O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: čtvrtfinále má jasné favority

Zítra čeká extraligu, nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, čtvrtfinále. Postaví se proti sobě celky Dobrušky a Astry ZM Praha, ve druhém utkání pak Meteor A vyzve vlastní rezervu. Benátky a Brno mají zajištěný přímý postup do semifinále play-off.

Sokol Dobruška je doma proti Astře favoritem

Ačkoliv utkání Dobruška – Astra skončilo v základní části remízou, Východočeši budou ve čtvrtfinále play-off jasným favoritem. Zatímco dobrušské družstvo doléčilo většinu zranění a do hry se budou moci naplno zapojit Alžběta Bášová i bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi, tým Astry zůstává beze změn a v posledních kolech základní části trochu hledal formu, o čemž vypovídá i domácí porážka od Meteoru B.

Utkání bude střetnutím reprezentantů a zahraničních posil na straně Dobrušky (za kterou nastupují Slováci Michal Matějka a Marian Smrek, bratři Kopřivové či Alžběta Bášová) s mladým a perspektivním týmem, složeným převážně z odchovanců (mezi hlavní opory Astry patří Eliška Maxinerová, Tereza Lajdová, Lukáš Kurz či Josef Kočí). Pro „sokoly“ bude hrát i domácí prostředí.

BadmintonWeb.cz tipuje: Dobruška v plné sestavě pražského soupeře porazí 6:2. Body ztratí ve dvouhře žen a jedné čtyřhře.

Meteor A versus Meteor B. Dočkáme se znovu překvapení?

Na první pohled jasné utkání mezi dvěma týmy Sokol Meteor Praha Radotín přineslo v základní části obrovské překvapení. Vedoucí družstev Ondřej Lubas velmi sportovně nenasadil žádnou „týmovou režii“ a na kurtech „béčkaři“ zaskočili favorizované áčko. Na druhou stranu – Meteor A byl unaven fyzicky i psychicky z nevydařeného utkání proti Brnu, ve čtvrtfinále play-off bude do souboje vstupovat čerstvý a plný sil.

Mezi hlavní opory Meteoru A patří Pavel Drančák, mistr ČR v deblu, zkušené ženské duo Hana Kollarová – Eva Titěrová či sehraný deblový pár Josef Rubáš – Jaroslav Sobota. Komplikací pro tým může být zranění (zlomená klíční kost) Maxe Korenyho, který dokázal překvapit a získat důležité body. Barvy Meteoru B budou hájit například juniorský mistr ČR Ivo Stoklas (a také druhý z Velké ceny města Plzně), sehraný mixový pár Daniel Skrčený – Monika Erbenová, Jan Jirásek, Marek Teller či Petr Hošek.

BadmintonWeb.cz tipuje: Meteor B oslabenému áčku opět hodně zatopí. I přes absenci Maxe Korenyho je ale větší síla papírově stále na straně Meteru A, který si vybojuje vítězství v nejtěsnějším poměru 5:3.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Finále badmintonové extraligy slibuje nevídané drama

 11. a 12. dubna se v Praze odehraje iBOD a ČEPS Finále play-off extraligy v badmintonu za účasti čtyř nejlepších českých týmů. O mistrovský titul se utkají obhájce TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, loni stříbrný BK 1973 Deltacar ...

Jouda Cup: turnaji vládli Jihočeši

Na celostátním turnaji GPB dospělých, který o víkendu 28.-29. března hostila pražská Astra, si nejlépe vedli hráči Českého Krumlova. Hana Milisová získala tři zlaté medaile, její mixový partner Jaromír Janáček zvítězil ve dvou ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!