O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: suverénem opět Cristian Savin

 O víkendu 16.-17. března proběhl v Brně třetí republikový turnaj kategorie mladších žáků. Suverénem turnaje se stal benátecký Cristian Savin, který si odvezl tři vítězství. V dívčích disciplínách se ze zlatých medailí radovala Adéla Vacková a Tereza Járová s Beatou Fukalovou. 

Ve dvouhře chlapců nalezl Cristian Savin vyzyvatele až ve finále - po hladkých výhrách nad Vašinou, Janoštíkem a Králem se mu postavil českokrumlovský Nicola Siviglia. Ani ten však středočeskému hráči nedokázal sebrat set. Do čtyřhry přitom fináloví soupeři nastoupili společně, a tak bylo zřejmé, kdo je hlavním favoritem, ač nebyli nasazeným párem číslo 1 - po výhrách nad páry Aubus-Grund, Kostrhun-Kostrhun, Král-Vajsejtl a Mišutka-Štěpánek se mohl Cristian radovat z druhé zlaté medaile. Na třetí pak dosáhl v mixu se svou oddílovou spoluhráčkou Kateřinou Zuzákovou. A opět to bylo beze ztráty setu po výhrách nad páry Blaník-Škarková, Vajsejtl-Vacková, Král-Hejčlová a Vykydal-Seibertová. 

Benátečtí hráči udělali radost svým trenérům nejen díky třem výhrám Cristiana Savina, ale i řadě finálových či semifinálových účastí - středočeský klub se tak stal v medailové bilanci jednoznačně nejúspěšnějším. Další vítězové přitom pocházeli až na jednu výjimku ze sousední oblasti; Prahy. Ve dvouhře dívek došlo při neúčasti Terezy Švábíkové na pražské finále mezi Terezou Járovou a Adélou Vackovou. Bitvu mezi dvěma rivalkami vyhrála tentokrát druhá jmenovaná a radovala se z premiérového republikového zlata. Járová si chuť spravila v deblu, kde spolu s Beatou Fukalovou jako druhé nasazené dokráčely až k turnajovému vítězství. 

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Cristian Savin, Nicola Siviglia (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) - Vojtěch Mišutka, Lukáš Štěpánek (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:11 21:10
čtyřhra dívek: Beata Fukalová, Tereza Járová (Slavoj Český Těšín, Astra Praha) - Klára Hejčlová, Kateřina Zuzáková (Goram Teplice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:12 21:12
smíšená čtyřhra: Cristian Savin, Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Marek Vykydal, Adéla Seibertová (Polabiny Pardubice) 21:10 21:6
dvouhra dívek: Adéla Vacková (Sokol Meteor Praha Radotín) - Tereza Járová (Astra Praha) 21:15 21:9
dvouhra chlapců: Cristian Savin (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Nicola Siviglia (SKB Český Krumlov) 21:18 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!