O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Prosek byl krok od bodového zisku

Sobotní program extraligy přinesl výhru všech papírových favoritů. Nejblíže překvapení byl nečekaně tým Proseka, který doma potrápil Dobrušku a podlehl jí nejtěsnějším rozdílem 3:5.

Čtyři zápasy třetího hracího dne Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých měly jasné favority. Ve středočeském derby nezaváhaly domácí Benátky a porazily Kladno 8:0. Stejně tak ani Brno nedarovali Liberci jediný bod – a to hráli liberečtí v domácím prostředí. V tělocvičně základní školy Vinoř se hrála dvě utkání po sobě: od 11 hodin nejprve Prosek vyzval Dobrušku a hosté byli rádi za těsné vítězství 5:3. Následně si Meteor poradil v pražském derby s Astrou ZM v poměru 6:2.

SK Prosek Praha – Sokol Dobruška 3:5

V minulém kole prosečtí zaznamenali dvě jasné porážky 0:8. Na svůj první bodový zisk si museli tedy počkat až do třetího extraligového utkání. Ve Vinoři získali body hned tři, k remíze jim ale ještě jeden vyhraný zápas chyběl. Utkání otevřely čtyřhry. Zatímco bratři Kopřivové si bez obtíží poradili s dvojicí Krajča-Beznoska, na vedlejším kurtu se postaraly o překvapení veteránky Pražáková a Kykalová, když zdolaly dobrušský pár Hofmanová-Křížková. Diana Pražáková se ani nepřevlékla a o pár minut později už létala po kurtu v zápase dvouhry. A trápící se Petru Hofmanovou doslova ulétala – Prosek vedl 2:1!

V dalším průběhu už úřadovaly dobrušské opory. Tomáš a Ondřej Kopřivovi získali suverénně body po výhrách nad Čermákem a Beznoskou. Dvěma body přispěla také slovenská posila východočeského družstva Marian Smrek – nejprve v mixu s Křížkovou proti páru Filz-Kvíčalová a pak i v deblu se Svátou proti Svobodovi a Čermákovi. Nejdramatičtější zápas si oba týmy schovaly až na konec, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto: za stavu 2:5 korigovala prosecká dvojka Tomáš Krajča třísetovým vítězstvím nad Zdeňkem Svátou skóre na 3:5.

BadmintonWeb tipoval: ve svém odhadu osmibodového debaklu jsme byli na prosecké až příliš přísní. S formou se potkaly zkušené hráčky Proseka a kdyby domácím nescházel nemocný Filip Stádník, mohli pomýšlet i na remízu. Dobruška si musela očekávané vítězství vydřít.

Sokol Meteor Praha Radotín – Astra ZM Praha 6:2

Družstvo Astry bylo v pražském derby outsiderem. Meteor s ním ale měl v domácím prostředí plné ruce a kurty práce – a při troše štěstí si mohli hráči ze Zahradního Města odvézt i remízu. Začal to hned úvodní mix: Kurz s Maixnerovou v něm podlehli favorizované dvojici Herout-Titěrová až 20:22 v rozhodujícím setu! Z párových disciplín i singlů brala ale Astra nakonec jen po bodu, oba zařídila Tereza Lajdová. Jak její výhra nad Kollarovou, tak i vítězství dvojice Maixnerová-Lajdová nad párem Kollarová-Titěrová přitom může být vnímáno jako překvapení – Astra se skutečně letos může opřít o mimořádné výkony svých děvčat.

Body na stranu Meteoru přidali v pánských dvouhrách Vonda, Neděla a po třech setech proti Zahrádkovi také Stoklas. Prosadil se i sehraný pár Neděla-Herout, a také na druhé pozici provizorně složená dvojice Vondra-Drančák.

BadmintonWeb tipoval: Tady jsme se skoro trefili – tipovali jsme sice výsledek 7:1, ale Astře jsme dávali největší šance ve dvouhře žen a čtyřhře žen: právě v těchto disciplínách nakonec tým ze Zahradního Města získal své dva body...

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – BaC Esiko Kladno 8:0

V očekávaném středočeském derby Benátky naplno využily výhody domácího prostředí. Ačkoliv se řada zápasů dostala do třetího setu, nakonec se radovaly z vítězství 8:0. Kladenští mohli bodovat už v úvodním mixu: po zisku první sady se ale hra dvojice Skrčený-Erbenová rozsypala a Provazník s Megawati dotáhli zápas do vítězství. Jiří Provazník i Gustiani Megawati Sari si chtěli utkání pořádně užít – byli totiž u dalších dvou třísetových dramat. Provazník s Jelínkem nakonec zdolali Tellera s Hoškem, Megawati s Milisovou si poradili s Erbenovou a Vackovou.

Že nemají indonéské posily v naší nejvyšší soutěži výhry předplacené, ukázal další zápas: Michal Severa v něm bojoval na tři sety proti Viki Indrovi Okvanovi, ale na domácí hvězdu nakonec nestačil. Další body pro Benátky zajistili už suverénněji Petr Jelínek, Jan Vitvera, Kateřina Tomalová a debl Okvana-Vitvera.

BadmintonWeb tipoval: odhadovali jsme, že Kladno získá čestný bod, a to možná díky Michalu Severovi – ten měl ale nejtěžšího možného soupeře. Naopak náš druhý “černý bodový kůň”, Martina Vacková ve dvouhře žen, nestačila na skvěle hrající Kateřinu Tomalovou.

VSK Slavia TU Liberec – Sokol Veselý Brno Jehnice 0:8

Jablonec hostil utkání jasného papírového favorita s outsiderem. Domácí měli největší šanci bodovat hned v úvodním mixu, který se zařadil mezi nejnapínavější zápasy dosavadního ročníku extraligy. Dvojice Král-Bobrovská v něm podlehla páru Mendrek-Bášová až 25:27 ve třetím setu! Další zápasy už drama nepřinesly, Brňané vítězili ve dvou setech a povolili svým soupeřům jen minimum bodů. Díky párům Koukal-Vícen, Bášová-Angguni, Bitman-Mendrek a singlistům Koukalovi, Bitmanovi, Vícenovi a Angguni si tak Brno odvezlo z Liberce vítězství 8:0.

BadmintonWeb tipoval: nebyl to nejodvážnější tip, ale sázka na “kanára”, který Brno uštědřilo libereckým, nám vyšla. I když Královi a Bobrovské chybělo jen málo, aby roztrpčili tipující v naší soutěži...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!