O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

French Open: český „lazaret“ už je ze hry venku

V Paříži začal kvalifikací a zápasy prvního kola program French Open Super Series. Zúčastnila se ho i trojice českých reprezentantů: jak Petra Koukala, tak i Tomáše a Ondřeje Kopřivovy však sužují vážné zdravotní problémy, a tak se se soutěží rychle rozloučili.

Petr Koukal už dostal výjimku, mezi chemoterapiemi si odskočil na turnaj

Petr Koukal má za sebou první cyklus chemoterapie po nedávné operaci zhoubného nádoru na varleti. Český hráč byl původně přihlášen už na Denmark Open, které se konalo před týdnem v Odense, vinou užívaných léků by ale neprošel dopingovou kontrolou a musel počkat na udělení výjimku mezinárodní organizací WADA. Pro pařížský turnaj už se všechny potřebné formality stihly vyřídit. Petr ale do zápasu prvního kola dvouhry mužů nastupoval prakticky bez tréninku. Proti sedmému nasazenému hráči z Nizozemska, Dickymu Palyamovi, odvedl přesto poctivý a kvalitní výkon.

V prvním setu získal Petr Koukal 15 bodů, ve druhém dokonce dlouho vedl a teprve po přestávce v polovině sady objevil Dicky Palyama vítěznou taktiku. Petr se ještě dotáhl na 16:16 a 17:17, ale to už bylo z jeho strany v zápase vše. Po setech 15:21 a 17:21 se Petr koukal s pařížským turnajem rozloučil – pro něj je ale v tuto chvíli velkým vítězstvím už pouhý start.

Tomáš a Ondřej Kopřivovi: Paříž plná skrečí

Bratři Kopřivové cestovali do Paříže spíše posbírat body za účast, než s reálnými ambicemi postoupit dále – Ondřeje už několik měsíců sužují chronické problémy se stehenními svaly, které mu neumožňují trénovat tak, jak by bylo zapotřebí. Špatným signálem pro fanoušky bratrské dvojice bylo i víkendové kolo extraligy: Ondřej v dresu domovského oddílu z Dobrušky nenastoupil vůbec, Tomáš pro zranění palce skrečoval dvouhru Pavlu Floriánovi v nedělním zápase s Benátkami nad Jizerou.

Proto nebylo divu, že Tomáš s Ondřejem skrečovali své dnešní utkání prvního kola čtyřhry mužů proti dánské dvojici Kasper Faust Henriksen – Mads Pieler Kolding hned po prvních třech výměnách (za stavu 2:1 pro Čechy). Tomáš navíc nedohrál ani své včerejší utkání kvalifikace dvouhry mužů, když po nevydařeném prvním setu (prohrál ho 5:21) na začátku druhého za stavu 3:8 vzdal zápas Lucasi Claerboutovi z Francie. Tomášovo kvalifikační utkání si můžete prohlédnout na videozáznamu:

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS