O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: nejlepším žákovským týmem družstvo Prahy

V Liberci se o víkendu 1.-2. června konal 21. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let – Falco Cupu. V konkurenci deseti družstev dosáhli na první místo hráči Výběru Prahy.

Turnaj se hrál ve dvou pětičlenných skupinách. Čtyřčlenné týmy byly složeny povětšinou z nejlepších hráčů svých oblastí v žákovské kategorii. Utkání hraná na pět zápasů (po jednom z každé disciplíny) rozhodovaly hráčské individuality, ale také vyrovnanost týmů. V základních skupinách se vyprofilovaly dva favorité. První nasazená Jižní Morava nestačila ve své skupině na Jižní Čechy. Tým tažený Petrem Beranem a vysoko nad očekávání hrající Bárou Hadáčkovou se probojoval až do nedělního finále. Ve druhé skupině si suverénně vedl Výběr Prahy. Praha byla jedním z krajů, který vyslal hned dvě družstva. Pražský tým II se z pozice outsidera probil do souboje o páté místo, "jedničky" hlavního města pak své soupeře ve skupině doslova přejely: všechny zápasy vyhrály poměrem 5:0, závěrečný duel o první místo proti Severním Čechům pak pro nedostatek času 3:0 (zbývající dva zápasy se už nedohrávaly).

Finálový den se musel líbit všem účastníkům i divákům. Za bouřlivého povzbuzování se na čtyřech kurtech tělocvičny TU Liberec na Harcově rozjely napínavé souboje o konečné umístění. Až na jednoznačnější zápas o 7. místo musely všechny rozhodnout až závěrečné mixy! Páté místo si nečekaně vybojovalo soudržné a kvalitně hrající družtvo "Praha II" po výhře nad Východočechy. Výsledkem 3:2 se k bronzovým přičkám prosadily Severní Čechy. A také napínavé finále dospělo až do pátého zápasu.

V úvodní dvouhře chlapců Petr Beran ukázal úplně jinou herní úroveň než jeho pražský soupeř Jan Fiala. Proti snaživému výkonu stál kvalitní pohyb, špičkové údery a přehled: Jižní Čechy se ujaly vedení 1:0. V následující dvouhře dívek běhavá Bára Hadáčková dlouho trápila Michaelu Zelinkovou. Juniorská reprezentantka vyhrála první set 22:20, ve druhém už pak dala vzpomenout na nejkvalitnější ženskou dvouhru víkendu proti Michaele Fuchsové a Hadáčkovou přehrála jednociferným rozdílem. Stav byl 1:1.

Ještě jednou se Jihočeši ujali vedení. Mohutně povzbuzovaná čtyřhřa Matěj Hubáček-Jan Fiala vzala sice páru Petr Beran-Martin Jindra set, ale nakonec favoritům podlehla. Pak ale Pražané oplatili svým soupeřům stejnou mincí. Michaela Zelinková s Bertou Ausbergerovou porazily ve čtyřhře dívek Báry Hadáčkovou a Šimoníkovou také 2:1 na sety. Za nerozhodného stavu zbývalo dohrát mix...

Bouřlivě povzbuzovaná pražská dvojice Hubáček-Ausbergerová překonala nervozitu a zejména kvalitním útokem přehrála pár Jindra-Šimoníková. Po výsledku 3:2 se z putovního poháru a výhry ve Falco Cupu radovalo družstvo Prahy.

Konečné pořadí 21. ročníku Falco Cupu:

1. Výběr Prahy I
2. Jižní Čechy
3. Severní Čechy
4. Jižní Morava
5. Výběr Prahy II
6. Východní Čechy
7. Západní Čechy
8. Slovan Vesec
9.-10. Jiskra Nejdek, Sokol Dobruška

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.06.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

2. kolo extraligy: Benátky knockoutovaly pražský Meteor

Nejzajímavějším utkáním víkendového programu byl duel mezi Benátkami a Meteorem s příslibem vyrovnaného výsledku a kvalitního badmintonu. Středočechům se ovšem povedlo zasadit pražskému rivalovi tvrdý direkt v podobě vítězství ...

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová extraliga: obhájí Brno za rok titul?

Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev dospělých v badmintonu čekají v příští sezóně změny. Už nepůjde o první ligu, ale extraligu, namísto přímého sestupu čeká 7. a 8. tým tabulky baráž – a ti nejúspěšnější si to naopak ...

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!