O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: poslední kolo nabídne souboj o holé přežití

V závěrečném kole základní části Compo Praha extraligy poutá pozornost především duel Liberec – Prosek. Oba celky zatím nebodovaly a přímo se tak utkají o – alespoň dočasné – přežití v soutěži. Odhadněte výsledky extraligových utkání v naší tipovačce!

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Poslední hrací kolo završí základní část Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých pro sezónu 2011/2012. Šestice týmů už má jistotu play-off, s největší pravděpodobností obsadí první místo s náskokem Sokol Veselý Brno Jehnice, na druhé příčce zřejmě skončí BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Oba favorité tak mohou dát prostor i širšímu kádru. Jistotu účasti ve čtvrtfinále vyřazovací části potom mají týmy Meteoru, Dobrušky, Kladna a Astry.

Skutečný náboj tak bude mít zřejmě jen utkání libereckých s Prosekem: domácí mají lepší výchozí pozici a jsou favority, Pražané by k záchraně potřebovali jakékoli vítězství. Do tipovací soutěže jsme při nižším počtu duelů v extralize zařadili tentokrát větší množství zápasů druhé nejvyšší soutěže, tedy západní a východní skupiny první ligy. V obou se situace pěkně zamotala a nebude vůbec snadné odhadnout, který z týmů udělá rázný krok za postupem do baráže o extraligu. Na západě si to rozdají Super Stars Most a dva plzeňské kluby USK a Sokol Doubravka, na východě bojují o přední příčky TJ Orlová-Lutyně, BK Kopřivnice a Sokol Veselý Brno Jehnice B.

Šlágr kola: v Jablonci se rozhodne o sestupujícím celku

Oddíl Slavia TU Liberec přivítá v sobotu 28. ledna v 17 hodin soupeře z celku SK Prosek Praha na domácí půdě v jabloneckém tenisovém centru Břízky. Oba týmy v dosavadním průběhu soutěže sbíraly pouze porážky. O pořadí na sedmém a osmém místě tedy nyní rozhoduje pouze skóre – a to má o dva zápasy lepší Liberec. Díky tomu má i výrazně lepší výchozí pozici do souboje o udržení: pokud zvítězí jakýmkoli rozdílem nebo pokud dovede domácí utkání k remízovému stavu, nepustí prosecké před sebe a zůstane na sedmé příčce, která zajišťuje účast v baráži o extraligovou příslušnost na příští rok. Prosečtí musejí k posunu na sedmé místo liberecké porazit, a to jakýmkoliv rozdílem. Připomeňme jen, že osmý tým po základn í části automaticky sestupuje do příslušné skupiny I. ligy – jak Liberec tak Prosek by "spadly" do západní skupiny.

Kádry obou týmů jsou postaveny především na vlastních odchovancích. Liberečtí je mají především v mužské části družstva: jejich barvy hájí krom jiných Rostislav Peníška, Jan Slatinský či Mirko Šída, nastoupit dále mohou Adam Hobzik a brněnská posila Severočechů Ondřej Král. Ženskou část týmu tvoří dvojice slovenských posil Barbora Bobrovská a Ivana Kubíková. Za prosecké nastupují dokonce výhradně vlastní odchovanci: mezi opory Pražanů budou patřit zejména Michal Svoboda, Filip Stádník a Diana Pražáková, prosecké barvy dále budou hájit kapitán Petr Čermák, Miloslav Beznoska, Tomáš Krajča, Dana Kykalová a Zuzana Kvíčalová.

Při předpokládaných sestavách obou týmů je velmi obtížné tipovat výsledek: řada utkání se může obrátit ve prospěch jednoho i druhého celku a jistých bodů je jen málo. Liberečtí asi budou mít navrch v první a druhé dvouhře mužů díky Královi a Peníškovi, prosečtí mohou kontrovat sourozenci Stádníkem a Pražákovou. Hosté dále budou spoléhat na sehraný pár Stádník-Svoboda, domácí zase na slovenskou párařku Bobrovskou. Utkání se každopádně může vyvinout různými směry a skončit jak těsným, tak i výrazným výsledkem – nejpravděpodobnější je ale přece jen těsná výhra Liberce.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

VSK Slavia TU Liberec – SK Prosek Praha

Sobota 28. ledna, 17:00, TSC Břízky, Průběžná 22

BadmintonWeb tipuje: prosečtí budou bojovat, body jim zajistí dvouhra a čtyřhra žen, zvítězí také v prvním deblu. Ale z dočasné záchrany v soutěži se bude po výsledku 5:3 radovat domácí Liberec díky mužským dvouhrám.

Sokol Meteor Praha Radotín – Sokol Dobruška

Sobota 28. ledna, 13:00, tělocvična ZŠ Vinoř, Prachovická 340

BadmintonWeb tipuje: zajímavé a kvalitní utkání přinese střet dvou týmů s velkou silou v párových disciplínách. Dobrou formu za Dobrušku předvedou bratři Kopřivové, hosté ale nakonec odjedou poraženi 5:3.

BaC Esiko Kladno – Sokol Veselý Brno Jehnice

Sobota 28. ledna, 10:00, Wolkerova 2136, Kladno

BadmintonWeb tipuje: pro domácí, kteří si ve své premiérové sezóně zajistili poklidnou účast v play-off, je zápas s favoritem odměnou za úspěšnou sezónu. Proti Brnu si ale nepřipíšou ani jeden bod a prohrají 0:8 – největší šanci na čestný úspěch bude mít ve třetí dvouhře Michal Severa a ženská čtyřhra kladenských.

TJ Astra ZM Praha – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Sobota 28. ledna, 10:00, tělocvična Astra ZM Praha, V Korytech 157/27

BadmintonWeb tipuje: další jednoznačný zápas – domácí se určitě budou snažit před početným publikem překvapit, ale šanci mají jen v případě, že Benátky dají příležitost širšímu kádru. BadmintonWeb tipuje výsledek 1:7, čestný bod získá domácím ve dvouhře traidčně bojovným výkonem Tereza Lajdová.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.01.2012]

Diskuze k článku

25.05.2015 19:50
Cynthia
Dobrfd den, je mi ledto, že dětske1 pohotovost na Proseku skončila. Me1m dvě děti. S tedm jednedm jsme byli na pootthvosoi Prosek několikre1t a vždy ne1m velice rychle a dobře pomohli. S druhfdm děckem jsme ji zatedm nevyužili, což je pro mě snad lepšed, ale v druhe9m předpadě bych byla vděčne1 komukoliv, kdo by mohl zaředdit to, že by začala pohotovost znovu pracovat. Jak se ředke1: čert nikdy nesped! A určitě by se v naprosto urgentnedch předpadech ušetřilo za vfdjezd RZS kdyby to bylo pro ne1s nevyhnutelne9.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tomáš Krajča

Trenér II. třídy a absolvent mezinárodního školení Badminton Europe Summer School; hlavní trenér mládeže v oddílu SK Prosek Praha, trenér pražského Regionálního sportovního centra. Naučte se správnou techniku úderů, pohyb po ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS