O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Finále play-off 1. ligy: česká elita se sjede do Brna

V hale campusu Masarykovy univerzity Brno Bohunice se bude tento víkend ve dnech 10.-11. dubna konat finálový turnaj play-off nejvyšší domácí soutěže. Play-off 1 badmintonové ligy vyvrcholí v sobotu semifinálovými zápasy, v neděli se bude hrát utkání o 3. místo a finále, souboj o titul Mistrů ČR smíšených družstev. Na programu jsou tedy tato utkání:

sobota 10. 4., 14:00: BK 73 Deltacar Benátky n. Jiz. - Sokol Dobruška
sobota 10. 4., 16:30: Sokol Veselý Brno-Jehnice - Sokol Meteor Radotín Praha A
neděle 11. 4., 8:30: zápas o 3. místo
neděle 11. 4., 11:00: finále

Na co a na koho se mohou diváci těšit? Soboj Benátek a Dobrušky bude soubojem tradičním, tito soupeři proti sobě hrají semifinále play-off už potřetí v řadě, předchozí dvě utkání vyhrála Dobruška. Benátky táhne za úspěchem především dvojice indonéských reprezentantů, vynikající parář Viki Indra Okvana a suverénka domácího žebříčku žen Megawati Gustiani Sari. Vedle těchto hráčů bude hrající trenér Petr Martinec spoléhat na výkony českého olympionika Tomasze Mendreka, dále nastoupí Jiří Provazník, Petr Jelínek, či Kateřina Tomalová. Hlavními hvězdami Dobrušky jsou zejména bratři Tomáš a Ondřej Kopřivové, a slovenský reprezentant Michal Matějka. Za Dobrušku dále nastupuje David Horáček, Marek Bureš, Alžběta Bášová, Šárka Křížková či Petra Hofmanová.

Utkání mezi Brnem a Meteorem by se mohlo stát symbolem "střídání stráží" v českém badmintonu: loňský mistr z Prahy letos s obměněnou sestavou na titul nemyslí, zato pro ambiciózní Brno by byl jakýkoli jiný výsledek zklamáním. Ale rozhodne se až na kurtech, kde bude Moravany reprezentovat tým složený z řady předních hráčů svých zemí, se solidním postavením na světovém žebříčku: předně česká jednička Petr Koukal, spolu s ním pak polská reprezentantka Wang Lin Ling, ale v jejich stínu jistě nezůstane slovenská reprezentační trojice Jarolím Vícen, Vlado Závada, Marian Smrek, hrající trenér Stanislav Kohoutek, či české juniorské hvězdy Lucie Havlová a Zuzana Pavelková. Pražské družstvo staví na domácích hráčích, mezi jeho hlavní hvězdy patří úřadující mistři republiky Pavel Drančák a Hana Kollarová. Dále bude Meteor spoléhat na sehranou deblovou dvojici Josef Rubáš-Jaroslav Sobota či v poslední době v dobré formě hrající Miroslavu Vaškovou. Sestavu doplní Marek Teller, Michal Severa a Anastasia Galkinová.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.04.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS