O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: vítězství obhájil výběr Prahy

V Liberci proběhl v sobotu 31. května tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Vítězství ve Falco Cupu obhájil tým Prahy, který ve finálovém zápase zdolal Východní Čechy.

V turnaji startovalo sedm pětičlenných týmů, které se utkaly nejprve ve skupinách a pak v pavouku o konečné umístění. Jednotlivá utkání měla podobu pěti zápasů, po jednom od každé disciplíny. Suverénní Pražané ve své základní skupině přehráli dvě družstva Středních Čech 5:0, respektive 4:1 a také b-tým Západních Čech 5:0. V semifinále, kde už se nedohrávalo za rozhodnutého stavu, pak vyřadili Jiskru Nejdek 3:0.

Východočeši v základní skupině porazili právě Nejdek a také Západní Čechy A shodně 5:0. V semifinále si pak poradili se Středními Čechy 1 poměrem 3:1. Finále tak bylo pro oba celky tím nejdramatičtějším utkáním v turnaji.

Po dvouhrách šla do vedení Praha – Jan Macák přehrál Michala Grunda a Tereza Typltová porazila na tři sety Adélu Seibertovou. Východní Čechy ale dokázaly srovnat, když Martin Siegl s Michalem Grundem po třech setech porazili Jana Macáka s Jonatanem Šerclem, výhru zapsal i dívčí debl Adéla Seibertová-Kateřina Stehlíková nad Adélou Vackovou a Terezou Typltovou. V rozhodujícím mixu za stavu 2:2 se po setech 21:18 a 21:17 k výhře prosadili Adéla Vacková a Jonatan Šercl. Praha tak mohla slavit obhajobu loňského vítězství.

Konečné pořadí Falco Cupu:

1. Výběr Prahy
2. Východní Čechy
3. Střední Čechy 1
4. Jiskra Nejdek
5. Západní Čechy A
6. Střední Čechy 2
7. Západní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.06.2014]

Diskuze k článku

04.06.2014 12:34
Martin
Díky za článek, snad jen malé upřesnění - týmy, co se hráčů týče, byly čtyřčlenné. Jinak pořadatel turnaje slíbil, že když Praha zvítězí i potřetí za sebou, tak dostane putovní pohár do trvalého držení. Doufám tedy, že si tu příležitost, Pražáci, nenecháme ujít :-)

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Navštívili jsme: Tipsport Aréna

V rozlehlém sportovním areálu Tipsport Arény v Liberci se vedle hokejového stadionu Bílých tygrů nachází také badmintonová hala. Jasně oranžové kurty nám poskytly průměrný zážitek.

Navštívili jsme: LTK Liberec

Liberecký tenisový klub provozuje badmintonovou halu se čtyřmi kurty. V příjemném prostředí poblíž zoologické zahrady jsme si dobře zahráli, ale byla nám trochu zima...

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS