O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: nejlepší žáci jsou ze severu Čech

V tradičním turnaji regionálních výběrů do 15 let se v konkurenci šesti týmů prosadili k vítězství hráči severních Čech. U příležitosti jubilejního 20. ročníku turnaje vyhodnotili pořadatelé i celkově nejúspěšnější týmy.

Prahu zastavilo zranění, ve finále sever zvítězil nad západem

Turnaj, kterého se zúčastnilo šest celků ve složení 2 chlapci a 2 dívky, se hrál nejprve skupinovým systémem. V jednom utkání se přitom hrálo po jednom zápasu v každé disciplíně: dvouhra chlapců i dívek, čtyřhra chlapců i dívek a na závěr mix. Ve skupině A si první místo zajistil Výběr Prahy, který za sebou po těsné výhře 3:2 nechal Západní Čechy, poslední skončil výběr Východních Čech. Ve skupině B si také po výsledku 3:2 Jižní Morava poradila se Severními Čechy, ty obsadily druhé místo. Na třetí příčce skončil tým SBC Středočeského kraje.

V zápase o konečné páté místo středočeský výběr porazil východočeské družstvo tvořené výhradně hráči z Dobrušky. Semifinálové duely proti sobě svedly Prahu a Severní Čechy, druhé utkání pak Západní Čechy a Jižní Moravu. Postup do finále si vybojovali Západočeši díky převaze v chlapecké části družstva a vítězství sehraného mixu Vatashchuk-Pistulka nad párem Bureš-Světničková ve třech setech. Dramatické bylo i první semifinále: Praha v něm vzdorovala favorizovanému domácímu výběru. Za stavu 2:2 se hrál rozhodující mix mezi páry Dokládal-Slatinská na straně domácích a Havlena-Ausbergerová na straně hostů. Zápas ale ukončilo za stavu 20:18 pro Prahu v prvním setu zranění kolene – Jan Havlena si po špatném dopadu poškodil postranní vazy a musel tedy odstoupit.

Pražané přesto v oslabené sestavě nastoupili do utkání o bronz a dokázali v něm nejtěsnějším poměrem 3:2 porazit Jižní Moravu. Naopak finále mezi Severními Čechy a Západními Čechy bylo jednoznačnou záležitostí – domácí tým vyhrál všech pět utkání a mohl se radovat z titulu přeborníků v kategorii U15, pěkných pohárů a řady cen. Sestava vítězného celku: Ondřej Klimeš, Roman Dokládal, Jana Slatinská a Ilona Mikézová.

Protože se jednalo o jubilejní 20. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let, připravili pořadatelé i vyhodnocení nejúspěšnějších týmů za celou historii turnaje. Třetím nejlepším celkem za posledních 20 let se stala Praha, na druhém místě se umístil letos nepřítomný tým Jižních Čech a dlouhodobě nejúspěšnější jsou hráči Severních Čech.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2012]

Diskuze k článku

12.06.2012 13:33
Tomáš Krajča
Díky za upozornění, opraveno. T
03.06.2012 23:35
martin
Zdravím, jen upozornění na malou chybu - píšete ... Semifinálové duely proti sobě svedly Prahu a Střední Čechy ... Má tam být Severní Čechy. Jinak OK.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

2. kolo extraligy: Benátky knockoutovaly pražský Meteor

Nejzajímavějším utkáním víkendového programu byl duel mezi Benátkami a Meteorem s příslibem vyrovnaného výsledku a kvalitního badmintonu. Středočechům se ovšem povedlo zasadit pražskému rivalovi tvrdý direkt v podobě vítězství ...

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová extraliga: obhájí Brno za rok titul?

Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev dospělých v badmintonu čekají v příští sezóně změny. Už nepůjde o první ligu, ale extraligu, namísto přímého sestupu čeká 7. a 8. tým tabulky baráž – a ti nejúspěšnější si to naopak ...

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

Baráž a kvalifikace: extraligu si zahrají Dobruška a Český Krumlov

O víkendu probíhala baráž o extraligu a kvalifikace o 1. ligu smíšených družstev. V nejvyšší soutěži zůstává Dobruška a nováčkem bude SKB Český Krumlov, sestupuje Slavia TU Liberec. Do 1. ligy postoupily celky Sokola Klimkovic a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!