O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Češi v akci: bez vítězného zápasu

Jediným dílčím úspěchem české výpravy na MM Finska ve Vantaa byl postup Alžběty Bášové z kvalifikace dvouhry. V hlavní soutěži jsme už ale sbírali pouze porážky. Milan Ludík podlehl ve třech setech druhému nasazenému Vladimiru Malkovovi z Ruska. "Los mi na turnaji pridelil Malkova s Ruska, ktorý bol druhým nasadeným hráčom. Prvý set sa mi chvíľu trvalo zvyknúť si na halu. Mal som problém nájsť zadnú čiaru. Súper moje nekvalitné údery trestal tvrdým smečom, ktorý sa mi nedarilo brániť. Druhý set som sa snažil zrýchliť nohami a kontrolovať sieť. Darilo sa mi to úspešne a získaval som viacej príležitostí k útoku, ktoré som premieňal v body. V treťom sete sa mi už nedarilo držať mojej stratégie. Malkov začal očakávať moje údery a prechádzal z nich do ofenzívy. Mrzela ma najmä druhá polovica tretieho setu kde som urobil príliš veľa nevynútených chýb. Celkovo som bol spokojný s mojím výkonom. Malkov nakoniec vyhral celý turnaj a mne sa proti nemu podarilo hrať najvyrovnanejšie z čoho mám dobrý pocit," popisoval český reprezentant na svém oficiálním webu. Největší česká naděje Kristína Gavnholt také po třech setech prohrála s Febby Angguni – indonéskou badmintonistku známe z působení v dresu extraligového Brna-Jehnic, tentokrát vystavila stop české singlové jedničce.

Další singlisté odešli poraženi ve dvou sadách: Jan Fröhlich nestačil na švédského soupeře Jacoba Nilssona, Alžběta Bášová podlehla domácí hráčce Sonje Pekkole. V mixu nevyužili výhody nasazení Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a podlehli dánskému páru David Daugaard-Maria Helsbol ve dvou setech.

Dvě výhry pro Anglii a Rusko

Ač turnaj pořádala finská federace, vítězové se rekrutovali z jiných oblastí Evropy, než ze Skandinávie. Dvě zlaté si připsali reprezentanti Ruska, když Vladimir Malkov ovládl dvouhru mužů, v mixu si pak pro první místo došel pár Anatolij Jarcev.Jevgenija Kosetská. Slavnější kolegyni Carolinu Marin (vítěznou na Malaysia Open) na turnaji nižší kategorie napodobila španělská singlistka číslo dvě, Beatriz Corrales, která ve finále porazila Febby Angguni. Výhry ve čtyřhrách pak brali Angličané – v té ženské to byly Heather Olver a Lauren Smith, v mužské pak Andrew Ellis a Peter Mills.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!