O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

French International: dvě zlaté pro Meulendijksovou, Goliszewskou a Kaesbauera

Turnaje evropského circuitu ve Francii se zúčastnili také čeští badmintonisté. Lucie Černá se probojovala do hlavní soutěže a zdatně čelila soupeřce z Malajsie. Ve startovním poli se našli hned tři hráči, kteří posbírali dvě vítězství.

Česká stopa: Lucie Černá se výtečně předvedla

Na turnaji startovala dvojice českých reprezentantů – Pavel Florian a Lucie Černá. Pavel měl díky pozici na světovém žebříčku hlavní soutěž jistou, v prvním kole ale podlehl domácímu borci Thomasi Rouxelovi 18:21 a 11:21. "Abych pravdu řekl, někdy mě to už štve. Návrat po mém květnovém zranění prostě trvá, navíc se vše zkomplikovalo přetaženým úponem na stehně, kvůli kterému jsem od poloviny ledna prakticky vynechal další dva tréninkové měsíce. Chtěl bych vyhrát pokaždé, když vlezu na hřiště, ale prostě to nevychází," stěžoval si Pavel trochu na svých oficiálních stránkách. Zároveň se ale s trenérem Radkem Votavou shodli na tom, že jsou v Pavlově hře prvky, jimiž bude schopen znovu vyhrávat... jen vytrvat.

Lucie Černá prosvištěla v parádním tempu kvalifikací, když vyřadila Flore Vandenhouckeovou z Belgie 21:12 a 21:13, následně pak Helenu Lewczynskou z Anglie 21:16 a 21:12. V hlavní soutěži se utkala se Saniru Sannatasah z Malajsie. Asijské soupeřce zdatně vzdorovala a podlehla po výsledku 20:22 a 16:21. "V obou setech se hrálo o každou výměnu a každá z nás vedla maximálně o dva body. Byla to přetahovaná. Hrálo se hodně rychle a já se místy až divila, co všechno jsem schopná zahrát a že se mi daří soupeřku přehrávat," zhodnotila Lucie zápas na svých oficiálních stránkách. "Zápas se hrál v úplné jiném tempu, než kdy Lucka dříve dokázala odehrát. Proti velice dobré soupeřce, která na tomto turnaji postoupila nakonec až do finále, měla Lucka v prvním dokonce dva setboly," uvedl v článku na webu SKB Český Krumlov její trenér Radek Votava. Získané body pomohly i k výraznému posunu na světovém žebříčku: Lucie je nyní 224. hráčkou světa a to nejlepší má jistě ještě před sebou. Její výkon pak nezůstal ani bez povšimnutí reprezentačního trenéra juniorů Petra Koukala st., který pro Czechbadminton uvedl: "Lucka se znovu probojovala přes dvě soupeřky do hlavní soutěže, kde sehrála velmi důstojný a vyrovnaný zápas s malajskou soupeřkou, pozdější finalistkou celého turnaje. Všichni ti, kteří znají rozdíl mezi mládežnickým a seniorským sportem obecně, dokážou jistě ocenit, jak velký úspěch to pro Lucku i lidi kolem ní je."

Tři dvojnásobní vítězové, hodně německé radosti

Finálový den přinesl dvojí úspěch hned trojici hráčů. Na neobvyklé statistice začala pracovat už Judith Meulendijksová – nizozemská hráčka nejprve ovládla dvouhru žen, posléze spolu s německou spoluhráčkou Johannou Goliszewskou také čtyřhru. Goliszewská k deblové výhře přidala ještě zlato z mixu spolu s Peterem Kaesbauerem – a ten v závěru dokázal v německém derby získat druhý titul v deblu s Josche Zurwonnem. Jedinou ne-evropskou výjimkou potvrzující pravidlo se stal Anand Pawar (Indie), vítěz dvouhry mužů.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Judith Meulendijksová (Nizozemsko) – Saniru Sannatasah (Malajsie) 21:12 21:15
smíšená čtyřhra: Peter Kaesbauer, Johanna Goliszewská (Německo) – Nelson Wei Keat Heg, Mei Kuan Chow (Malajsie) 21:12 21:11
dvouhra mužů: Anand Pawar (Indie) – Misbun Ramdan Mohmed Misbun (Malajsie) 21:16 21:10
čtyřhra žen: Johanna Goliszewská, Judith Meulendijksová (Německo, Nizozemsko) – Louise Hansenová, Tinne Kruseová (Dánsko) 21:13 21:12
čtyřhra mužů: Peter Kaesbauer, Josche Zurwonne - Andreas Heinz, Max Schwenger (všichni Německo) 26:24 17:21 21:11

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!