O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraligové semifinále: Brno a Benátky si pohlídaly výhru

Semifinále extraligy smíšených družstev překvapení nepřineslo. V prvním utkání Sokol Veselý Brno Jehnice porazil domácí Sokol Meteor Praha Radotín 6:2. Ve finále se Brňané utkají s celkem BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., který si poradil se Sokolem Dobruška.

Sokol Veselý Brno-Jehnice – Sokol Meteor Praha Radotín 6:2

Brněnský tým uschopnil všechny své hráče, které trápily různé zdravotní problémy, a nastoupil proti svému pražskému soupeři kompletní. Vítězství 6:2 tak bylo přesvědčivější, než utrápená výhra 5:3 ze základní části. V zahajovacím zápasu Lukasz Moren a Lucie Havlová porazili Pavla Drančáka a Hanu Kollarovou 21:16 a 25:23. Tribuny v tělocvičně ZŠ ve Vinoři mohly sledovat hned na úvod dramatickou bitvu, se špatným koncem pro domácí. Další dvě souběžně hrané dvouhry měly papírově jasné favority, a ti svou roli potvrdili. Petr Koukal přímo smetl z kurtu Mikuláše Skálu 21:2 a 21:3, Wang Linling zase nedala šanci Evě Titěrové po setech 21:14 a 21:6.

Následovaly první čtyřhra mužů a čtyřhra žen. Když Stanislav Kohoutek a Jan Vondra zdolali další párový trumf Meteoru, plzeňskou dvojici Josef Rubᚠ– Jaroslav Sobota dvakrát 21:18, měli už jehničtí hodně blízko k postupu do finále. Ten ještě odmítly Eva Titěrová s Hanou Kollarovou, které výhrou 21:19 a 21:17 nad párem Wang Linling – Lucie Havlová daly Meteoru naději. Tu však vzápětí vzal Jarolím Vícen, který porazil Jiřího Skočdopoleho 21:17 a 21:9. Petr Koukal s Lukaszem Morenem ještě přidali šestý bod výhrou nad dvojicí Pavel Drančák – Michal Severa, Stanislav Kohoutek už do dvouhry proti Severovi nenastoupil a Meteor tak alespoň papírově korigoval skóre na 2:6.

BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. - Sokol Dobruška 5:2

Druhé semifinálové utkání proti sobě postavilo tradiční soupeře. Benátečtí byli favority a zápas také dobře rozjeli, když Jiří Provazník a Gustiani Sari Megawati porazili v mixu Mariana Smreka a Alžbětu Bášovou 21:17 a 21:19. Vzápětí v souboji dvouhrových jedniček vyrovnal skóre Michal Matějka, který porazil Pavla Floriana 13:21 21:17 a 21:17, vedení Benáteckým ale vrátila Kateřina Tomalová výhrou nad Petrou Hofmanovou dvakrát 21:13.

V jednom z klíčových a také nejsledovanějších utkání se proti sobě postavili Tomᚠa Ondřej Kopřivové na straně Dobrušky a Viki Indra Okvana s Jiřím Provazníkem na straně Benátek. Indonésko-česká spolupráce měla v prvním setu jasně navrch. Po sprše v podobě výsledku 9:21 se ale „Kopřiva brothers“ vzpamatovali a vyhráli druhou sadu 21:17. Třetí set po napínavém průběhu dospěl až do těsné koncovky, v ní byli lepší Okvana a Provazník a odnesli si výhru 21:19 a také třetí bod pro Benátky. Čtvrtý hned vzápětí přidaly Megawati Gustiani Sari s Kateřinou Tomalovou, které porazily dvojici Alžběta Bášová, Petra Hofmanová 21:11 a 21:10. Favoritovi druhého semifinále chyběl jeden bod k postupu do finále.

Konec utkání ve druhé dvouhře odmítl TomᚠKopřiva, který porazil Viki Indru Okvanu 22:20 a 21:17 – indonéský badmintonista si tak lehce zhoršil jinak výstavní extraligovou bilanci. Na třetím singlu už však Ondřej Kopřiva nedokázal svého staršího bratra napodobit, podlehl Petru Jelínkovi 16:21 a 18:21 – a odsoudil tak Dobrušku k souboji o třetí místo.

Doporučit:


Autor: TomᚠKrajča [09.04.2011]

Diskuze k článku

23.05.2015 08:25
Med
Dobrfd den, přednost budou medt samozřejmě naši kurzisti, kvůli kterfdm zkoušky poře1de1me Pokud boychm nenaplnili maxime1lned počet fačastnedků z vlastnedch řad, tak boychm samozřejmě umožnili fačast i někomu dalšedmu. Potom boychm ale trvali alspoň na jedne9 secvične9 hodině, aby se sezne1mili psi ze skupinky. Jedna lekce secvičnfdch bude ste1t 160,- Kč (stejně jako cena lekce poslušnosti pro pokročile9). Cenu za zkoušku určedme podle počtu přihle1šenfdch fačastnedků pohybuje se většinou mezi 300-400,-Kč.S pozdravem Vaškebove1 Martina

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Finále badmintonové extraligy slibuje nevídané drama

 11. a 12. dubna se v Praze odehraje iBOD a ČEPS Finále play-off extraligy v badmintonu za účasti čtyř nejlepších českých týmů. O mistrovský titul se utkají obhájce TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, loni stříbrný BK 1973 Deltacar ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 Š Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS