O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Finále 100. ročníku All England: dva dánské páry a japonské překvapení

Kenichi TagoStý ročník All England je plný překvapení. Ta se dála především na úkor favoritů - ze hry už jsou všichni čínští singlisté, přemožitel Lin Dana Bao Chun Lai podlehl Japonci Kenichi Tagovi, jehož turnaj zastihl ve výjimečné formě. Nenasazený hráč má před sebou poslední překážku v podobě turnajové i světové jedničky Majalce Lee Chong Weie. Velkým překvapením je také obsazení finále čtyřhry mužů, kde se proti sobě postaví dva dánské páry: zkušení Lars Paaske s Jonasem Rasmussenem vyzkoušejí aktuální formu elitního evropského páru Mathias Boe a Carsten Mogensen.

Dnešní semifinálový program zahájil porážkou Peter Hoeg Gade. Ve dvou setech nestačil na nasazenou jedničku Lee Chong Weie a ukázal, že ho fantastický třísetový zápas proti Taufiku Hidayatovi stál asi příliš sil. To byla ale poslední dánská porážka dne: Tina Rasmussenová dokázala zvládnout koncovky dvou setů proti Saině Nehwalové z Indie. Ve dvouhře žen se tak bude opakovat loňské finále, Tina se utká s Wang Yihan.

Suverénně zvládli své semifinále Boe a Mogensen. Čínský pár Guo Zhendong a Xu Chen zdolali dvakrát 21:16. To utkání mezi Paaskem a Rasmussenem na jedné straně a indonéskou dvojicí Markis Kido - Hendra Setiawan šlo do tří setů. V koncovce toho posledního se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, po 58 minutách a úspěšné sérii Jonase Rasmussena na podání se radovali Dánové.

Mimořádným výsledkem je bezpochyby finálová účast Kenichi Taga. Nenasazený japonský hráč drtí jednoho favorita za druhým, v semifinále si vyšlápl na Bao Chunlaie, už předtím získal skalpy sedmého hráče světa Tien Minh Nguyena, dánské dvojky Joachima Perssona a především světové trojky, Číňana Chen Jina. Dovede své zázračné tažení až do konce?

To se dozvíme zítra v odpoledních hodinách. V 15:00 našeho času startuje finálový program s následujícím pořadím zápasů: 

finále smíšené čtyřhry: Zhang Nan, Zhao Yunlei - Nova Widianto, Liliyana Natsirová

finále dvouhry žen: Wang Yihan - Tine Rasmussenová

finále dvouhry mužů: Lee Chong Wei - Kenichi Tago

finále čtyřhry žen: Du Jing, Yu Yang - Cheng Shu, Zhao Yunlei

finále čtyřhry mužů: Lars Paaske, Jonas Rasmussen - Mathias Boe, Carsten Mogensen

Sledujte na tournamentsoftware nebo živě přes bwin.com.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.03.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS