O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Finnish Open: cenná výhra Petra Koukala

Mezinárodního mistrovství Finska se zúčastnila také skupina českých reprezentantů. Na medaile nedosáhli, ve startovním poli se ale neztratili. Petru Koukalovi se povedlo vyřadit turnajovou trojku, Indonésana Tedjona.

V hlavní soutěži Finnish Open startovali tři čeští singlisté a mixová dvojice Jakub Bitman-Alžběta Bášová. Ti potvrdili post osmého nasazeného páru, když uhráli dvě kola a skončili až na raketách výše nasazených Angličanů. Konkrétně to znamenalo třísetovou výhru nad ruským párem Arsenij Fistin-Viktoria Vorobjovová a výrazně jednoznačnější vítězství nad švédským párem Christian Petterson-Amanda Andernová. Nad síly našich byl pár Christopher Coles-Alyssa Limová.

Smolný zápas sehrála ve svém prvním kole Zuzana Pavelková. S Hu Ling Fang z Tchaj-wanu sehrála zcela vyrovnanou bitvu, která skončila v její neprospěch po výsledku 17:21 22:20 a 22:24. Kristína Gavnholt byla dokonce v turnaji nasazena jako jednička. V úvodních kolech si snadno poradila s Ellinor Widhovou ze Švédska a Fontaine Micou Chapmanovou z Anglie. Mezi osmičkou nejlepších ale nestačila na Line Kjaersfeldtovou z Dánska po setech 19:21 a 14:21. Konečně Petr Koukal zapsal skvělý výsledek v prvním kole, když vyřadil Andre Kurniawana Tedjona, třetího nasazeného hráče, poměrem 24:22 20:22 a 21:17. Ve druhém už však bohužel podlehl Rasmusi Fladbergovi z Dánska dvakrát 17:21. "Za necelých 6 hodin jsem musel na kurt znovu a tentokrát to byl dánský soupeř Rasmus Fladberg, který až na první polovinu prvního setu stále v utkání tahal za delší konec. Mně chyběla potřebná „šťáva“ a hlavně razantnější útok. Nedokázal jsem jednotlivé výměny včas ukončovat a pomalu mně docházely síly. Výsledek 17:21 a 17:21 byl asi reálným obrazem situace na kurtu," hodnotil Petr na svém oficiálním webu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Anders Skaarup Rasmussen, Lena Grebaková (Dánsko) – Nico Ruponen, Amanada Högströmová (Švédsko) 22:24 21:19 21:13
dvouhra žen: Line Kjaersfeldtová - Anna Thea Madsenová (obě Dánsko) 21:9 13:3 scr.
dvouhra mužů: Emil Holst (Dánsko) – Lucas Corvee (Francie) 21:6 21:15
čtyřhra žen: Line Damkjaerová Kruseová, Marie Röpkeová (Dánsko) – Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) 21:17 21:14
čtyřhra mužů: Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (Dánsko) – Huang Po Jui, Lu Ching Yao (Tchaj-wan) 21:18 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!