O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

German Open: Češi shodně uhráli jedno kolo

Na turnaji úrovně Grand Prix Gold v německém Mühlheimu se představili také Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Čerství mistři ČR shodně vyhráli svá první kola; Kristína sehrála hezké utkání proti Bae Yeon Ju z Korey.

Češi v akci: zastavila nás korejská kvalita

Petr Koukal sehrál v prvním kole zápas, který by se dal s trochou nadsázky brát jako "trénink" na semifinále play-off, kde Petrovo Brno vyzve tým Kladna, jehož hlavní hvězdou je právě Polák Michal Rogalski. Rogalski sice získal pro sebe první sadu, pak už se ale prosadil k výhře Petr Koukal. Ve druhém kole ho čekal Lee Dong Keun z Korey – Petrovi se podařilo urvat jen 18 a 14 bodů. "Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší a hlavně rychlejší," zhodnotil Petr zápas na svém osobním webu. "Hned od začátku zápasu mě dostával především rychlostí hry a důrazným útokem. Přesto jsem ještě za stavu 18:18 v prvním setu cítil nějakou šanci na úspěch, ale i v těchto chvílích dokázal Korejec udržet kvalitu své hry hodně vysoko. Ve druhém setu jsem už výrazněji tahal za kratší konec a díky stále vysokému tempu mně začalo pomalu „docházet“." Nyní se Petr věnuje přípravě na další Grand Prix Gold ve Švýcarsku.

Kristína Gavnholt měla asijskou soupeřku už v prvním kole. Indonéská protihráčka Maria Febe Kusumastutiová se ale ukázala zdolatelnou překážkou – po setech 21:13 a 21:15 postoupila česká reprezentantka mezi 16 nejlepších. Tam čekala Bae Yeon Ju – korejská hráčka, nasazená jako turnajová dvojka a hlavně; šestá hráčka světového žebříčku. Kristína proti výrazné favoritce vydržela na kurtu přesně půl hodiny a odešla po setech 14:21 a 17:21 sice poražena, ale s hlavou vztyčenou. Dobrý výkon proti hráčce nejužší světové špičky!

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Misaki Matsutomová, Ayaka Takahashiová (Japonsko) – Jung Kyun Eun, Kim Ha Na (Korea) 23:21 24:22
dvouhra žen: Sayaka Takahashiová (Japonsko) – Sung Ji Hyun (Korea) 21:17 8:21 21:12
čtyřhra mužů: Takeshi Kamura, Keigo Sonoda - Hiroyuki Endo, Kenichi Hayakawa (všichni Japonsko) 21:19 14:21 21:14
smíšená čtyřhra: Robert Blair, Imogen Bankierová (Skotsko) – Ko Sung Hyun, Kim Ha Na (Korea) 21:15 21:18
dvouhra mužů: Arvind Bhat (Indie) – Hans-Kristian Vittinghus (Dánsko) 24:22 19:21 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.03.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS