O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Dobruška a Meteor si pohlídaly postup

Zápasy čtvrtfinále extraligy smíšených družstev dopadly podle očekávání. Postup do finálového turnaje play-off si vybojovaly celky Sokol Dobruška a Sokol Meteor Praha Radotín A. Před branami semifinále zůstaly Astra Praha a rezerva Meteoru.

Dobruška v plné síle nedala Astře šanci, Pražany zachraňovaly jen dívky

Střetnutí mezi Dobruškou a Astrou skončilo sice v základní části remízou, ale za nerozhodným výsledkem stály také absence v kádru domácích. Tým Dobrušky se dal na čtvrtfinále zdravotně do pořádku a v plné sestavě dokázal Astru jednoznačně přehrát. Pražané bodovali pouze dívky svým ženám: Tereza Lajdová dokázala ve dvouhře zdolat Petru Hofmanovou, a společně s Eliškou Maixnerovou pak vyhrály i čtyřhru nad párem Hofmanová – Bášová. O jak dramatický zápas šlo, napoví výsledek třetí rozhodující sady: 25:23 pro hráčky Astry...

Všechny disciplíny, do kterých zasáhli muži, pro sebe ale získali domácí. A zejména dvouhry byly hodně jednoznačné: jasné porážky utrpěli Lukáš Kurz od Milana Matějky, Michal Netík od Tomáše Kopřivy a Josef Kočí od Ondřeje Kopřivy, stejně tak v první čtyřhře bratři Kopřivové nedali šanci dvojici Gregor-Netík. Astra mohla živit naději ještě v mixu, ale Radek Gregor a Eliška Maixnerová podlehli ve třetím setu dvojici Marian Smrek – Alžběta Bášová a rozhodující sadu proti slovenskému páru Michal Matějka – Marian Smrek nezvládli ani Lukáš Kurz a Josef Kočí. Astra si tak odvezla z Dobrušky porážku 2:6.

BadmintonWeb.cz tipoval: vítězství Dobrušky v poměru 6:2 jsme odhadli přesně, domácí dokonce ztratily body v disciplínách, které jsme odhadli jako nejpravděpodobnější: dvouhře žen a jedné čtyřhře.

Meteor A posílil Jiří Skočdopole a pomohl k výhře 5:3

Na první pohled by se zdálo utkání Meteoru A proti Meteoru B jako jasné – rezerva by přece měla být slabší. Ale v základní části „béčko“ pražského celku zaskočilo své vlastní „áčko“ vítězstvím 5:3 a v play-off se musel Meteor A navíc vypořádat s absencí Maxmiliana Korenyho a Jaroslava Soboty. Poprvé v letošním ročníku tak nastoupil Jiří Skočdopole, a i když „skokan“ prohrál ve třech setech svou dvouhru proti Petru Hoškovi, nebyla sázka na jeho dovednosti marná: společně s Josefem Rubášem získal Meteoru A bod ve čtyřhře proti Janu Jiráskovi a Ivo Stoklasovi – jeden z klíčových pro postup do semifinále play-off.

Meteor B se ukázal být výrazně singlovým družstvem. Všechny tři dvouhry mužů šly na stranu rezervy pražského celku: Marek Teller v koncovkách dvou setů porazil Mikuláše Skálu, Ivo Stoklas přehrál Michala Severu a o zápasu Hošek – Skočdopole už byla řeč. Navíc mohla překvapivý bod přidat Monika Erbenová, ve třetím setu ale podlehla favorizované Evě Titěrové.

Všechny párové disciplíny už na svou stranu získal Meteor A. Aby ne, když má v kádru mistry republiky z let minulých, i ty úřadující (Pavel Drančák). Díky výhrám párů Pavel Drančák – Michal Severa (2:0 na sety nad Markem Tellerem a Petrem Hoškem), Eva Titěrová – Hana Kollarová (2:0 na sety nad Šárkou Drančákovou a Evou Hnilicovou) a Pavel Drančák – Hana Kollarová (2:0 na sety nad Danielem Skrčeným a Monikou Erbenovou) se radoval Meteor A z vítězství 5:3 a postupu do semifinále play-off.

BadmintonWeb.cz tipoval: přesně podle odhadů BadmintonWebu šlo o napínavější ze dvou čtvrtfinálových utkání. Meteor B díky mužským singlům áčku nepěkně zatopil a Monika Erbenová nebyla daleko od překvapení.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. kolo tipovačky: o vítězi rozhodoval los

První kolo extraligové tipovací soutěže přineslo vyrovnaný boj úspěšných tipařů. Na prvním místě musel mezi Martinem Schmiedem a Kamilem Kyzlíkem rozhodnout až los...

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!