O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

German Open: Petr Koukal hrál na tři sety s Chen Longem

Parádní výkon předvedl na mezinárodním mistrovství Německa Petr Koukal. Sehrál totiž v prvním kole třísetový zápas s pozdějším vítězem a nasazenou jedničkou Chen Longem z Číny, hráčem nejužší světové špičky. Výhry v prestižním turnaji si rozdělili právě Číňané a reprezentanti Korey.

Češi v akci: tři porážky a jeden vyhraný set

Turnaje se zúčastnila trojice českých zástupců. Kristína Gavnholt se v prvním kole dvouhry utkala s Kristy Gilmourovou ze Skotska. Na nedávném mistrovství Evropy družstev tuto soupeřku porazila, tentokrát se jí dařilo hůře a podlehla po dvou vyrovnaných setech 20:22 a 19:21. Jan Fröhlich čelil osmému nasazenému Tommy Sugiartovi z Indonésie. Proti asijskému soupeři uhrál 12 a 15 bodů. Vůbec nejtěžší los pak měl Petr Koukal – hned v prvním kole ho čekal Chen Long z Číny. Světovému hráči číslo 2 vzdoroval Petr se ctí a po výsledku 23:21 15:21 a 18:21 odešel sice poražen, ale se vztyčenou hlavou. "Přátelé, někdy i porážka může znamenat úspěch. Včera jsem zahrál úžasný zápas proti světové dvojce Long Chenovi. Přestože jsem prohrál ve třech setech 23:21, 15:21, 18:21, jsem velice rád, že dokážu hrát proti hráči světové extra třídy!" napsal na svém veřejném Facebookovém profilu Petr.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Chai Biao, Hong Wei - Liu Xiaolong, Qiu Zihan (všichni Čína) 21:10 21:14
dvouhra mužů: Chen Long (Čína) – Tommy Sugiarto (Indonésie) 21:17 21:11
čtyřhra žen: Jung Kyung Eun, Kim Ha Na (Korea) – Ma Jin, Tang Jinhua (Čína) 11:21 21:14 21:13
dvouhra žen: Wang Yihan (Čína) – Juliane Schenková (Německo) 21:14 21:13
smíšená čtyřhra: Shin Baek Choel, Jang Ye Na (Korea) Anders Kristiansen, Julie Houmannová (Dánsko) 21:19 19:21 24:22

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Korea Open: domácí prorazili „čínskou zeď“ jen jednou

Korea Open bylo prvním turnajem nové Premier Super Series a dotace 1,2 milionu dolarů byla lákadlem pro nejužší světovou špičku. Podle očekávání obsadili většinu finálových míst zástupci Číny – sedm účastí ve finále přeměnili ve ...

Petr Koukal 2011 - videoukázka

Petr Koukal svedl ve své kariéře už souboj s mnoha soupeři, ale ten nejtěžší se neodehrál na kurtech... Sledujte minutovou ukázku z dokumentu, který vznikal během léčby rakoviny varlete. Dokument se stále natáčí a půjde-li vše ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!