O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: závěrečné kolo nabídne severské derby o udržení

Většina tajenky základní části extraligy už je rozluštěna. Pár zajímavých políček ale ještě zbývá: v severském derby mezi Libercem a Mostem půjde o udržení v soutěži, Meteor se pak doma utká s Dobruškou o třetí místo a výhodnější pozici pro play-off.

Tipujte zápasy extraligy a 1. ligy a vyhrajte tričko Yonex!

V sobotu 26. ledna se budou konat čtyři utkání závěrečného kola základní části extraligy. Poslední tým po základní části přímo sestoupí do příslušné skupiny 1. ligy, sedmý celek zakončí sezónu baráží s vítězi západní a východní ligové skupiny. Celky na 3.-6. místě si zahrají čtvrtfinále play-off, první dva týmy základní části pak mají jistotu účasti v semifinále.

Extraligové tabulce v současné chvíli vévodí Brno-Jehnice se 17 body, druhé jsou o bod zpět Benátky nad Jizerou. Právě tyto dva týmy si zřejmě – tradičně – vybojují právo účasti v extraligovém semifinále. Meteor a Dobruška na 3. a 4. místě jsou vzdáleny o bod; pokud by tedy dobrušští v Praze vyhráli, mohli by se posunout na bronzovou příčku. Jistotu účasti v play-off mají také páté Kladno (11 bodů) a šestá Astra (10). A protože oba týmy hrají proti výrazně silnějším soupeřům, dá se očekávat, že si pozice už měnit nebudou. Ve spodní části tabulky bojují o holý život Most a Liberec. Liberečtí se zachraňovali loni remízou 4:4 s Prosekem; šlo přitom o jejich jediný bodový zisk v soutěži. Letos by jim "plichta" nestačila: aby se dostali před mostecké na kýženou 7. příčku, potřebují vítězství.

Tipujte zápasy extraligy a 1. ligy a vyhrajte tričko Yonex!

Od 11 hodin přivítá v prvním duelu ligového kola Astra ZM Praha soupeře z týmu Sokol Veselý Brno Jehnice. Na souboj Pražanů s mistrem extraligy se jistě přijde podívat početná návštěva; zatímco loni Astra cestovala do Brna, letos mohou její fanoušci vidět extraligové hvězdy na domácí půdě. Cokoli jiného než jasné vítězství hostů by bylo velkým překvapením.

Ve 12 hodin začne v tělocvičně ZŠ Vinoř utkání mezi týmy Sokol Meteor Praha Radotín a hosty Sokol Dobruška. Meteor na duel o třetí místo slibuje přivést všechny své hvězdy v čele s polským deblistou Adamem Cwalinou či slovenskou olympioničkou Monikou Fašungovou. Dobrušku budou v sokolském derby držet "nad vodou" zejména Ondřej Kopřiva, Pavel Florian a slovenské posily.

Od 15 hodin mohou sledovat diváci v Kladně souboj mezi BaC Kladno a BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.. Souboj dvou středočeských týmů má jasného favorita v hostujícím celku, který si může vybrat, zda postaví dvojici indonéských opor Okvana-Megawati, či ukrajinského borce Atrašenkova; kladenští se pokusí soupeře potrápit a využít sehranosti i dobré formy svých párů.

Taktéž v 15 hodin začne v Liberci nejzajímavější duel kola: Slavia TU Liberec přivítá Super Stars Most, přičemž karty jsou rozdány jasně. Mostečtí mají o bod více, a tak pokud se chce Liberec zachránit, musí vyhrát. To znamená získat pět bodů proti celku, který se opírá o výkony dvojice posil z Polska či juniorů Bedřicha Valenty a po zranění se vracející Veroniky Koldové. Domácí potáhne Rostislav Peníška či páry Šída-Slatinský a Slatinský-Nejedlová.

Tipujte zápasy extraligy a 1. ligy a vyhrajte tričko Yonex!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.01.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

Děti do 11 let mohou soutěžit v badmintonové olympiádě

 Po loňském pilotním kole se letos naplno rozjíždí badmintonová olympiáda - soutěž pro děti do 11 let, kterou organizuje klub Super Stars Most. Jde o týmovou soutěž v osmi disciplínách, jejichž zvládnutí přispívá k všestrannému ...

Přijďte se podívat na finále extraligy!

 O víkendu proběhne v tělocvičně ZŠ Vinoř finálový turnaj play-off naší nejvyšší soutěže. Tesing a Sportobchod.cz Finále play-off Compo Praha extraligy smíšených družstev v badmintonu startuje v sobotu semifinálovými duely od 11 ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!