O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

French International: dvě zlaté pro Meulendijksovou, Goliszewskou a Kaesbauera

Turnaje evropského circuitu ve Francii se zúčastnili také čeští badmintonisté. Lucie Černá se probojovala do hlavní soutěže a zdatně čelila soupeřce z Malajsie. Ve startovním poli se našli hned tři hráči, kteří posbírali dvě vítězství.

Česká stopa: Lucie Černá se výtečně předvedla

Na turnaji startovala dvojice českých reprezentantů – Pavel Florian a Lucie Černá. Pavel měl díky pozici na světovém žebříčku hlavní soutěž jistou, v prvním kole ale podlehl domácímu borci Thomasi Rouxelovi 18:21 a 11:21. "Abych pravdu řekl, někdy mě to už štve. Návrat po mém květnovém zranění prostě trvá, navíc se vše zkomplikovalo přetaženým úponem na stehně, kvůli kterému jsem od poloviny ledna prakticky vynechal další dva tréninkové měsíce. Chtěl bych vyhrát pokaždé, když vlezu na hřiště, ale prostě to nevychází," stěžoval si Pavel trochu na svých oficiálních stránkách. Zároveň se ale s trenérem Radkem Votavou shodli na tom, že jsou v Pavlově hře prvky, jimiž bude schopen znovu vyhrávat... jen vytrvat.

Lucie Černá prosvištěla v parádním tempu kvalifikací, když vyřadila Flore Vandenhouckeovou z Belgie 21:12 a 21:13, následně pak Helenu Lewczynskou z Anglie 21:16 a 21:12. V hlavní soutěži se utkala se Saniru Sannatasah z Malajsie. Asijské soupeřce zdatně vzdorovala a podlehla po výsledku 20:22 a 16:21. "V obou setech se hrálo o každou výměnu a každá z nás vedla maximálně o dva body. Byla to přetahovaná. Hrálo se hodně rychle a já se místy až divila, co všechno jsem schopná zahrát a že se mi daří soupeřku přehrávat," zhodnotila Lucie zápas na svých oficiálních stránkách. "Zápas se hrál v úplné jiném tempu, než kdy Lucka dříve dokázala odehrát. Proti velice dobré soupeřce, která na tomto turnaji postoupila nakonec až do finále, měla Lucka v prvním dokonce dva setboly," uvedl v článku na webu SKB Český Krumlov její trenér Radek Votava. Získané body pomohly i k výraznému posunu na světovém žebříčku: Lucie je nyní 224. hráčkou světa a to nejlepší má jistě ještě před sebou. Její výkon pak nezůstal ani bez povšimnutí reprezentačního trenéra juniorů Petra Koukala st., který pro Czechbadminton uvedl: "Lucka se znovu probojovala přes dvě soupeřky do hlavní soutěže, kde sehrála velmi důstojný a vyrovnaný zápas s malajskou soupeřkou, pozdější finalistkou celého turnaje. Všichni ti, kteří znají rozdíl mezi mládežnickým a seniorským sportem obecně, dokážou jistě ocenit, jak velký úspěch to pro Lucku i lidi kolem ní je."

Tři dvojnásobní vítězové, hodně německé radosti

Finálový den přinesl dvojí úspěch hned trojici hráčů. Na neobvyklé statistice začala pracovat už Judith Meulendijksová – nizozemská hráčka nejprve ovládla dvouhru žen, posléze spolu s německou spoluhráčkou Johannou Goliszewskou také čtyřhru. Goliszewská k deblové výhře přidala ještě zlato z mixu spolu s Peterem Kaesbauerem – a ten v závěru dokázal v německém derby získat druhý titul v deblu s Josche Zurwonnem. Jedinou ne-evropskou výjimkou potvrzující pravidlo se stal Anand Pawar (Indie), vítěz dvouhry mužů.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Judith Meulendijksová (Nizozemsko) – Saniru Sannatasah (Malajsie) 21:12 21:15
smíšená čtyřhra: Peter Kaesbauer, Johanna Goliszewská (Německo) – Nelson Wei Keat Heg, Mei Kuan Chow (Malajsie) 21:12 21:11
dvouhra mužů: Anand Pawar (Indie) – Misbun Ramdan Mohmed Misbun (Malajsie) 21:16 21:10
čtyřhra žen: Johanna Goliszewská, Judith Meulendijksová (Německo, Nizozemsko) – Louise Hansenová, Tinne Kruseová (Dánsko) 21:13 21:12
čtyřhra mužů: Peter Kaesbauer, Josche Zurwonne - Andreas Heinz, Max Schwenger (všichni Německo) 26:24 17:21 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS