O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: nejvyšší soutěž uvidí pražské i středočeské derby

V sobotu a neděli pokračuje druhým hracím víkendem Compo Praha extraliga smíšených družstev. Nejvyšší soutěž v ČR uvidí derby mezi pražským Meteorem a Astrou, pikantní středočeský duel Benátek a Kladna, ale hlavním lákadlem bude jistě nedělní utkání Brna proti Meteoru.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Kdo si potrpí na duely s lokálním nábojem, má o tomto víkendu z čeho vybírat. V rámci sobotního programu se utkají dva přední pražské celky. Tradiční a tituly ověnčený Meteor hostí celek ze Zahradního Města. Duel zkušeného a pro letošní sezónu navíc nadstandardně posíleného týmu s družstvem poskládaným sympaticky z vlastních odchovanců a talentovaných mladých badmintonistů, má jasného favorita – to ale neznamená, že ve vyhecované atmosféře nemohou “astráci” svého soupeře pozlobit.

Sobotní program pak nabídne i derby středočeské. Dva konkurenční oddíly – a v současnosti jediné dva kluby, které ve Středočeském kraji skutečně systematicky pracují s mládeží – z Benátek nad Jizerou a Kladna mají leccos společného. Třeba charismatické kapitány a kouče v Petru Martincovi a Danielu Skrčeném, kteří se budou předhánět v lišácké taktice a motivaci svého družstva. Týmy postavené na kvalitní ženské části družstva, se zkušenými muži (na jedné straně párový specialista Jiří Provazník, na druhé univerzál Michal Severa) a sehranými páry. Benátecké družstvo by mělo přesto potvrdit, že i díky indonéským posilám a mezinárodním zkušenostem lídra Jana Fröhlicha je jeho kvalita o stupeň výš a Kladno si z CR Project badmintonového centra odveze body jen stěží.

Šlágr kola: postaví se Jan Vondra v Brně Petru Koukalovi?

Nejkvalitnějším utkáním třetího a čtvrtého kola by však měla být nedělní bitva mezi týmy Sokol Veselý Brno Jehnice a hosty Sokol Meteor Praha Radotín. Ve šlágru kola přivítá úřadující dvojnásobný mistr svého pražského rivala a bude chtít v domácím prostředí před početnou návštěvou urvat všechny tři body. Na co se mohou diváci v neděli od 10:30 v jehnické Yonex Aréně těšit?

Na “jedničce”, tedy v první dvouhře, by mohlo dojít na souboj dvou našich předních mezinárodních singlistů. Petr Koukal je nyní v zápřahu olympijské kvalifikace pro Londýn 2012. Jan Vondra naopak na světovém žebříčku zaznamenal citelný ústup ze slávy – přesto by mohl českou jedničku v jednom zápase zaskočit. Velmi zajímavá bude i druhá dvouhra, v níž se pravděpodobně Jakub Bitman na brněnské straně střetne s René Nedělou: na jedné straně tedy opět borec s mezinárodními ambicemi, na druhé hráč se zkušenostmi z rakouské bundesligy a mnoha špičkových utkání. Nevyzpytatelný třetí singl proti sobě postaví na brněnské straně Jarolíma Vícena či Adama Mendreka, za Pražany může nastoupit Pavel Mečár či Ivo Stoklas – zde se štěstí může přiklonit na obě strany.

Chtějí-li si Brňané pojistit bodový zisk, měli by v utkání s Meteorem představit české extralize svou hvězdnou zahraniční posilu: Febby Angguni z Indonésie. Jinak bude mít Lucie Havlová zřejmě těžkou práci se zkušenou Evou Titěrovou, a stejně tak dvojice Havlová-Bášová s párem Titěrová-Kollarová. Meteor má dále jistě šanci bodovat ve čtyřhrách, kde má k dispozici dva výborně sehrané páry: první debl Jaroslav Sobota – Josef Rubáš, druhý René Neděla – Martin Herout. Brněnští budou kontrovat páry složenými z hráčů s řadou zkušeností: použít mohou polského párového specialistu Lukasze Morena, trojnásobného mistra ČR Jakuba Bitmana, stejným počtem medailí ověnčeného hrajícího trenéra Stanislava Kohoutka a samozřejmě také Petra Koukala, který sice není deblistou, jeho kvality jsou však nesporné. A konečně v mixu dojde na střet sehrané české dvojice Pavel Drančák – Hana Kollarová, hájící barvy Meteoru, a mezinárodního mixu Lukasz Moren – Alžběta Bášová: těžko tipovat, ale radost sledovat!

Stejně jako v minulém kole si můžete sami vyzkoušet, jak dobře dokážete odhadnout výsledky jednotlivých utkání. Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy. BadmintonWeb níže přikládá své odhady vývoje jednotlivých utkání. Zároveň jde o kompletní přehled extraligového dvojkola včetně časů a míst konání. Chcete-li vidět ten nejlepší, extraligový badminton, neváhejte vybraná utkání navštívit a podpořit své oblíbené hráče a kluby.

SK Prosek Praha – Sokol Dobruška

Sobota, 11:00, tělocvična ZŠ Vinoř, Prachovická 340

BadmintonWeb tipuje: prosečtí v minulém kole inkasovali dva jednoznačné debakly 0:8 a ani tentokrát si bilanci příliš nevylepší. Tým poskládaný z odchovanců pražského oddílu může získat čestný úspěch jen v případě, že dobrušský celek nedorazí v kompletní sestavě včetně zahraničních posil – to ale není příliš pravděpodobné. Dobruška si nejspíše odveze jasnou výhru 8:0.

Sokol Meteor Praha Radotín – Astra ZM Praha

Sobota, 14:00, tělocvična ZŠ Vinoř, Prachovická 340

BadmintonWeb tipuje: na utkání mezi Prosekem a Dobruškou ve Vinoři naváže zápas domácího Meteoru s Astrou. Jak bylo řečeno v úvodu, domácí jsou jasnými favority a doma by neměli zaváhat: Astra může získat jeden či dva body ve dvouhře a čtyřhře žen. Dlouhodobě hosty trápí párové disciplíny a proti sehraným čtyřhrám Meteoru mnoho šancí mít nebudou. Nejpravděpodobnějším výsledkem je výhra domácích poměrem 7:1.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – BaC Esiko Kladno

Sobota, 16:00, CR Project Badmintonové centrum, náměstí 17. listopadu 493

BadmintonWeb tipuje: Benátky by proti Kladnu měly potvrdit svou převahu a získat jasné vítězství. Kladenští mohou bodovat ve třetí dvouhře díku Michalu Severovi: hráč mimo české žebříčky svou kvalitou patří mezi nejužší špičku. Zajímavá může být také čtyřhra žen či dvouhra, pokud do ní Benátky nenominují Megawati Gustiani Sari. BadmintonWeb tipuje výhru domácího týmu 7:1.

Slavia TU Liberec – Sokol Veselý Brno Jehnice

Sobota, 17:00, TSC Břízky, Průběžná 22, Jablonec nad Nisou

BadmintonWeb tipuje: liberečtí se protentokrát přestěhují na domácí utkání do blízkého Jablonce. Tenisové centrum uvidí špičkový badminton, a to zejména v podání hostů: ti nemají v sestavě slabé místo a s outsiderem by si měli poradit jednoznačně, 8:0.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – SK Prosek Praha

Neděle, 10:00, CR Project Badmintonové centrum, náměstí 17. listopadu 493

BadmintonWeb tipuje: druhé domácí utkání by pro Benátky mělo být ještě snazší než to první proti Kladnu. Hosté mohou získat body pouze v případě, že dá domácí trenér příležitost některému ze svých juniorů, i tak jde ale o velmi nepravděpodobný scénář. BadmintonWeb – nepříliš odvážně – tipuje výhru Benátek 8:0.

Sokol Dobruška – Slavia TU Liberec

Neděle, 10:00, SPŠE Dobruška, Čs. Odboje 670

BadmintonWeb tipuje: ve známém prostředí haly v dobrušské průmyslovce se střetnou dva nejseverněji položené extraligové celky. Domácí jsou favoritem utkání a měli by získat jasnou výhru – Liberec může překvapit ve dvouhře žen a možná také čtyřhře. Dobruška si přesto vylepší pozici v tabulce extraligy výhrou 6:2.

BaC Esiko Kladno – Astra ZM Praha

Neděle, 10:00, Wolkerova 2136, Kladno

BadmintonWeb tipuje: domácí prostředí tělocvičny, která prošla v posledních letech řadou úprav, přesto ale patří ke skromnějším extraligovým stánkům, může být velkou výhodou v boji o pozici v play-off. Domácí navíc mají v sestavě jen málo slabých míst: Astra může pomýšlet na body v ženských disciplínách, první či druhé dvouhře mužů, ale v každém případě to budou body tvrdě vydřené. BadmintonWeb tipuje výhru domácího celku v poměru 6:2.

Sokol Veselý Brno Jehnice – Sokol Meteor Praha Radotín

Neděle, 10:30, Yonex Aréna, Blanenská 3a

BadmintonWeb tipuje: badmintonově rozhodně nejkvalitnější utkání víkendu mnoho překvapení nepřinese. Meteor zaboduje pouze ve druhé čtyřhře mužů a získá pro sebe třetí dvouhru. Brno se bude radovat z pohodlné výhry poměrem 6:2.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál P. Sima: Indonésané nechali českou konkurenci za sebou

Posledním vrcholným turnajem dospělých na domácí scéně bylo Grand Prix A v Liberci – Memoriál Petra Sima. Velmi dobře obsazený turnaj ukázal sílu asijského badmintonu. Ačkoliv ne vždy bez obtíží, dokázali dva indonésští ...

Cizinci v Česku: neporazitelní Asiati a kolonie Slováků

Stejně jako startují čeští hráči v zahraničí, také domácí oddíly pravidelně vítají posily z jiných zemí. Převažují – logicky – Slováci, ale v kádrech ligových družstev najdeme i dvojici Indonésanů, anebo čínskou rodačku z Polska. ...

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...

Můj první turnaj: když si hrají děti

Nedávný Mezinárodní den dětí (každoročně se slaví 1. června) obrátil alespoň na chvíli pozornost lidí k těm nejmenším občanům. Mezi řadu společenských a sportovních akcí se zařadil také Turnaj minižáků, pořádaný oddílem Astra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS