O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: nejlépe začaly Benátky, Brno a Dobruška

První víkendové kolo naší nejvyšší soutěže družstev nabídlo prestižní souboj mezi Benátkami a Meteorem – v domácím prostředí ho lépe zvládli Středočeši. Plný bodový zisk má také úřadující mistr z Brna a Sokol Dobruška.

Sobotní program: Dobruška získala cennou výhru v Kladně

Nejjednoznačnějším utkáním soboty byl zápas BK TU Liberec proti Deltacaru Benátky nad Jizerou. Středočeši v Jablonci nepřipustili žádné drama a svého soupeře deklasovali 8:0. Liberečtí přitom nedokázali získat ani set a nejblíže dramatu byli ve vyrovnané koncovce druhé sady třetí mužské dvouhry – Mirko Šída nicméně podlehl Josefu Richtrovi 12:21 a 19:21 a ani kosmeticky tak liberecký debakl neupravil. V sestavě hostů se do limitu dvou cizinců tentokrát vešli Indonésané Viki Indra Okvana a Siswanto, pouze na lavičce náhradníků zůstala Megawati Gustiani Sari. Sázka na českou ženskou dvojici Hana Milisová – Denisa Šikalová hostům vyšla; ostatně liberečtí ani nepostavili ženskou čtyřhru.

Tipovali jste: není překvapením, že všichni soutěžící úspěšně odhadli vítězství hostů. Lišili se pouze v názoru, kolik vybojuje Liberec bodů – správné skóre se povedlo tipnout šesti účastníkům.

Podobně jako velký rival z posledních let i úřadující mist Sokol Veselý Brno Jehnice vstoupil do soutěže suverénně, když doma přehrál nováčka USK Plzeň poměrem 7:1. Při neúčasti zraněného Petra Koukala se museli vytáhnout ostatní členové brněnského kádru – a podařilo se jim to. V první dvouhře Jarolím Vícen zdolal svého slovenského rivala Juraje Vachálka ve třech setech a také to po svém bouřlivě oslavil. V souboji zahraničních posil na pozici ženské jedničky Polka Augustynová ve službách Brna jasně přehrála Maďarku Szökeovou. Smolařem utkání z pohledu plzeňských byl Juraj Vachálek – ke třísetové porážce v singlu přidal i třísetovou prohru v mixu se Zuzanou Jeřichovou proti Adamu Cwalinovi a Alžbětě Bášové. Hezkým výsledkem pro mladý deblový pár Adam Mendrek-Michal Světnička je třísetové vítězství nad mistry ČR Josefem Rubášem a Jaroslavem Sobotou v první čtyřhře. Plzeňským alespoň udělal radost Jiří Louda, který vrátil Stanislavu Kohoutkovi nedávnou porážku z Benáteckého poháru.

Tipovali jste: také zde všichni tipující bez výjimky věřili, že Brno uhájí pozici favorita, a tak se také stalo. Většina soutěžících dokonce věřila v "kanára" – pět účastníků tipovačky potom odhadlo správný výsledek 7:1.

V Praze se v sobotu odehrálo derby mezi týmy Sokol Meteor Praha Radotín a Astra ZM Praha. Domácí Meteor byl jednoznačným papírovým favoritem. Astra tentokrát nedokázala klást dostatečný odpor, i když zejména singlisté nedali domácím ani bod zadarmo. V sestavě oslabené o dlouholetou oporu Elišku Maixnerovou (letos startující v ligové soutěži v Německu) Astra neuspěla v dívčích disciplínách ani v párech. Sestry Tereza a Magdalena Lajdovy nestačily na úderné trio Koukalová, Musilová a Popstoikovová. Blízko bodů byla Astra ve dvouhrách mužů. Na jedničce dokonce Daniel Holec dokázal ve třech setech porazit Iva Stoklase. Lukáš Kurz a Michal Netík si pak mohli společně drbat hlavy za koncovky rozhodujících setů – oba totiž prohráli 19:21 ve třetí sadě, Kurz s Markem Tellerem a Netík s Maxem Korenym...

Tipovali jste: všichni tipující sázeli na výhru Meteoru, relativně často se ale objevovaly tipy 5:3 nebo 6:2. Meteor nakonec pražské derby vyhrál jednoznačněji, jak správně odhadli čtyři tipující.

Nejvyrovnanější a nejzajímavější utkání soboty se hrálo v Kladně, kde domácí BaC hostil Sokol Dobrušku. Kladenští představili výraznou posilu – Michal Rogalski z Polska přispěl podle očekávání dvěma body, když v první dvouhře porazil Matěje Švába a společně s Janem Jiráskem přehráli i dvojici Kopřiva-Šváb v deblu. Kladno přesto v domácím prostředí utrpělo nejtěsnější porážku a s odkazem na zvací plakát zůstává otázkou, zda letos bude hrát opět "hru o trůny" v předních příčkách tabulky. Vyrovnanou bilanci dvouher zařídila Martina Vacková výhrou nad Petrou Hofmanovou, porážku zapsali na kladenskou stranu Holeček proti Hliničanovi a Hohenberger proti Matějkovi. V párech pak Dobruška získala rozhodující náskok – uspělo slovenské duo Matějka-Hliničan, mix Ondřeje Kopřivy se Šárkou Křížkovou a v důležitém zápase také ženská čtyřhra Hofmanová-Křížková.

Tipovali jste: jeden z tipařsky nejzajímavějších zápasů, kdy se tipující celkem rovnoměrně rozložili mezi ty, kdo věřili domácímu Kladnu, hostům, a ty, kdo odhadovali remízu. Správně nakonec výsledek do tipovačky vložili čtyři lidé.

Nedělní utkání: Benátky si doma poradily s Meteorem

Neděle přinesla více vyrovnaných utkání, z nichž nejsledovanější rozhodně bylo mezi Deltacarem Benátky n. Jiz. a celkem Sokol Meteor Praha Radotín. Benátky přivítaly pražské soupeře v prostředí nové haly a v sestavě opět s dvojicí indonéských opor Okvana-Siswanto. V zajímavém průběhu měl nejprve mírně navrch Meteor, který lépe zvládl párové disciplíny. Mix Moren-Popstoikovová jasně přehrál Richtra se Šikalovou, výhru hostům přinesl i první debl Moren-Drančák a čtyřhra žen Popstoikovová-Musilová. Petr Hošek s Markem Tellerem čelili na dvojce právě dvojici Okvana-Siswanto, asijským favoritům vicemistři ČR vzali set, ale nakonec ve třech sadách prohráli. Zřejmě rozhodujícím zápasem z pohledu celkového vývoje pak byla dvouhra žen. Hana Milisová v ní nastoupila proti Dominice Koukalové. Ta získala svou typickou nátlakovou hrou první set, ale Milisová našla síly na obrat a povolila Koukalové už jen 14 a 17 bodů. A protože všechny pánské dvouhry se nesly jednoznačně ve znamení benáteckých (ve dvou setech porazili Siswanto Stoklase, Jelínek Tellera i Okvana Korenyho), získali nakonec domácí hráči cenné vítězství 5:3.

Tipovali jste: většina tipujících věřila Benátkám, a to dokonce na jednoznačnější výhru – našli se pouze tři odvážlivci, kteří sázeli na překvapivé vítězství Meteoru. Správný výsledek trefil pouze jediný účastník; Michal Hubáček – shodou okolností právě hráč pražského Meteoru...

V důležitém utkání z pohledu postupu do play-off a vyhnutí se starostem se záchranou přivítal USK Plzeň doma Astru ZM Praha. A byl to hodně napínavý duel se šťastným koncem pro domácí. V úvodním mixu Juraj Vachálek se Zuzanou Jeřichovou udolali v koncovkách dvojici Dan Holec-Magda Lajdová. Dvě třísetové výhry si pak plzeňští připsali i v pánských čtyřhrách, když Sobota s Rubášem porazili Kurze a Netíka, Louda s Voráčem pak v koncovce třetí sady zvítězili nad dvojicí Zahrádka-Kočí. Zatímco v sobotním utkání v Brně ženy Astry nezískaly ani bod, v Plzni se přece jen zlepšily. Tereza Lajdová sice v singlu nestačila na Moniku Szökeovou, ale její sestra spolu se Zuzanou Klusoňovou dokázala vyhrát čtyřhru. Astra potřebovala pro zisk bodů stoprocentní bilanci z dvouher mužů. Naději držel Michal Netík, jenž ve třech setech zdolal Jiřího Loudu, i Lukáš Kurz, který na dvojce porazil hrajícího plzeňského trenéra Jana Segeče. Ale ve vyrovnané bitvě singlových jedniček Juraj Vachálek porazil Daniela Holce a získal Západočechům první extraligové vítězství v nové sezóně.

Tipovali jste: nejčastějším tipem na toto utkání byla výhra Astry 5:3 následovaná remízou. Pouze dva tipující dokázali odhadnout, že Plzeň využije domácího prostředí k nejtěsnější výhře.

Ve svém druhém domácím utkání víkendu čelil tým BaC Kladno největší možné výzvě – mistrům z celku Sokol Veselý Brno Jehnice. Ti si i s trochou taktizování se soupiskou připsali jednoznačné vítězství 6:2. Za domácí bodovala pouze polská posila Michal Rogalski – spolu s Janem Jiráskem zdolali na tři sety dvojici Adam Mendrek-Stanislav Kohoutek. Druhý bod získalo Kladno v první dvouhře, kam sice brněnští napsali Petra Koukala, ten ale pro zranění zápas pouze skrečoval; cílem bylo posunout ostatní singlisty. Brnu se to vyplatilo – na dvojce a trojce si Vícen poradil s Holečkem a Mendrek s Hohenbergerem. Další body přidala Kamila Augustynová proti Martině Vackové a páry Bášová-Augustynová, Cwalina-Vícen a Cwalina-Bášová.

Tipovali jste: až na jednoho odvážlivce, který hádal remízu, všichni tipující věřili Brnu na výhru, mnozí dokonce odhadovali, že utkání skončí "kanárem". Správný výsledek zapsali čtyři soutěžící.

Sokol Dobruška přivítal ve svém prvním domácím utkání BK TU Liberec. Hosté už byli na rozdíl od sobotního utkání v plné sestavě i se slovenskou posilou Martinou Repiskou, a mysleli na zisk bodů. Zvláště když v úvodním mixu Jan Slatinský s Janou Nejedlovou zvítězili nad domácím párem Matěj Šváb-Šárka Křížková. Dále už se ale v párech lépe dařilo dobrušským – výhru zapsali Kopřiva se Švábem i Křížková s Hofmanovou, a důležité třísetové vítězství pak i ve druhé čtyřhře Michal Matějka s Matějem Hliničanem proti Ondřeji Královi a Rostislavu Peníškovi. Libereckou naději alespoň na remízu držela Martina Repiská, když ve dvouhře porazila Elišku Smejkalovou, a liberecká jednička Ondřej Král, který si poradil se svým jmenovcem Kopřivou. Ale slovenské posily východočeského celku nakonec utkání rozhodly ve prospěch Dobrušky – na dvojce a trojce si připsali výhru Michal Matějka i Matěj Hliničan a Dobruška tak získala druhou víkendovou výhru 5:3.

Tipovali jste: tipy na výhru Dobrušky mírně převažovaly, našly se ale i názory, že dojde k remíze či výhře hostů. Správný výsledek odhadli čtyři tipující.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

Přijďte se podívat na finále extraligy!

 O víkendu proběhne v tělocvičně ZŠ Vinoř finálový turnaj play-off naší nejvyšší soutěže. Tesing a Sportobchod.cz Finále play-off Compo Praha extraligy smíšených družstev v badmintonu startuje v sobotu semifinálovými duely od 11 ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS