O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

FZ Forza Prague Open vyhrál Pablo Abian a Natalia Koch Rohde

  Turnaj Prague Open 2016 - mezinárodní mistrovství ČR - přilákal do hlavního města nebývale početnou a kvalitní konkurenci. V ní se k prvním místům prosadili Pablo Abian, Natalia Koch Rohde a páry Bay-Smidt - Boje, Smith-Walker a Lu-Yang.

Finálový program otevřel zápas v mixu, kde mladý dánský pár Mathias Bay-Smidt a Alexandra Boje ukázal větší klid a pestrost rozehrávky než ruská dvojice Kuzněcov-Bolotovová. Dvacetiletý Bay-Smidt hrál v Praze finále mixu i čtyřhry mužů. Alexandra Boje pak patřila k nejmladším hráčkám turnaje - v pouhých 17 letech úřadující mistryně Evropy U17 (na šampionátu mladších juniorů v polském Lubinu ovládla mix i čtyřhru) předvedla, že se neztratí ani mezi dospělými.

Finále dvouhry žen bylo čistě dánskou záležitostí. Mette Poulsen a Natalia Koch Rohde patří k nastupující dánské generaci. Lepší aktuální formu v sezóně má Koch Rohde - 44. hráčka světového žebříčku. V souboji pravé a levé ruky byla úspěšnější pravačka Rohde

Čtyřhra žen proti sobě postavila páry z Bulharska a Anglie. Petya Nedělčeva a Maria Mitsova na straně bulharské, Lauren Smith a Sarah Walker za Anglii. Mitsova v roce 2013 zvítězila na juniorském mezinárodním mistrovství ČR v Orlové. Svou hru od té doby znatelně posunula a byla v bulharském "týmu" tou aktivnější, zatímco Nedělčeva hodně ostře diskutovala s trenérem, Mitsova tvořila hru. Anglická dvojice však využila určitého nesouladu mezi oběma hráčkami a soustředěným výkonem si zajistila prvenství. 

Očekávané finále dvouhry mužů znamenalo souboj nasazené jedničky a velké hvězdy španělského badmintonu Pablo Abiana s Fabianem Rothem - mladý německý hráč se musel prodrat až z kvalifikace. Nedávný juniorský mistr Evropy laboroval celý rok se zraněním a při návratu do světového badmintonu mu tak schází potřebné body. Možná i únava ze tří zápasů navíc přispěla k jeho konečné porážce. Pablo Abian naproti tomu zápas držel ve svých otěžích velmi zkušeně. Jako toreador mával červeným hadrem před soupeřem i rozhodčí, která časté diskuse a protesty ani jednou neocenila žlutou kartou. Rothovi po jasné výhře v první sadě došly síly a běhavému Španělovi tak nakonec podlehl. 

Na závěr dne přišel zápas, který rozhodně nebyl uspávací. Loni publikum v hale Královka bavili hyperaktivní Indové Attri a Reddy. Letos je více než zdatně zastoupili pořádně hlasití a "akční" Tchajwanci Lu Ching Yao a Yang Po Han. Proti nim se postavili Mathias Bay-Smidt a Frederik Sogaard. Dánský pár v prvním setu přišel o nadějné vedení. Ve druhém naopak Smidt se Sogaardem dokázali "utéci hrobníkovi z lopaty" a otočit nepříznivý stav 13:19 na 22:20. Třetí sadu si ale k radosti početného fanklubu v hledišti pohlídali Lu a Yang. 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.10.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeTagy: prague open


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS