O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: suverénní Benátky, důležitá výhra Liberce

Tabulce extraligy smíšených družstev i po druhém hracím víkendu vévodí Benátky nad Jizerou – ve vynikající formě hrající Středočechy stíhá už pouze Brno. Důležitý a možná klíčový zápas v boji o záchranu vyhrál na půdě brněnské rezervy Liberec.

Šlágr kola: Dobruška a Meteor se nakonec rozešly smírně

V neděli 14. listopadu se v dobrušské sokolovně střetli dva adepti na účast ve finálovém turnaji play-off, kterým se však doposud nedařilo podle vlastních představ: domácí Sokol Dobruška a Sokol Meteor Praha Radotín A. Domácí se museli obejít bez zraněné Alžběty Bášové a jak se později ukázalo, také bez bratrů Tomáše a Ondřeje Kopřivových – ti sice v oficiálním zápise figurují, své zápasy ale skrečovali. Do utkání tedy Meteor vstupoval za příznivého stavu 2:0.

K velkému překvapení však došlo hned v úvodním mixu, když Pavel Drančák s Evou Titěrovou podlehli páru Marian Smrek – Šárka Křížková hladce ve dvou setech. Pavel pak své zaváhání napravil v deblu s Maxem Korenym, českokanadská dvojice ve třech setech udolala slovenský pár Michal Matějka – Marian Smrek. Bod za hladkou výhru si připsaly i Eva Titěrová s Hanou Kollarovou ve čtyřhře nad Petrou Hofmanovou a Šárkou Křížkovou. To už byla ale ze strany Meteoru labutí píseň – všechny další zápasy vyhráli hráči Dobrušky – postupně Petra Hofmanová dvouhru, a své singly také David Horáček a Michal Matějka. Domácí tak i přes početnou marodku získali cenné dva body za remízu 4.4.

BadmintonWeb.cz tipoval: Pražané na výhru 5:3 nedosáhli i díky dobrému nasazení sestavy a nečekaným výsledkům některých zápasů. Dobrušští popřeli papírové předpoklady a mohou se radovat z důležité remízy.

Sobota: favorité neváhali a udělovali debakly

V sobotním programu se pohodlným rozdílem prosadili všichni favorité. BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou doma porazil Astru ZM Praha 7:1, když jediný bod hostům vybojoval v souboji dvou Josefů na třetím singlu Josef Kočí – ve třech setech zdolal Josefa Richtra. Astra měla nečekaně blízko k bodu i v první dvouhře, kde vzal Lukáš Kurz set Pavlu Floriánovi, ale rozhodující sadu zvládl lépe odchovanec českokrumlovského badmintonu.

BadmintonWeb.cz tipoval: tady se BadmintonWeb osvědčil jako přesný tipér: domácí opravdu i přes bojovný výkon Astry v klidu dokráčeli za vítězstvím 7:1.

Slavia TU Liberec hostila v sobotu dalšího velkého favorita soutěže: Sokol Veselý Brno Jehnice. Liberečtí se ukázali jako zdvořilí hostitelé: Jihomoravanům vzali pouze jediný bod, když Ivana Kubíková porazila ve dvouhře Lucii Havlovou. Rostislav Peníška navíc zaskočil Jana Vondru, ale třetí set už byl jasnou záležitostí pro českého hráče číslo dvě.

BadmintonWeb.cz tipoval: Opět trefa do černého: Brno si z Liberce odvezlo předpovězenou výhru v poměru 7:1.

Sokol Veselý Brno Jehnice B bojoval v sobotu doma proti Sokolu Meteor Praha Radotín A. Domácí měli blízko k bodům, ale protože nedokázali dotáhnout ani jednu třísetovou bitvu do vítězného konce (Martina Vacková podlehla Evě Titěrové, Radim Dvořák s Ondřejem Králem nestačili na Josefa Rubáše s Jaroslavem Sobotou a Martina Vacková s Ivou Sahánkovou prohrály s Evou Titěrovou a Hanou Kollarovou), odvezli si hosté plný bodový zisk. Radost ze singlového skalpu Pavla Drančáka může mít domácí David Pokorný.

BadmintonWeb.cz tipoval: Čtyřhra žen opravdu patřila k rozhodujícím zápasům. Meteor si z Brna opravdu odvezl vítězství, a to ještě o bod jednoznačnější, než jsme odhadovali.

Nejvyrovnanější sobotní utkání proti sobě svedlo Sokol Dobruška a Sokol Meteor Praha Radotín B. Rezerva Meteoru opět potvrdila, že nebude lehkým soupeřem pro žádného favorita, a nebyla daleko od remízy. Překvapila výhra sehraného mixového páru Daniel Skrčený – Monika Erbenová nad Tomášem Kopřivou a Šárkou Kížkovu, další body pro Meteor zařidili Marek Teller s Petrem Hoškem v deblu a Ivo Stoklas v singlu. Další vyrovnané zápasy už ale vyzněly pro domácí: zvítězil slovenský debl Matějka-Smrek, ženský pár Křížková-Hofmanová, Petra Hofmanová ve dvouhře nad Monikou Erbenovou, a Marian Smrek i Michal Matějka ve svých singlech.

BadmintonWeb.cz tipoval: odvážný tip na překvapivou remízu nevyšel: Meteor sice kousal, ale domácí si těsnou výhru 5:3 pohlídali.

Neděle: záchranářská bitva dopadla lépe pro Liberec

Klíčovým zápasem v boji o záchranu bylo nedělnío střetnutí mezi Sokolem Veselý Brno Jehnice B a Slavií TU Liberec. Liberečtí si v mimořádně vyrovnaném zápase vybojovali výhru 6:2, ovšem jen tři zápasy nerozhodoval třetí set. Patřil mezi ně mix, kdy si Jan Slatinský s Barborou Bobrovskou poradili s párem Radim Dvořák – Ivana Sahánková. „Snadné body“ na brněnskou stranu si připsali ve dvouhře Ondřej Král proti Martinu Panošovi a debl Radim Dvořák-Ondřej Král proti Mirko Šídovi a Janu Slatinskému. Všechny ostatní zápasy se hrály na tři sety, a všechny vyhrál Liberec! Martin Panoš s Rostislavem Peníškou porazili Michala Weinbrennera s Davidem Pokorným dokonce 26:24 ve třetím setu, Ivana Kubíková s Barborou Bobrovskou zvládly koncovku třetí sady s Martinou Vackovou a Ivanou Sahánkovou s jen o málo větším přehledem 21:19. Tři další body Liberci vybojovala Ivana Kubíková (21:14 ve třetím setu nad Martinou Vackovou), Mirko Šída (21:15 v rozhodující sadě s Davidem Pokorným) a Rostislav Peníška (21:18 ve třetím setu proti Michalu Weinbrennerovi).

BadmintonWeb.cz tipoval: sázeli jsme na vítězství brněnského družstva, ale Liberec neuvěřitelně dobře zvládl všechny vyrovnané koncovky, k vítězství 6:2 mu pomohla kvalita slovenských posil i zkušenosti Martina Panoše.

Tělocvična na Zahradním Městě viděla v neděli střetnutí mezi Astrou ZM Praha a Sokolem Veselý Brno Jehnice A. Za hosty nastoupil opět i Petr Koukal a i přes probíhající chemoterapie dokázal porazil ve dvouhře hladce Lukáše Kurze. Před televizními kamerami se domácí vzepjali k bojovnému výkonu a vzali favoritovi dva body – Eliška Maixnerová porazila v singlu Zuzanu Pavelkovou, v deblu s Terezou Lajdovou pak stejnou soupeřku spolu s Lucií Havlovou.

BadmintonWeb.cz tipoval: opět zcela přesný odhad výsledku: Astra předvedla doma dobrý výkon a podlehla Brnu „jen“ 2:6.

Sokol Meteor Praha Radotín B patří k příjemným překvapením soutěže, ovšem vítěznou bilanci z minulého dvojkola tentokrát nezopakoval. Po prohře v Dobrušce podlehla rezerva Meteoru také v domácím prostředí Deltacaru 1973 Benátky nad Jizerou jednoznačným poměrem 1:7.

BadmintonWeb.cz tipoval: BadmintonWeb dával hostům dokonce naději na kanára, domácí si nakonec vybojovali čestný bod, ale Benátky si odvezly výhru 7:1.

Kompletní výsledky druhého extraligového víkendu:

Sokol Meteor Praha Radotín B - Deltacar 1973 Benátky nad Jizerou 1:7
Sokol Veselý Brno Jehnice B - Sokol Meteor Praha Radotín A 2:6
Slavia TU Liberec - Sokol Veselý Brno Jehnice B 6:2
Deltacar 1973 Benátky nad Jizerou - Astra ZM Praha 7:1
Sokol Dobruška - Sokol Meteor Praha Radotín B 5:3
Sokol Dobruška - Sokol Meteor Praha Radotín A 4:4
Slavia TU Liberec - Sokol Veselý Brno Jehnice A 1:7
Astra ZM Praha - Sokol Veselý Brno Jehnice A 2:6

Průběžná tabulka nejvyšší soutěže družstev:

1. Deltacar Benátky n.Jizerou                       4  4 0 0                       29:3                            12 bodů

2. So Veselý Brno Jehnice A                         4  4 0 0                       24:8                            12  

3. So Radotín Meteor OTEC B                     4  2 0 2                       14:18                            8  

4. So Dobruška                                              4  1 2 1                       13:19                            8  

5. So Radotín Meteor OTEC A                     4  1 1 2                       16:16                            7  

6. Astra ZM Praha                                         4  1 1 2                       13:19                            7  

7. Slavia TU Liberec                                      4  1 0 3                       11:21                             6  

8. So Veselý Brno Jehnice B                         4  0 0 4                         8:24                            4 body

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. kolo tipovačky: o vítězi rozhodoval los

První kolo extraligové tipovací soutěže přineslo vyrovnaný boj úspěšných tipařů. Na prvním místě musel mezi Martinem Schmiedem a Kamilem Kyzlíkem rozhodnout až los...

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS