O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: základní část uzavře poslední kolo

Na sobotu 12. února je naplánováno poslední, sedmé kolo základní části badmintonové extraligy, nejvyšší soutěže smíšených družstev. Horko bude zejména týmům namočeným do bojů o záchranu, kvalitní podívanou jistě nabídne duel Brno-Dobruška.

Poslední kolo základní části extraligy se hraje v sobotu 12. února od 13 hodin. O dvojici přímo postupujících do finále play-off je už rozhodnuto: budou to družstva Brna a Benátek. Stejně tak je téměř jisté, že soutěž z posledního místa opustí rezerva brněnského družstva. Hrát se tedy bude o postup do čtvrtfinále play-off a výhodnější pozici při losování čtvrtfinálových dvojic.

Zápas víkendu: Brno hostí Dobrušku

Sokol Veselý Brno Jehnice dosud prošel soutěží bez porážky, naposledy dokázal doma zdolat i největšího konkurenta z Benátek. Souboj s týmem Sokola Dobrušky bude zajímavý nejen jako střet nedávných mistrů ligy (Dobruška zvítězila v roce 2008), ale také jako utkání mezi týmy, které domácí reprezentanty doplňují zahraničními posilami. Brňané spoléhají zejména na polskou enklávu Lukasz Moren – Wang Linling, dobrušští zase angažovali slovenskou dvojici Michal Matějka – Marian Smrek. Jehnickému týmu bude chybět pouze Jan Vondra, který se zranil na mistrovství republiky ve čtvrtfinálovém utkání, shodou okolností to bylo proti sobotnímu soupeři Brňanů, Tomáši Kopřivovi.

Ačkoli má utkání jasného favorita, dá se očekávat dobrá atmosféra – divácký rekord, který přinesl souboj o první místo s Benátkami, asi překonán nebude, ale do jehnické Yonex arény si určitě opět najdou cestu desítky lidí. Vidět v akci Petra Koukala, čerstvě pětinásobného mistra České republiky ve dvouhře mužů, či další republikové medailisty Tomáše Kopřivu, Stanislava Kohoutka nebo Zuzanu Pavelkovou – taková možnost se nenabízí každý týden...

BadmintonWeb.cz tipuje: Brňané i přes absenci své singlové dvojky dovedou zápas k poklidnému vítězství 6:2. Oběma týmům už jde jen o kosmetické vylepšení skóre v základní části, a tak diváci uvidí uvolněný a kvalitní badminton.

Další program: souboj o pozice v play-off

Mezi zajímavá utkání víkendového programu bude patřit zápas mezi Astrou ZM Praha a Sokolem Meteor Praha Radotín B. Domácí se nacházejí na pátém místě tabulky a v derby budou čelit šestému celku pořadí extraligy. Oběma družstvům jde především o to, aby si pozici ve čtvrtfinále udržely před dotírajícím Libercem – zároveň také mohou kalkulovat s budoucím soupeřem, zda půjdou proti Dobrušce nebo Radotínu A. Také v tělocvičně pražské Astry V Korytech na Zahradním Městě se dá očekávat solidní návštěva a pěkná badmintonová atmosféra.

BadmintonWeb.cz tipuje: vyrovnané utkání rozhodne výhoda domácího prostředí. Astra zvítězí 5:3 a udrží se na páté příčce po základní části.

Další pražský celek Sokol Meteor Praha Radotín A bude v tělocvičně ZŠ Vinoř hostit Slavii TU Liberec. Liberečtí jsou po šesti kolech na předposledním místě, které znamená nutnost bojovat o udržení extraligy v baráži s vítězi obou skupin první ligy. Liberečtí mají ještě teoretickou naději se ze sedmého místa odlepit, museli by však získat body na půdě velkého favorita: Radotín se může spoléhat na služby čerstvého mistra republiky ve čtyřhře Pavla Drančáka, a dalších silných hráčů jako Josef Rubáš, Jaroslav Sobota, Maxmilián Korený, Hana Kollarová, Eva Titěrová...

BadmintonWeb.cz tipuje: Liberečtí neodjedou z Prahy s ostudou, ale své sedmé místo už nevylepší. Meteor si připíše vítězství 6:2, body ztratí ve dvouhře žen a prvním singlu mužů.

Na konec jsme si nechali utkání, ve kterém jde jednomu týmu o všechno – ale které nejspíše dramatickou podívanou nenabídne. Deltacar Benátky nad Jizerou hostí doma v CR Project Badminton centru Sokol Veselý Brno Jehnice B. Brňané jsou na poslední příčce tabulky bod za Libercem a potřebovali by tedy při předpokládané porážce libereckých v Praze sami získat alespoň bod za remízu – jenže proti tomu budou silní Středočeši, do jejichž sestavy se vrací po "mateřské dovolené" také Martina Brejchová. Ačkoli jehnická rezerva předvedla v průběhu soutěže sympatické výkony a uvedla na extraligovou scénu talentované hráče, sestup ji zřejmě letos nemine.

BadmintonWeb.cz tipuje: Benátečtí dají před play-off příležitost hráčům širšího kádru, soupeře ale přesto pohodlně porazí 7:1. Brňané budou bojovat alespoň o teoretickou šanci na záchranu, ale rozdíl v kvalitě obou celků je příliš velký.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovací soutěž: vítězkou prvního kola Tereza Holečková

Velmi vyrovnané bylo první kolo tipovací soutěže na utkání extraligy a 1. ligy smíšených družstev. Vítězkou se nakonec stala Tereza Holečková.

Tipovačka na extraligu: Miloslav Beznoska nasadil k trháku

O víkendu proběhl 5. hrací víkend extraligy a první ligy družstev dospělých – a také 5. kolo tipovací soutěže. Suverénně v něm zvítězil Miloslav Beznoska a vybudoval si výrazný náskok v čele celkového pořadí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!