O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

German Junior: naši junioři dostali "asijskou školu"

Na mezinárodním mistrovství Německa juniorů startovala také skupina českých reprezentantů. Na špičkově obsazeném turnaji končili většinou na raketách Asiatů, kteří pro sebe získali tři prvenství; dvě zlaté medaile pak míří do Dánska.

Čtveřice Čechů nestačila na Asiaty

Turnaje se zúčastnili Ivo Stoklas, Alžběta Bášová, Lucie Havlová a Kateřina Tomalová. V pavoucích o 64 či dokonce 128 hráčích se jim dařilo přejít nejvýše jedno kolo: za ním už většinou číhali asijští soupeři, kteří byli nad síly našich juniorů. Ivo Stoklas startoval pouze ve dvouhře, český juniorský mistr však podlehl nasazenému hráči z Malajsie Giapu Chinu Gohovi. Kateřina Tomalová hrála také pouze dvouhru, v prvním kole porazila Hannu Ekhamreovou ze Švédska, pak podlehla Su Ya Sonie Cheah z Malajsie. Lucie Havlová uhrála v singlu také jedno kolo, když porazila Stefku Hargionovou z Lucemburska, pak podlehla nizozemské hráčce Tamaře Petersové. Společně s Alžbětou Bášovou zaznamenaly cenné vítězství nad německým párem Lena Bonnie a Kira Kattenbecková, ve druhém kole podlehly páru Su Ya Sonia Cheah – Li Lian Yang. A tak byla Alžběta Bášová jedinou, kdo zaznamenal alespoň dílčí úspěch proti Asiatům – společně s velšským spoluhráčem Oliverem Gwiltem v prvním kole mixu vyřadili dvojici Tak Ching Chang – Wing Yung Ng z Hong Kongu – ve druhém už ale prohráli s párem Jung Jae Wook – Seo Woo Ri (Korea).

Vítězství patřila Dánům, či Asiatům

Zatímco na řadě evropských mezinárodních turnajích juniorů se prosazují k medailím i naši hráči, bodují Němci, Francouzi, Poláci, Rusové apod., špičkově obsazené mistrovství Německa ukázalo, kde je skutečná kvalita: zlaté medaile brali buď hráči z Dánska, nebo Asiaté. O evropský úspěch se zasloužili dánští hoši – v singlu se hrálo dokonce dánské finále, v němž Rasmus Fladberg porazil Flemminga Quacha. Druhé dánské vítězství pak přišlo ve smíšené čtyřhře díky dvojici Frederik Colberg – Mette Poulsenová. Ve čtyřhře chlapců a dívek brali zlato nepřekvapivě první nasazení: malajsijští deblisté Wie Keat Nelson Heng a Ee Yi Teo, a korejské deblistky Lee So Hee a Shin Seung Chan. Vítězkou dvouhry dívek se stala Cheung Ngan Yi z Hong Kongu.

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Rasmus Fladberg - Flemming Quach (oba Dánsko) 21:17 21:16
čtyřhra dívek: Lee So Hee, Shin Seung Chan - Kim Chan Mi, Kim Hyo Min (všechny Korea) 21:13 16:21 21:12
smíšená čtyřhra: Frederik Colberg, Mette Poulsenová (Dánsko) – Lee Chun Hei, Yeung Yik Kei (Hong Kong) 14:21 21:15 21:16
dvouhra dívek: Cheung Ngan Yi (Hong Kong) – Song Min Jin (Korea) 21:15 15:21 21:16
čtyřhra chlapců: Wie Keat Nelson Heng, Ee Yi Teo (Malajsie) – Rasmus Fladberg, Kim Astrup Sorensen (Dánsko) 21:12 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS