) 13:21 21:19 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Českokrumlovský pohár: nejlepší mladší žáci jsou z Prahy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 29.-30. května 22. ročník turnaje o Českokrumlovský pohár regionálních výběrů - smíšených družstev kategorie U13. Z devíti zúčastněných týmů byl nejlepší Výběr Prahy, na druhém místě skončilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS