O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Finty v tréninku: překvapivé varianty kraťasů

Sledujte tři nová videa s fintičkami, které se tentokrát odehrávají v předních rozích a zahrnují zadržené varianty kraťasů na síti. Finty můžete zařadit do tréninku už od nejmladších kategorií.

Na videích můžete sledovat hráče přípravky a mladší žáky ligového celku SK Prosek Praha, kteří se připravují pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Ve všech případech jde o první setkání hráčů s daným úderem. Cílem nácviku tedy není dokonalé zvládnutí a 100% provedení každé fintičky, ale přirozené a hravé rozvíjení šikovnosti a rychlosti práce s raketou.

Zadržený kraťas z backhandu

Na prvním videu uvidíte, jak se letošní začátečníci v polovině října vypořádali s náročným úkolem zahrát nejen přes síť a do hřiště, ale ještě zadržený úder...

Backhandový kraťas křížem z forehandu

Rychlá změna držení je důležitou dovedností - jednou z možností jejího procvičování je i fintička, při které hráči musejí rychle přetočit raketu ve forehandovém rohu tak, aby hráli backhandovou stranou výpletu.

Roztočený kraťas - kraťas křížem v backhandu

Fintička s dvojím úderem procvičí jak změny držení, tak i dvojí stisk a uvolnění rakety. Kdo ji bude držet pevně jako kus klacku, pravděpodobně neuspěje...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.12.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Asijské hry: fantastické debly v souboji Číny s Koreou

Sledujte videozáznam čtyř zápasů finále týmové soutěže mezi Čínou a Koreou. Číňané nakonec potvrdili roli favorita, ale museli pořádně zabojovat. Exkluzivní úroveň mělo zejména utkání párů Lee Yong Dae – Jung Jae Sung a Cai Yun – ...

Asijské hry: patnáctiletý thajský zázrak v akci

Sledujte v akci Ratchanok Inthanonovou - zázračná, teprve patnáctiletá hráčka z Thajska ve finále asijských her pořádně potrápila světovou jedničku Wang Xin. V článku najdete videozáznam finále týmové soutěže žen na Asian Games ...

Asijské hry: videa z finálových utkání

Sledujte fantastická utkání finále Asijských her. Třísetová čtyřhra Markis Kido, Hendra Setiawan – Koo Kien Keat, Tan Boon Heong patří k nejlepším zápasům roku. Parádní hru nabídli také finalisté dvouhry Lin Dan a Lee Chong Wei.

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!