O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: semifinále zvládly týmy Benátek a Brna

V sobotním programu finálového turnaje play-off se prosadili favorité. Brno Jehnice si poradily s Dobruškou, Benátky přehrály pražský Meteor a postarají se tak o očekávané velké finále.

Foto: Badmintonvbrně.cz (Leoš Poříz)

Sokol Veselý Brno Jehnice – Sokol Dobruška 6:2

Dobrušští vstupovali do zápasu výrazně oslabeni: chyběl jim Michal Matějka, slovenská posila a singlová jednička týmu, a také Šárka Křížková, mistryně ČR a opora v párových disciplínách. V úvodu se zdálo, že bude Dobruška klást i tak tuhý odpor: Marian Smrek s Petrou Hofmanovou až na tři sety podlehli dvojici Lukasz Moren – Alžběta Bášová. Pak ale Brno rozhodlo o své výhře jednoznačnými výsledky. Petr Koukal nedal šanci Tomáši Kopřivovi a povolil mu jen 12 a 13 bodů. Febby Angguni porazila mladou Elišku Smejkalovou, Lukasz Moren s Jakubem Bitmanem přehráli debl Marian Smrek – Zdeněk Sváta a pátý, rozhodující bod přidala ženská čtyřhra Febby Angguni – Lucie Havlová proti Petře Hofmanové a Veronice Ostré. Vedoucí týmů se rozhodli utkání dohrát. Diváci v Brně tak ještě viděli pěkný, třísetový duel mezi domácím Adamem Mendrekem a Ondřejem Kopřivou z Dobrušky – hráč hostí oplatil Mendrekovi nedávné porážky z turnajů GPA a korigoval na 1:5. Zdeněk Sváta po dobrém výkonu podlehl brněnskému Jakubu Bitmanovi. A na konečných 2:6 výsledek upravili Tomáš a Ondřej Kopřivovi, kteří v deblu na tři sety porazili Adama Mendreka se Stanislavem Kohoutkem.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Meteor Praha Radotín 5:1

Ač to výsledkově nevypadá, druhé semifinále nabídlo také některé napínavé boje. Na úvod Pavel Drančák s Hanou Kollarovou poslali do vedení Meteor, když ve třech setech porazili Jiřího Provazníka a Hanu Milisovou. Pak ale v sérii bodovali už jen benátečtí. Jan Fröhlich hrál na tři sety proti Janu Vondrovi, ale důležitou výhru si nakonec připsal. Gustiani Sari Megawati také na tři sety udolala zkušenou Evu Titěrovou. Třetí bod pro Benátky získali Viki Indra Okvana a Petr Jelínek, kteří v první čtyřhře porazili čerstvé mistry ČR Josefa Rubáše a Jaroslava Sobotu. Gustiani Megawati Sari s Hanou Milisovou potom nedaly šanci Evě Titěrové s Hanou Kollarovou a jasně vyhrály čtyřhru žen. Pátý bod přidal díky klidu v koncovkách Petr Jelínek ve dvouhře s René Nedělou – a bylo rozhodnuto. Zbývající dva zápasy (dvouhru Maxmilián Korený-Viki Indra Okvana a čtyřhru Martin Herout-René Neděla – Jiří Provazník-Jan Fröhlich) se oba kapitáni rozhodli nedohrávat.

V zítřejším finále Compo Praha extraligy smíšených družstev se tedy utkají celky Brna a Benátek, o třetí místo si to rozdají Meteor a Dobruška.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.04.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!