O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: vítězství obhájil výběr Prahy

V Liberci proběhl v sobotu 31. května tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Vítězství ve Falco Cupu obhájil tým Prahy, který ve finálovém zápase zdolal Východní Čechy.

V turnaji startovalo sedm pětičlenných týmů, které se utkaly nejprve ve skupinách a pak v pavouku o konečné umístění. Jednotlivá utkání měla podobu pěti zápasů, po jednom od každé disciplíny. Suverénní Pražané ve své základní skupině přehráli dvě družstva Středních Čech 5:0, respektive 4:1 a také b-tým Západních Čech 5:0. V semifinále, kde už se nedohrávalo za rozhodnutého stavu, pak vyřadili Jiskru Nejdek 3:0.

Východočeši v základní skupině porazili právě Nejdek a také Západní Čechy A shodně 5:0. V semifinále si pak poradili se Středními Čechy 1 poměrem 3:1. Finále tak bylo pro oba celky tím nejdramatičtějším utkáním v turnaji.

Po dvouhrách šla do vedení Praha – Jan Macák přehrál Michala Grunda a Tereza Typltová porazila na tři sety Adélu Seibertovou. Východní Čechy ale dokázaly srovnat, když Martin Siegl s Michalem Grundem po třech setech porazili Jana Macáka s Jonatanem Šerclem, výhru zapsal i dívčí debl Adéla Seibertová-Kateřina Stehlíková nad Adélou Vackovou a Terezou Typltovou. V rozhodujícím mixu za stavu 2:2 se po setech 21:18 a 21:17 k výhře prosadili Adéla Vacková a Jonatan Šercl. Praha tak mohla slavit obhajobu loňského vítězství.

Konečné pořadí Falco Cupu:

1. Výběr Prahy
2. Východní Čechy
3. Střední Čechy 1
4. Jiskra Nejdek
5. Západní Čechy A
6. Střední Čechy 2
7. Západní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.06.2014]

Diskuze k článku

04.06.2014 12:34
Martin
Díky za článek, snad jen malé upřesnění - týmy, co se hráčů týče, byly čtyřčlenné. Jinak pořadatel turnaje slíbil, že když Praha zvítězí i potřetí za sebou, tak dostane putovní pohár do trvalého držení. Doufám tedy, že si tu příležitost, Pražáci, nenecháme ujít :-)

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!