O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraligové semifinále: Brno a Benátky si pohlídaly výhru

Semifinále extraligy smíšených družstev překvapení nepřineslo. V prvním utkání Sokol Veselý Brno Jehnice porazil domácí Sokol Meteor Praha Radotín 6:2. Ve finále se Brňané utkají s celkem BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., který si poradil se Sokolem Dobruška.

Sokol Veselý Brno-Jehnice – Sokol Meteor Praha Radotín 6:2

Brněnský tým uschopnil všechny své hráče, které trápily různé zdravotní problémy, a nastoupil proti svému pražskému soupeři kompletní. Vítězství 6:2 tak bylo přesvědčivější, než utrápená výhra 5:3 ze základní části. V zahajovacím zápasu Lukasz Moren a Lucie Havlová porazili Pavla Drančáka a Hanu Kollarovou 21:16 a 25:23. Tribuny v tělocvičně ZŠ ve Vinoři mohly sledovat hned na úvod dramatickou bitvu, se špatným koncem pro domácí. Další dvě souběžně hrané dvouhry měly papírově jasné favority, a ti svou roli potvrdili. Petr Koukal přímo smetl z kurtu Mikuláše Skálu 21:2 a 21:3, Wang Linling zase nedala šanci Evě Titěrové po setech 21:14 a 21:6.

Následovaly první čtyřhra mužů a čtyřhra žen. Když Stanislav Kohoutek a Jan Vondra zdolali další párový trumf Meteoru, plzeňskou dvojici Josef Rubᚠ– Jaroslav Sobota dvakrát 21:18, měli už jehničtí hodně blízko k postupu do finále. Ten ještě odmítly Eva Titěrová s Hanou Kollarovou, které výhrou 21:19 a 21:17 nad párem Wang Linling – Lucie Havlová daly Meteoru naději. Tu však vzápětí vzal Jarolím Vícen, který porazil Jiřího Skočdopoleho 21:17 a 21:9. Petr Koukal s Lukaszem Morenem ještě přidali šestý bod výhrou nad dvojicí Pavel Drančák – Michal Severa, Stanislav Kohoutek už do dvouhry proti Severovi nenastoupil a Meteor tak alespoň papírově korigoval skóre na 2:6.

BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. - Sokol Dobruška 5:2

Druhé semifinálové utkání proti sobě postavilo tradiční soupeře. Benátečtí byli favority a zápas také dobře rozjeli, když Jiří Provazník a Gustiani Sari Megawati porazili v mixu Mariana Smreka a Alžbětu Bášovou 21:17 a 21:19. Vzápětí v souboji dvouhrových jedniček vyrovnal skóre Michal Matějka, který porazil Pavla Floriana 13:21 21:17 a 21:17, vedení Benáteckým ale vrátila Kateřina Tomalová výhrou nad Petrou Hofmanovou dvakrát 21:13.

V jednom z klíčových a také nejsledovanějších utkání se proti sobě postavili Tomᚠa Ondřej Kopřivové na straně Dobrušky a Viki Indra Okvana s Jiřím Provazníkem na straně Benátek. Indonésko-česká spolupráce měla v prvním setu jasně navrch. Po sprše v podobě výsledku 9:21 se ale „Kopřiva brothers“ vzpamatovali a vyhráli druhou sadu 21:17. Třetí set po napínavém průběhu dospěl až do těsné koncovky, v ní byli lepší Okvana a Provazník a odnesli si výhru 21:19 a také třetí bod pro Benátky. Čtvrtý hned vzápětí přidaly Megawati Gustiani Sari s Kateřinou Tomalovou, které porazily dvojici Alžběta Bášová, Petra Hofmanová 21:11 a 21:10. Favoritovi druhého semifinále chyběl jeden bod k postupu do finále.

Konec utkání ve druhé dvouhře odmítl TomᚠKopřiva, který porazil Viki Indru Okvanu 22:20 a 21:17 – indonéský badmintonista si tak lehce zhoršil jinak výstavní extraligovou bilanci. Na třetím singlu už však Ondřej Kopřiva nedokázal svého staršího bratra napodobit, podlehl Petru Jelínkovi 16:21 a 18:21 – a odsoudil tak Dobrušku k souboji o třetí místo.

Doporučit:


Autor: TomᚠKrajča [09.04.2011]

Diskuze k článku

23.05.2015 08:25
Med
Dobrfd den, přednost budou medt samozřejmě naši kurzisti, kvůli kterfdm zkoušky poře1de1me Pokud boychm nenaplnili maxime1lned počet fačastnedků z vlastnedch řad, tak boychm samozřejmě umožnili fačast i někomu dalšedmu. Potom boychm ale trvali alspoň na jedne9 secvične9 hodině, aby se sezne1mili psi ze skupinky. Jedna lekce secvičnfdch bude ste1t 160,- Kč (stejně jako cena lekce poslušnosti pro pokročile9). Cenu za zkoušku určedme podle počtu přihle1šenfdch fačastnedků pohybuje se většinou mezi 300-400,-Kč.S pozdravem Vaškebove1 Martina

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!