O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: poslední kolo nabídne souboj o holé přežití

V závěrečném kole základní části Compo Praha extraligy poutá pozornost především duel Liberec – Prosek. Oba celky zatím nebodovaly a přímo se tak utkají o – alespoň dočasné – přežití v soutěži. Odhadněte výsledky extraligových utkání v naší tipovačce!

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Poslední hrací kolo završí základní část Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých pro sezónu 2011/2012. Šestice týmů už má jistotu play-off, s největší pravděpodobností obsadí první místo s náskokem Sokol Veselý Brno Jehnice, na druhé příčce zřejmě skončí BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Oba favorité tak mohou dát prostor i širšímu kádru. Jistotu účasti ve čtvrtfinále vyřazovací části potom mají týmy Meteoru, Dobrušky, Kladna a Astry.

Skutečný náboj tak bude mít zřejmě jen utkání libereckých s Prosekem: domácí mají lepší výchozí pozici a jsou favority, Pražané by k záchraně potřebovali jakékoli vítězství. Do tipovací soutěže jsme při nižším počtu duelů v extralize zařadili tentokrát větší množství zápasů druhé nejvyšší soutěže, tedy západní a východní skupiny první ligy. V obou se situace pěkně zamotala a nebude vůbec snadné odhadnout, který z týmů udělá rázný krok za postupem do baráže o extraligu. Na západě si to rozdají Super Stars Most a dva plzeňské kluby USK a Sokol Doubravka, na východě bojují o přední příčky TJ Orlová-Lutyně, BK Kopřivnice a Sokol Veselý Brno Jehnice B.

Šlágr kola: v Jablonci se rozhodne o sestupujícím celku

Oddíl Slavia TU Liberec přivítá v sobotu 28. ledna v 17 hodin soupeře z celku SK Prosek Praha na domácí půdě v jabloneckém tenisovém centru Břízky. Oba týmy v dosavadním průběhu soutěže sbíraly pouze porážky. O pořadí na sedmém a osmém místě tedy nyní rozhoduje pouze skóre – a to má o dva zápasy lepší Liberec. Díky tomu má i výrazně lepší výchozí pozici do souboje o udržení: pokud zvítězí jakýmkoli rozdílem nebo pokud dovede domácí utkání k remízovému stavu, nepustí prosecké před sebe a zůstane na sedmé příčce, která zajišťuje účast v baráži o extraligovou příslušnost na příští rok. Prosečtí musejí k posunu na sedmé místo liberecké porazit, a to jakýmkoliv rozdílem. Připomeňme jen, že osmý tým po základn í části automaticky sestupuje do příslušné skupiny I. ligy – jak Liberec tak Prosek by "spadly" do západní skupiny.

Kádry obou týmů jsou postaveny především na vlastních odchovancích. Liberečtí je mají především v mužské části družstva: jejich barvy hájí krom jiných Rostislav Peníška, Jan Slatinský či Mirko Šída, nastoupit dále mohou Adam Hobzik a brněnská posila Severočechů Ondřej Král. Ženskou část týmu tvoří dvojice slovenských posil Barbora Bobrovská a Ivana Kubíková. Za prosecké nastupují dokonce výhradně vlastní odchovanci: mezi opory Pražanů budou patřit zejména Michal Svoboda, Filip Stádník a Diana Pražáková, prosecké barvy dále budou hájit kapitán Petr Čermák, Miloslav Beznoska, Tomáš Krajča, Dana Kykalová a Zuzana Kvíčalová.

Při předpokládaných sestavách obou týmů je velmi obtížné tipovat výsledek: řada utkání se může obrátit ve prospěch jednoho i druhého celku a jistých bodů je jen málo. Liberečtí asi budou mít navrch v první a druhé dvouhře mužů díky Královi a Peníškovi, prosečtí mohou kontrovat sourozenci Stádníkem a Pražákovou. Hosté dále budou spoléhat na sehraný pár Stádník-Svoboda, domácí zase na slovenskou párařku Bobrovskou. Utkání se každopádně může vyvinout různými směry a skončit jak těsným, tak i výrazným výsledkem – nejpravděpodobnější je ale přece jen těsná výhra Liberce.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

VSK Slavia TU Liberec – SK Prosek Praha

Sobota 28. ledna, 17:00, TSC Břízky, Průběžná 22

BadmintonWeb tipuje: prosečtí budou bojovat, body jim zajistí dvouhra a čtyřhra žen, zvítězí také v prvním deblu. Ale z dočasné záchrany v soutěži se bude po výsledku 5:3 radovat domácí Liberec díky mužským dvouhrám.

Sokol Meteor Praha Radotín – Sokol Dobruška

Sobota 28. ledna, 13:00, tělocvična ZŠ Vinoř, Prachovická 340

BadmintonWeb tipuje: zajímavé a kvalitní utkání přinese střet dvou týmů s velkou silou v párových disciplínách. Dobrou formu za Dobrušku předvedou bratři Kopřivové, hosté ale nakonec odjedou poraženi 5:3.

BaC Esiko Kladno – Sokol Veselý Brno Jehnice

Sobota 28. ledna, 10:00, Wolkerova 2136, Kladno

BadmintonWeb tipuje: pro domácí, kteří si ve své premiérové sezóně zajistili poklidnou účast v play-off, je zápas s favoritem odměnou za úspěšnou sezónu. Proti Brnu si ale nepřipíšou ani jeden bod a prohrají 0:8 – největší šanci na čestný úspěch bude mít ve třetí dvouhře Michal Severa a ženská čtyřhra kladenských.

TJ Astra ZM Praha – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Sobota 28. ledna, 10:00, tělocvična Astra ZM Praha, V Korytech 157/27

BadmintonWeb tipuje: další jednoznačný zápas – domácí se určitě budou snažit před početným publikem překvapit, ale šanci mají jen v případě, že Benátky dají příležitost širšímu kádru. BadmintonWeb tipuje výsledek 1:7, čestný bod získá domácím ve dvouhře traidčně bojovným výkonem Tereza Lajdová.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.01.2012]

Diskuze k článku

25.05.2015 19:50
Cynthia
Dobrfd den, je mi ledto, že dětske1 pohotovost na Proseku skončila. Me1m dvě děti. S tedm jednedm jsme byli na pootthvosoi Prosek několikre1t a vždy ne1m velice rychle a dobře pomohli. S druhfdm děckem jsme ji zatedm nevyužili, což je pro mě snad lepšed, ale v druhe9m předpadě bych byla vděčne1 komukoliv, kdo by mohl zaředdit to, že by začala pohotovost znovu pracovat. Jak se ředke1: čert nikdy nesped! A určitě by se v naprosto urgentnedch předpadech ušetřilo za vfdjezd RZS kdyby to bylo pro ne1s nevyhnutelne9.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál P. Sima: Indonésané nechali českou konkurenci za sebou

Posledním vrcholným turnajem dospělých na domácí scéně bylo Grand Prix A v Liberci – Memoriál Petra Sima. Velmi dobře obsazený turnaj ukázal sílu asijského badmintonu. Ačkoliv ne vždy bez obtíží, dokázali dva indonésští ...

Cizinci v Česku: neporazitelní Asiati a kolonie Slováků

Stejně jako startují čeští hráči v zahraničí, také domácí oddíly pravidelně vítají posily z jiných zemí. Převažují – logicky – Slováci, ale v kádrech ligových družstev najdeme i dvojici Indonésanů, anebo čínskou rodačku z Polska. ...

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...

Můj první turnaj: když si hrají děti

Nedávný Mezinárodní den dětí (každoročně se slaví 1. června) obrátil alespoň na chvíli pozornost lidí k těm nejmenším občanům. Mezi řadu společenských a sportovních akcí se zařadil také Turnaj minižáků, pořádaný oddílem Astra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS