O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: souboj o první místo zvládly lépe Jehnice

Utkání dvou největších aspirantů na extraligový titul zvládly v domácím prostředí lépe Jehnice – rivala z Benátek nad Jizerou porazily 5:3. V dalších duelech sobotního kola vítězili favorité: Kladno, Meteor a Dobruška.

Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. 5:3

Napínavý duel před početnou diváckou kulisou přineslo utkání mezi Brnem a Benátkami. Hosté vstupovali do zápasu jako vedoucí tým tabulky a k udržení přední příčky jim stačila i remíza. V neprospěch Brňanů navíc hovořily absence Kamily Augustynové a Adama Mendreka. Tým okolo hrajícího trenéra Stanislava Kohoutka se však s touto situací popral se ctí a rivala zdolal 5:3. Základem úspěchu byly výborné výkony polského deblisty Lukasze Morena – ten dokázal ve prospěch Jehnic obrátit třísetový mix (s Alžbětou Bášovou udolali pár Jiří Provazník-Megawati Gustiani Sari) i první čtyřhru (poraženými byli Jiří Provazník a Valerij Atrašenkov). Dobrou bilanci z párových disciplín podpořili výhrou Stanislav Kohoutek s Jarolímem Vícenem proti Petrům Martincovi a Jelínkovi, bod pro Benátky získaly Megawati a Hana Milisová výhrou nad dvojicí Alžběta Bášová-Lucie Havlová.

Ve dvouhrách bodovali za hosty Hana Milisová, která přehrála Lucii Havlovou, a v duelu týmových jedniček také Valerij Atrašenkov, jenž v koncovkách obou setů zdolal českého olympionika Petra Koukala. Ale za Brno kontrovali Jarolím Vícen výhrou nad Petrem Jelínkem a Jakub Bitman, který si poradil s Josefem Richtrem. A tak byli na konci šťastnější Brňané – po vítězství 5:3 se vrátili do čela extraligové tabulky.

BaC Kladno – Super Stars Most 7:1

Mostecký tým přijel do Kladna ve značně improvizované sestavě: vedle Bedřicha Valenty, který je na soustředění v Číně, chyběli Severočechům ještě dámská jednička Veronika Koldová a také polská opora Adrian Dziolko. A tak bylo vítězství kladenských o poznání snazší. Čestný bod hostů vybojoval v první dvouhře Jacek Kolumbajew, jenž přehrál domácího Jaroslava Holečka. Ostatní body už si připsali domácí díky párům Daniel Skrčený-Monika Erbenová, Ivo Stoklas-Petr Hošek, Daniel Skrčený-Michal Severa a Monika Erbenová-Martina Vacková. Vacková, Severa a Stoklas pak nezaváhali ani ve svých singlech a značně pomohli svému družstvu k dobré výchozí pozici před play-off.

Sokol Meteor Praha Radotín – Slavia TU Liberec 5:3

Liberečtí doposud nedokázali v extralize bodovat – už několikrát k tomu však měli hodně blízko. Výjimkou nebyl ani duel na Meteoru. Domácí utkání trochu podcenili: chyběla jim druhá žena do sestavy a znát byla také absence nejlepšího deblisty Adama Cwaliny. Když se ke skreči čtyřhry žen přidala výhra Ondřeje Krále nad Lukášem Zevlem a vítězství Martiny Repiské nad Hanou Kollarovou, byli liberečtí krok od zisku cenného bodu. Jenže všechny ostatní zápasy už lépe zvládl Meteor, byť v případě obou čtyřher to bylo na tři sety. Liberec může litovat, že Mirko Šída s Janem Slatinským nedokázali porazit Martina Herouta a Reného Nedělu, anebo že Rostislav Peníška s Ondřejem Králem prohráli koncovku třetí sady s Josefem Rubášem a Jaroslavem Sobotou. Další body Meteoru už byly získány výrazně přesvědčivěji: Pavel Drančák s Hanou Kollarovou porazili mix Jan Slatinský-Jana Nejedlová, Max Koreny vyhrál nad Mirkem šídou a Jan Vondra přehrál Rostislava Peníšku.

Sokol Dobruška – Astra Praha 6:2

"Máme plán, jak Dobrušku porazit," prozradil den před extraligovým duelem redakci BadmintonWebu Jakub Zahrádka. I sebelepší plán se ale může pokazit... což se naplno ukázalo v sobotním souboji Východočechů s Pražany. Astra začala dobře, když Jakub Zahrádka s Eliškou Maixnerovou porazili v mixu dvojici Matěj Šváb-Gabriela Zabavníková. Pak ale Astra ztratila dva nadějně rozjeté debly ve třech setech – Eliška Maixnerová s Terezou Lajdovou podlehly Šárce Křížkové s Petrou Hofmanovou a Lukáš Kurz s Jakubem Zahrádkou nestačili na Michala Matějku a Matěje Švába. Po výhře Pavla Floriana s Ondřejem Kopřivou nad dvojicí Michal Netík – Daniel Holec to bylo 3:1 a Astra už potřebovala vyhrát všechny zápasy. Naději aspoň na chvíli pražskému týmu dala Tereza Lajdová, která vyhrála nad Gabrielou Zabavníkovou 21:19 ve třetím setu. Jenže pak už bodovali pouze domácí. Ondřej Kopřiva porazil Michala Netíka, Michal Matějka si poradil s Danielem Holcem a Pavel Florian přehrál Lukáše Kurze.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!