O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

German Junior: naši junioři dostali "asijskou školu"

Na mezinárodním mistrovství Německa juniorů startovala také skupina českých reprezentantů. Na špičkově obsazeném turnaji končili většinou na raketách Asiatů, kteří pro sebe získali tři prvenství; dvě zlaté medaile pak míří do Dánska.

Čtveřice Čechů nestačila na Asiaty

Turnaje se zúčastnili Ivo Stoklas, Alžběta Bášová, Lucie Havlová a Kateřina Tomalová. V pavoucích o 64 či dokonce 128 hráčích se jim dařilo přejít nejvýše jedno kolo: za ním už většinou číhali asijští soupeři, kteří byli nad síly našich juniorů. Ivo Stoklas startoval pouze ve dvouhře, český juniorský mistr však podlehl nasazenému hráči z Malajsie Giapu Chinu Gohovi. Kateřina Tomalová hrála také pouze dvouhru, v prvním kole porazila Hannu Ekhamreovou ze Švédska, pak podlehla Su Ya Sonie Cheah z Malajsie. Lucie Havlová uhrála v singlu také jedno kolo, když porazila Stefku Hargionovou z Lucemburska, pak podlehla nizozemské hráčce Tamaře Petersové. Společně s Alžbětou Bášovou zaznamenaly cenné vítězství nad německým párem Lena Bonnie a Kira Kattenbecková, ve druhém kole podlehly páru Su Ya Sonia Cheah – Li Lian Yang. A tak byla Alžběta Bášová jedinou, kdo zaznamenal alespoň dílčí úspěch proti Asiatům – společně s velšským spoluhráčem Oliverem Gwiltem v prvním kole mixu vyřadili dvojici Tak Ching Chang – Wing Yung Ng z Hong Kongu – ve druhém už ale prohráli s párem Jung Jae Wook – Seo Woo Ri (Korea).

Vítězství patřila Dánům, či Asiatům

Zatímco na řadě evropských mezinárodních turnajích juniorů se prosazují k medailím i naši hráči, bodují Němci, Francouzi, Poláci, Rusové apod., špičkově obsazené mistrovství Německa ukázalo, kde je skutečná kvalita: zlaté medaile brali buď hráči z Dánska, nebo Asiaté. O evropský úspěch se zasloužili dánští hoši – v singlu se hrálo dokonce dánské finále, v němž Rasmus Fladberg porazil Flemminga Quacha. Druhé dánské vítězství pak přišlo ve smíšené čtyřhře díky dvojici Frederik Colberg – Mette Poulsenová. Ve čtyřhře chlapců a dívek brali zlato nepřekvapivě první nasazení: malajsijští deblisté Wie Keat Nelson Heng a Ee Yi Teo, a korejské deblistky Lee So Hee a Shin Seung Chan. Vítězkou dvouhry dívek se stala Cheung Ngan Yi z Hong Kongu.

Kompletní výsledky finálových utkání:

dvouhra chlapců: Rasmus Fladberg - Flemming Quach (oba Dánsko) 21:17 21:16
čtyřhra dívek: Lee So Hee, Shin Seung Chan - Kim Chan Mi, Kim Hyo Min (všechny Korea) 21:13 16:21 21:12
smíšená čtyřhra: Frederik Colberg, Mette Poulsenová (Dánsko) – Lee Chun Hei, Yeung Yik Kei (Hong Kong) 14:21 21:15 21:16
dvouhra dívek: Cheung Ngan Yi (Hong Kong) – Song Min Jin (Korea) 21:15 15:21 21:16
čtyřhra chlapců: Wie Keat Nelson Heng, Ee Yi Teo (Malajsie) – Rasmus Fladberg, Kim Astrup Sorensen (Dánsko) 21:12 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!