O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: nejlepší žáci jsou ze severu Čech

V tradičním turnaji regionálních výběrů do 15 let se v konkurenci šesti týmů prosadili k vítězství hráči severních Čech. U příležitosti jubilejního 20. ročníku turnaje vyhodnotili pořadatelé i celkově nejúspěšnější týmy.

Prahu zastavilo zranění, ve finále sever zvítězil nad západem

Turnaj, kterého se zúčastnilo šest celků ve složení 2 chlapci a 2 dívky, se hrál nejprve skupinovým systémem. V jednom utkání se přitom hrálo po jednom zápasu v každé disciplíně: dvouhra chlapců i dívek, čtyřhra chlapců i dívek a na závěr mix. Ve skupině A si první místo zajistil Výběr Prahy, který za sebou po těsné výhře 3:2 nechal Západní Čechy, poslední skončil výběr Východních Čech. Ve skupině B si také po výsledku 3:2 Jižní Morava poradila se Severními Čechy, ty obsadily druhé místo. Na třetí příčce skončil tým SBC Středočeského kraje.

V zápase o konečné páté místo středočeský výběr porazil východočeské družstvo tvořené výhradně hráči z Dobrušky. Semifinálové duely proti sobě svedly Prahu a Severní Čechy, druhé utkání pak Západní Čechy a Jižní Moravu. Postup do finále si vybojovali Západočeši díky převaze v chlapecké části družstva a vítězství sehraného mixu Vatashchuk-Pistulka nad párem Bureš-Světničková ve třech setech. Dramatické bylo i první semifinále: Praha v něm vzdorovala favorizovanému domácímu výběru. Za stavu 2:2 se hrál rozhodující mix mezi páry Dokládal-Slatinská na straně domácích a Havlena-Ausbergerová na straně hostů. Zápas ale ukončilo za stavu 20:18 pro Prahu v prvním setu zranění kolene – Jan Havlena si po špatném dopadu poškodil postranní vazy a musel tedy odstoupit.

Pražané přesto v oslabené sestavě nastoupili do utkání o bronz a dokázali v něm nejtěsnějším poměrem 3:2 porazit Jižní Moravu. Naopak finále mezi Severními Čechy a Západními Čechy bylo jednoznačnou záležitostí – domácí tým vyhrál všech pět utkání a mohl se radovat z titulu přeborníků v kategorii U15, pěkných pohárů a řady cen. Sestava vítězného celku: Ondřej Klimeš, Roman Dokládal, Jana Slatinská a Ilona Mikézová.

Protože se jednalo o jubilejní 20. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let, připravili pořadatelé i vyhodnocení nejúspěšnějších týmů za celou historii turnaje. Třetím nejlepším celkem za posledních 20 let se stala Praha, na druhém místě se umístil letos nepřítomný tým Jižních Čech a dlouhodobě nejúspěšnější jsou hráči Severních Čech.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2012]

Diskuze k článku

12.06.2012 13:33
Tomáš Krajča
Díky za upozornění, opraveno. T
03.06.2012 23:35
martin
Zdravím, jen upozornění na malou chybu - píšete ... Semifinálové duely proti sobě svedly Prahu a Střední Čechy ... Má tam být Severní Čechy. Jinak OK.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!