O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: nejlepším žákovským týmem družstvo Prahy

V Liberci se o víkendu 1.-2. června konal 21. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let – Falco Cupu. V konkurenci deseti družstev dosáhli na první místo hráči Výběru Prahy.

Turnaj se hrál ve dvou pětičlenných skupinách. Čtyřčlenné týmy byly složeny povětšinou z nejlepších hráčů svých oblastí v žákovské kategorii. Utkání hraná na pět zápasů (po jednom z každé disciplíny) rozhodovaly hráčské individuality, ale také vyrovnanost týmů. V základních skupinách se vyprofilovaly dva favorité. První nasazená Jižní Morava nestačila ve své skupině na Jižní Čechy. Tým tažený Petrem Beranem a vysoko nad očekávání hrající Bárou Hadáčkovou se probojoval až do nedělního finále. Ve druhé skupině si suverénně vedl Výběr Prahy. Praha byla jedním z krajů, který vyslal hned dvě družstva. Pražský tým II se z pozice outsidera probil do souboje o páté místo, "jedničky" hlavního města pak své soupeře ve skupině doslova přejely: všechny zápasy vyhrály poměrem 5:0, závěrečný duel o první místo proti Severním Čechům pak pro nedostatek času 3:0 (zbývající dva zápasy se už nedohrávaly).

Finálový den se musel líbit všem účastníkům i divákům. Za bouřlivého povzbuzování se na čtyřech kurtech tělocvičny TU Liberec na Harcově rozjely napínavé souboje o konečné umístění. Až na jednoznačnější zápas o 7. místo musely všechny rozhodnout až závěrečné mixy! Páté místo si nečekaně vybojovalo soudržné a kvalitně hrající družtvo "Praha II" po výhře nad Východočechy. Výsledkem 3:2 se k bronzovým přičkám prosadily Severní Čechy. A také napínavé finále dospělo až do pátého zápasu.

V úvodní dvouhře chlapců Petr Beran ukázal úplně jinou herní úroveň než jeho pražský soupeř Jan Fiala. Proti snaživému výkonu stál kvalitní pohyb, špičkové údery a přehled: Jižní Čechy se ujaly vedení 1:0. V následující dvouhře dívek běhavá Bára Hadáčková dlouho trápila Michaelu Zelinkovou. Juniorská reprezentantka vyhrála první set 22:20, ve druhém už pak dala vzpomenout na nejkvalitnější ženskou dvouhru víkendu proti Michaele Fuchsové a Hadáčkovou přehrála jednociferným rozdílem. Stav byl 1:1.

Ještě jednou se Jihočeši ujali vedení. Mohutně povzbuzovaná čtyřhřa Matěj Hubáček-Jan Fiala vzala sice páru Petr Beran-Martin Jindra set, ale nakonec favoritům podlehla. Pak ale Pražané oplatili svým soupeřům stejnou mincí. Michaela Zelinková s Bertou Ausbergerovou porazily ve čtyřhře dívek Báry Hadáčkovou a Šimoníkovou také 2:1 na sety. Za nerozhodného stavu zbývalo dohrát mix...

Bouřlivě povzbuzovaná pražská dvojice Hubáček-Ausbergerová překonala nervozitu a zejména kvalitním útokem přehrála pár Jindra-Šimoníková. Po výsledku 3:2 se z putovního poháru a výhry ve Falco Cupu radovalo družstvo Prahy.

Konečné pořadí 21. ročníku Falco Cupu:

1. Výběr Prahy I
2. Jižní Čechy
3. Severní Čechy
4. Jižní Morava
5. Výběr Prahy II
6. Východní Čechy
7. Západní Čechy
8. Slovan Vesec
9.-10. Jiskra Nejdek, Sokol Dobruška

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.06.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Michaela Zelinková

Přední hráčka republikového žebříčku kategorií U13 a U15, kmenovým oddílem SK Prosek Praha. Michaela Zelinková hraje raketou Yonex Armortec 600 a používá boty Yonex SHB-101 LX.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS