O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: pražská Astra vyzve hvězdné duo

Druhý hrací víkend nejvyšší české soutěže smíšených družstev přinese velkou výzvu pro mladý tým Astry ZM. Pražané vyzvou cizinci nabité týmy Benátek nad Jizerou a Brna. Šlágrem kola bude nedělní střetnutí Dobrušky a Meteoru.

Šlágr kola: Sokol Dobruška a Meteor Praha budou bojovat o nápravu pověsti

Hraje se v neděli 14. listopadu od 10:00 v sokolovně v Dobrušce.

Sokol Dobruška v prvním kole nastoupil v oslabené sestavě a příliš svými výkony neoslnil. V domácím prostředí pouze remizoval s pražskou Astrou, v Benátkách nad Jizerou utrpěl drtivou porážku. Pro víkendové kolo se navíc dobrušští musejí stěhovat: ve sportovní hale průmyslovky, kde se jejich extraligová utkání obvykle hrávají, se rekonstruuje podlaha, a tak Dobruška své zápasy odehraje v místní sokolovně.

Domácí se musejí modlit, aby se dala do pořádku alespoň část jejich marodky: zranění v poslední době utrpěli Ondřej i Tomáš Kopřivové a Alžběta Bášová. Oproti minulému kolu se už Dobruška bude moci spolehnout na dvojici slovenských posil Michala Matějku a Mariana Smreka, ale bez bratrské dvojice a bez velké opory ženské části družstva by jen stěží mohla pomýšlet na úspěch.

Meteor Praha dokázal sice v minulém kole pořádně zatopit suverénnímu Brnu a dlouho myslel na vítězství, pak ale jeho hráči nezvládli zápas s vlastní rezervou a po prvních dvou kolech tak mají na kontě dvě porážky. Tým okolo Pavla Drančáka, Maxe Korenyho, Evy Titěrové či Hany Kollarové tak bude bojovat o nápravu tabulkového postavení i pověsti.

BadmintonWeb.cz tipuje: Dobrušská sokolovna uvidí bojovné a vyhecované utkání, které bude rozhodovat zdravotní stav domácích a psychická pohoda hostů. Cenné vítězství 5:3 si z Dobrušky odvezou Pražané.

Astrácký dvojboj: v sobotu proti Benátkám, v neděli s Brnem

Mimořádně obtížné dvojkolo má před sebou mladý tým Astry ZM Praha. Tým ze Zahradního Města zahájil soutěž výborně: k remíze z Dobrušky přidal vítězství nad Brnem B a rád by se držel na pozicích, které zaručují play-off. Zisk jakýchkoli bodů by byl ale velkým překvapením. V sobotu 13. listopadu od 13:00 nastupují Pražané v benáteckém CR Project Badminton centru proti družstvu Deltacar 1973 Benátky n. Jiz. Domácí v sestavě s indonéskou dvojicí Megawati – Okvana, Pavlem Floriánem či Petrem Jelínkem budou těžkým oříškem pro družstvo, jež se spoléhá na nedávné či současné talentované juniory Lukáše Kurze, Michala Netíka, Terezu Lajdovou či Elišku Maixnerovou.

BadmintonWeb.cz tipuje: Astra nenechá domácím ani míček zadarmo, ale k bodům bude mít v Benátkách daleko. Domácí pohodlně dokráčejí k vítězství 7:1.

V neděli od 10 hodin pak Astra v domácí tělocvičně V korytech na Praze 10 přivítá Sokol Veselý Brno Jehnice A. S rezervou mistrovského celku loňské sezóny si Pražané v minulém kole poradili, ale áčko bude mnohem těžší oříšek: v Praze se opět představí Jan Vondra, Jarolím Vícen, Stanislav Kohoutek, Lucie Havlová nebo Zuzana Pavelková, otevřený je i start Petra Koukala. A pokud Brno přiveze i dvojici polských posil Lukasze Morena a Wang Linling, je osud Astry zpečetěn...

BadmintonWeb.cz tipuje: v domácím prostředí před početnými fanoušky předvede Astra dobrý výkon, ale Brno zvítězí 6:2.

Další program: Liberec vyzve dvakrát Brno

V úvodu už byla řeč o dobrušském dvojboji. Předehrou ke šlágru kola bude v sobotu 13. listopadu od 14 hodin utkání s týmem Sokol Meteor Praha Radotín B. Rezerva Meteoru má zatím vynikající bilanci, porazila přímého konkurenta v boji o udržení Liberec i vlastní áčko. Vítěznou sérii bude tým okolo Marka Tellera, Iva Stoklase, Petra Hoška, Daniela Skrčeného či Moniky Erbenové chtít určitě prodloužit i v Dobrušce. Utkání, které se bude hrát stejně jako nedělní zápas v dobrušské sokolovně, má jasného favorita, ale Dobruška nemá nic předplaceného.

BadmintonWeb.cz tipuje: domácí mají velkou marodku a pokud jejich hráči nebudou zdravotně zcela v pořádku, urve rezerva Meteoru v Dobrušce remízu 4:4.

Zatímco Dobrušku čeká dvojzápas s Meteorem, Slavia TU Liberec si o víkendu "střihne" dvojboj brněnský. V sobotu 13. listopadu od 13:00 v tělocvičně Technické univerzity liberečtí přivítají Sokol Veselý Brno Jehnice A. A přestože by družstvo v němž slovenské ženy Barboru Bobrovskou a Ivanu Kubíkovou doplňuje Adam Hobzik, Rostislav Peníška a sehraný deblový pár Mirko Šída a Jan Slatinský, rádo získalo první body, těžšího soupeře už v ligové tabulce jen těžko hledat...

BadmintonWeb.cz tipuje: Liberec i přes výhodu domácího prostředí podlehne favoritovi s vyrovnanějším i kvalitnějším kádrem. Brno si odveze vítězství 7:1.

V neděli 14. listopadu od 10:00 liberečtí vyzvou družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice B. Půjde o přímo klíčový zápas v boji o záchranu: vítězství jednoho z týmů by druhý pravděpodobně definitivně potopilo nebo odsoudilo alespoň k baráži. Barvy hostů budou hájit Michal Weinbrenner, David Pokorný, Ondřej Král, Radim Dvořák, Martina Vacková či Ivana Sahánková.

BadmintonWeb.cz tipuje: výhodu domácího prostředí na druhé straně vyvažuje dobrá forma Martiny Vackové, pomůže brněnské rezervě k důležitému vítězství 5:3.

V sobotu 13. listopadu od 14:00 sehraje družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice B doma utkání s dalším sokolským týmem – Meteorem Radotín A. Pražané v něm budou jednoznačnými favority, ale kdo ví, zda nezapůsobí nervozita: jednu porážku s rezervním družstvem už zaznamenali...

BadmintonWeb.cz tipuje: domácí se postarají o drama, rozhodnout může vyrovnaná čtyřhra žen. Meteor ale zabere a z Brna si odveze vítězství 5:3.

V neděli 14. listopadu je od 11:00 na programu střetnutí Sokol Meteor Praha Radotín B s Deltacar 1973 Benátky n. Jiz. Meteor B už dokázal jednoho favorita zaskočit a v tabulce drží po dvou kolech třetí místo, favorit utkání je ale přesto jasný a Pražané budou rádi za každý získaný bod.

BadmintonWeb.cz tipuje: tentokrát se překvapení konat nebude. Benátky mají vyrovnaný tým a hrají v dobré formě, z Prahy odvezou vítězství 8:0.

Aktuální výsledky české badmintonové extraligy můžete sledovat přes tournamentsoftware a také na oficiálním svazovém webu Czechbadminton.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.11.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!