O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Brno před parádní návštěvou porazilo Benátky

Několik desítek diváků si našlo cestu do brněnské Yonex arény, aby sledovalo šlágr třetího kola extraligy smíšených družstev. Brno si v něm výhrou 6:2 nad Benátkami zajistilo průběžnou první příčku. Konec základní části se blíží, a tak se jiskřilo nejen v soubojích o play-off, ale také ve spodní části tabulky.

Šlágr kola: brněnští využili domácího prostředí a bouřlivé kulisy

Takové zápasy dělají extralize čest! V sobotu se v brněnské Yonex aréně sešla působivá divácká kulisa, aby sledovala souboj dvou elitních družstev. Domácí Sokol Veselý Brno Jehnice A vyzval doposud vedoucí BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Na kurtech byly k vidění zahraniční posily hvězdných jmen, hráči domácí špičky a parádní badminton, který snesl nejpřísnější měřítka. Publikum očekávalo s napětím návrat Petra Koukala na kurty. Český hráč číslo jedna se teprve nedávno vrátil do tréninku, ale na kurtu dokázal přesto podat výkon hodný mistra: ve třech setech udolal Pavla Floriána, jedničku hostů, a zvítězil i ve svém utkání čtyřhry.

Další zápasy měly jednoznačnější průběh – Jan Vondra přehrál indonéskou posilu Benátek Viki Indru Okvanu, Jarolím Vícen si až překvapivě snadno poradil s Petrem Jelínkem a Wang Linling (polská hráčka ve službách Brna) porazila českou juniorskou reprezentantku Kateřinu Tomalovou. A když se v dobré pro Brno obrátila i vyrovnaná čtyřhra žen (Wang Linling a Lucie Havlová ve třech setech porazily Kateřinu Tomalovou a Gustiani Megawati Sari), bylo o vítězi rozhodnuto. Za Benátky korigovali už jen Jiří Provazník a Viki Indra Okvana výhrou na prvním deblu a Jiří Provazník s Megawati Gustiani Sari v mixu.

BadmintonWeb.cz tipoval: vítězství Brna bylo nakonec ještě o bod jasnější, než jaké jsme očekávali – jehničtí opravdu naplno využili výhody domácího prostředí a zajistili si první místo v tabulce.

Sobotní program: brněnská rezerva sestoupit nechce!

Pro družstvo Sokol Veselý Brno Jehnice B bylo sobotní kolo bojem o holý život – cestovali na půdu Sokolu Meteor Praha Radotín B a potřebovali konečně bodovat. To se jim podařilo až nečekaně dobře – soupeře, který byl mírným favoritem, porazili poměrem 6:2! Za Meteor bodovali pouze Marek Teller a tradičně také mix Daniel Skrčený – Monika Erbenové. Brněnští překvapili zařazením mladého deblu Michal Světnička a Adam Mendrek – juniorští reprezentanti ČR ale dokázali zaskočit Iva Stoklase s Janem Jiráskem a získat jeden z důležitých bodů. Brněnští pak zvládli i všechny napínavé koncovky (David Pokorný, Martina Vacková i debl Ondřej Král-Radim Dvořák vítězili ve třetím setu) a mohli se radovat z první výhry v extralize.

BadmintonWeb.cz tipoval: ve vyrovnaném utkání jsme čekali remízu – brněnští ale zabojovali a získali veledůležité body v boji o záchranu. Zda jim ale výhra 6:2 bude stačit, se teprve uvidí...

Utkání Sokola Dobrušky proti Slavii TU Liberec mělo jednoznačného favorita – a domácí svou úlohu potvrdili. Liberečtí přijeli mírně oslabeni (Adama Hobzika musel v sestavě nahradit junior Martin Šída) a Dobrušce, které už ze zraněných chyběl jen Ondřej Kopřiva, nekladli výraznější odpor. Čestný bod získala Ivana Kubíková díky skreči singlu ze strany domácích, ale všechny ostatní zápasy patřily dobrušským.

BadmintonWeb.cz tipoval: očekávali jsme vítězství domácích 6:2 a s libereckým čestným bodem z dvouhry žen jsme trefili do černého. Severočeši už ale nedokázali přidat ani jeden navíc a podlehli Dobrušce 1:7.

Pražské derby mezi Sokolem Meteor Praha Radotín a Astrou ZM Praha bylo jedním z očekávaných utkání víkendu. Fanoušci Astry právem mohli doufat, že se jejich tým pokusí favorizovaného soupeře zaskočit. Ale Meteor se dokázal oklepat z nepříliš přesvědčivých výsledků, které posbíral v úvodu sezóny, a nedal tentokrát svému městskému rivalovi šanci pomýšlet na úspěch. Debakl 7:1 je pro hosty možná až příliš krutý, ale Meteor tentokrát zkrátka ukázal svou kvalitu.

BadmintonWeb.cz tipoval: čekali jsme, že Astra zvedne svůj prapor ve Vinoři trochu výš, ale tentokrát hráči ze „zahraďáku“ nekladli favoritovi odpor a podlehli mu 1:7.

Nedělní utkání: Astra a Liberec se rozešly smírně

V dalším důležitém utkání o postup do play-off se střetla domácí Astra ZM Praha se Slavií TU Liberec. Druhé venkovní utkání „sedlo“ libereckým trochu lépe, ostatně nastoupili také v kvalitnější sestavě. Astra měla mírnou převahu v singlech – Lukáš Kurz porazil Rostislava Peníšku, Michal Netík Mirka Šidu a Josef Kočí si poradil s Adamem Hobzikem. Pouze Ivana Kubíková na liberecké straně dokázala singlovou nadvládu Astry prolomit a nadále si tak drží výjimečnou ligovou bilanci. V párových disciplínách bylo ale všechno naopak: bod na stranu Astry dokázaly přidat jen Eliška Maixnerová s Terezou Lajdovou, ostatní páry Kurz-Netík, Gregor-Kočí i Gregor-Lajdová svým severočeským soupeřům podlehly.

BadmintonWeb.cz tipoval: věřili jsme Astře, že dokáže v domácím prostředí zvítězit, a neměla k tomu daleko: kdyby Lukáš Kurz a Michal Netík zvládli koncovku třetí sady druhé čtyřhry, mohli se s celým týmem radovat z vítězství. Na kdyby se ale nehraje, a tak se obě družstva rozešla se spravedlivým výsledkem 4:4.

Sokol Veselý Brno Jehnice B proti Sokolu Dobruška podruhé nepřekvapil a favorit si odvezl z Brna vítězství 6:2. Domácí bodovali díky dvouhře žen (Martině Vackové Alžběta Bášová zápas skrečovala) a třetí dvouhře, v níž Ondřej Král udolal Davida Horáčka v koncovce třetího setu. V dalších utkáních už se ale projevila kvalita hostujícího kádru s dvěma slovenskými posilami Michalem Matějkou a Marianem Smrekem a řadou českých reprezentantů v čele s Tomášem Kopřivou.

BadmintonWeb.cz tipoval: hádali jsme vítězství 5:3, Dobruška byla nakonec ještě lepší a mohla si dovolit i luxus neodehrát dvouhru žen – přesto zvítězila 6:2.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou hostil v neděli Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí se dokonale oklepali ze sobotní porážky v Brně a předvedli, že oproti zbytku ligy mají stále mnohem kvalitnější kádr. Stoprocentní a velmi přesvědčiví byli domácí zejména v singlech: Pavel Florián, Viki Indra Okvana, Petr Jelínek i Megawati Gustiani Sari nedali svým soupeřům šanci a Benátky vedly 4:0. Další body pak přinesly napínavé „tříseťáky“ - Jiří Provazník a Viki Indra Okvana porazili Josefa Rubáše a Jaroslava Sobotu, Jiří Provazník a Kateřina Tomalová pak dokázali udolat 21:19 v rozhodující sadě i elitní mix hostů Pavel Drančák – Hana Kollarová.

BadmintonWeb.cz tipoval: vítězství domácích 6:2 jsme odhadli přesně, Benátky sice oproti naší předpovědi neztratily v singlech ani bod, ale zase zaváhaly hned dvakrát v deblech. Každopádně se mohou radovat z přísunu bodů do extraligové tabulky.

Nejjednoznačnějším utkáním extraligového víkendu byl střet Sokol Veselý Brno Jehnice A proti Sokol Meteor Praha Radotín B. Hosté nekladli favoritovi soutěže odpor a podlehli mu na jeho půdě jednoznačně 0:8, nejblíže bodu byli ve třísetových bitvách Marek Teller s Petrem Hoškem (prohráli se Stanislavem Kohoutkem a Jarolímem Vícenem) a Daniel Skrčený s Monikou Erbenovou (podlehli Lukaszovi Morenovi a Zuzaně Pavelkové).

BadmintonWeb.cz tipoval: jednoznačné utkání jsme předvídali – meteorský mix skutečně zabojoval, ale ani on nedokázal získat čestný bod. Výsledkem byl tedy „kanár“ 8:0.

Kompletní výsledky třetího extraligového víkendu:

Sokol Meteor Praha Radotín B – Sokol Veselý Brno Jehnice B 2:6
Sokol Meteor Praha Radotín A – Astra ZM Praha 7:1
Sokol Dobruška – Slavia TU Liberec 7:1
Sokol Veselý Brno Jehnice A – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou 6:2
Sokol Veselý Brno Jehnice B – Sokol Dobruška 2:6
BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Meteor Praha Radotín A 6:2
Sokol Veselý Brno Jehnice A – Sokol Meteor Praha Radotín B 8:0
Astra ZM Praha – Slavia TU Liberec 4:4

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.01.2011]

Diskuze k článku

10.01.2011 08:06
Petr Martinec
V Brně Jehnicích bylo při zápase Jehnice-Benátky maximálně 70 diváků, určitě ne 100.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS