O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga startuje: uvidíme i první přímý přenos

O víkendu startuje Compo Praha Extraliga družstev. Nejvyšší domácí ligová soutěž uvidí spoustu napínavých bitev – šlágrem bude utkání pražského Meteoru s mistrem z Brna, zajímavostí pak první přímý přenos v historii extraligy, z utkání Benátek proti Dobrušce.

Šlágr kola: Meteor Praha přivítá v neděli mistrovské Brno

V neděli 31. října od 10:00 uvidí tělocvična ZŠ Vinoř jedno z klíčových utkání o přední příčky v tabulce extraligy. Domácí Sokol Meteor Praha Radotín přivítá loňského mistra Sokol Veselý Brno Jehnice. Historicky jsou favoritem jednoznačně domácí, ale Brno má i letos ambice, které překračují úroveň domácí soutěže. I bez největší hvězdy, české jedničky Petra Koukala, jemuž ve startu zabrání probíhající chemoterapie, má Brno co nabídnout. Ve dvouhrách by měli zářit Jan Vondra – účastník mistrovství světa a dlouhodobě náš druhý nejlepší hráč – či Wang Linling – reprezentantka Polska, naturalizovaná Číňanka, která loni neměla v nejvyšší soutěži konkurenci. Brno vede hrající trenér Stanislav Kohoutek a do boje vyšle také nadějné české juniorky Lucii Havlovou či Zuzanu Pavelkovou. Opomenout pak nesmíme ani druhou zahraniční hvězdu brněnských – polského deblového specialistu Lukasze Morena.

Domácí kontrují mixem domácí a zahraniční kvality. V kádru Meteoru je úřadující dvojnásobný mistr republiky v deblu Pavel Drančák, pražský tým bude spoléhat na zkušenou dvojici Hana Kollarová – Eva Titěrová, ženskou sestavu pak doplňuje ještě slovenská posila Jana Čižnárová. V mužské části pak vedoucí týmu Ondřej Lubas vedle prověřené kvality v podobě našeho elitního deblového páru Josef Rubáš – Jaroslav Sobota či zkušeného Michala Severy věří také zjevení začátku letošní sezóny: šikovnému Kanaďanovi Maxovi Korenymu, který žije a trénuje v Hořovicích.

BadmintonWeb.cz tipuje: vinořská tělocvična uvidí vyrovnané utkání napínavé až do samotného konce. I přes výhodu domácího prostředí ale nakonec zvítězí Brno v poměru 5:3.

Technologická revoluce: přímý přenos z Benátek nad Jizerou

Druhé zajímavé utkání víkendového kola extraligy se odehraje v neděli 31. října od 10:00 v Benátkách nad Jizerou. Domácí družstvo BK Deltacar 1973 Benátky nad Jizerou hostí Sokoly z Dobrušky. Průběh utkání mohou sledovat nejen ti, kdo navštíví osobně CR Project badmintonové centrum, ale prostřednictvím streamovaného přenosu společnosti TVCOM i všichni ostatní badmintonoví fanoušci s připojením k internetu. Bez nadsázky technologická revoluce, kterou se budou, doufejme, další oddíly brzy inspirovat.

V zápase samotném jsou jasným favoritem Benátky. Družstvo s tříčlennou indonéskou kolonií Viki Inda Okvana, Megawati Gustiani Sari a nově také Cynthia Tuwankotta, má stejně jako v minulých letech ty nejvyšší ambice. Družstvo v létě poctivě trénovalo na soustředění ve Švýcarsku a sestava posílená o Pavla Floriána, Martinu Brejchovou či tradiční hosty Kateřinu Tomalovou a Petra Jelínka bere v základní části jen první nebo druhou příčku. Dobruška se stala před dvěma lety překvapivým mistrem, i letos bude patřit k silnějším týmům. Spoléhá tradičně na bratry Kopřivovy – o víkendu však nastoupí zřejmě jen Tomáš, Ondřej stále laboruje se zraněním. Kvalitu zajišťuje dále Michal Matějka a Marian Smrek ze Slovenska a české reprezentantky Alžběta Bášová, Šárka Křížková a Petra Hofmannová.

BadmintonWeb.cz tipuje: Benátky v domácím prostředí oslabeného soupeře přehrají a zvítězí 6:2.

Další program: A-tým versus rezerva, dvakrát

V dalším programu Compo Praha extraligy najdeme také dvě utkání A-týmů proti rezervě vlastního družstva. Aby nedocházelo k ovlivňování soutěže (např. puštění zápasu za rozhodnutého stavu), byla tato utkání zařazena hned do prvního kola. V Brně se tak bude hrát v sobotu 30. října od 13:00 zápas Sokol Veselý Brno Jehnice A – Sokol Veselý Brno Jehnice B. Rezervní družstvo si vybojovalo postup do nejvyšší soutěže loni a bude se chtít především udržet, brněnské áčko útočí na titul. Tím je rozložení sil dáno jednoznačně...

BadmintonWeb.cz tipuje: Tady není co řešit. Brněnské áčko ukáže svou kvalitu a zvítězí 8:0.

V sobotu 30. října od 13:00 se v tělocvičně ZŠ Vinoř proti sobě postaví Sokol Meteor Praha Radotín A a Sokol Meteor Praha Radotín B. Oproti loňské sezóně se proměnily sestavy obou mužstev, rezerva Meteoru hledala posily v Kladně a získala sehraný mixový pár Daniel Skrčený – Monika Erbenová. Role favorita je přesto jasná.

BadmintonWeb.cz tipuje: Ani zde k překvapení nedojde, čestný bod může Meteor B získat v mixu. Áčko zvítězí 7:1.

Slavia TU Liberec hostí v hale Technické univerzity v sobotu 30. října od 13:00 družstvo BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Liberecký tým je v utkání jasným outsiderem, i přesto, že představí hned dvě slovenské posily: Barboru Bobrovskou a Ivanu Kubíkovou, mužskou sestavu pak bude tvořit čtveřice Adam Hobzik, Jan Slatinský, Mirko Šída a hrající trenér Rostislav Peníška.

BadmintonWeb.cz tipuje: Benátky mají jasně navrch, pokud jde o jména, ztratit body mohou, jen pokud dají v některém zápase šanci svým juniorům. Z Liberce si odvezou vítězství 7:1.

Sokol Dobruška ve své domácí hale v průmyslovce v sobotu 30. října ve 13:00 přivítá TJ Astru Zahradní Město Praha. Mírným favoritem budou domácí, ale Astra umí překvapit. Pražský tým složený z odchovanců potáhnou svými výkony Eliška Maixnerová, Tereza Lajdová, Josef Kočí nebo sehraní deblisté Lukáš Kurz – Michal Netík, sestavu doplňuje zkušený párař Radek Gregor.

BadmintonWeb.cz tipuje: Astra už loni sehrála vyrovnané zápasy s favority. V Dobrušce by mohla urvat překvapivé dva body za remízu 4:4.

V nedělním programu vedle dvou šlágrů kola uvidíme také utkání Sokol Veselý Brno Jehnice B proti Astře ZM Praha. Utkání je na programu v neděli 31. října od 10:00, hraje se v Brně. V dramatické bitvě budou domácí spoléhat na umění Martiny Vackové, Michala Weinbrennera, Radima Dvořáka – a možná se ligového debutu dočká i talentovaný Adam Mendrek.

BadmintonWeb.cz tipuje: jedno z důležitých utkání v boji o záchranu zvládnou lépe hosté a odvezou si cenné vítězství 5:3.

Souběžně se sledovaným utkáním svého áčka nastoupí v neděli 31. října od 10:00 v tělocvičně ZŠ Vinoř Sokol Meteor Praha Radotín B proti týmu Slavia TU Liberec. Domácím i hostům půjde o hodně, a tak můžeme očekávat ještě větší drama než na vedlejších kurtech. Výsledek zápasu může napovědět, kdo se od začátku potopí do sestupových vod.

BadmintonWeb.cz tipuje: kádry obou celků jsou vyrovnané, nejpravděpodobnějším, i když nic neřešícím, výsledkem je tedy remíza 4:4.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!