O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Brno deklasovalo Benátky 7:1!

Na očekávané drama nedošlo. Brněnští badmintonisté v domácím prostředí deklasovali svého největšího extraligového soupeře z Benátek jednoznačně, 7:1. Také v dalších zápasech uspěli favorité, i když Kladno v Dobrušce sahalo po bodu.

Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou 7:1

Očekávaný souboj dvou nejlepších celků Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých přineslo sobotní utkání 3. víkendového kola této soutěže. Domácí Brno proti svému středočeskému rivalovi postavilo nejsilnější možnou sestavu a radovalo se z jednoznačné výhry 7:1. Na tu zadělali už v úvodním mixu Lukasz Moren a Alžběta Bášová, kteří zdolali indonéský pár Viki Indra Okvana – Gustiani Sari Megawati. Kdo se po napínavých třech setech a výsledku 23:21 těšil na podobně dramatické duely i v dalším průběhu, musel odejít z jehnické Yonex Arény zklamán: už žádný další zápas totiž nedospěl do rozhodující sady.

Přesto však bylo na co koukat: sestavy nabité zahraničními i domácími hvězdami předváděly badminton na jiné úrovni rychlosti a razance než většina ostatních týmů. Ve druhé čtyřhře mužů se Benátky dočkaly svého jediného úspěchu: Jan Fröhlich s Jiřím Provazníkem porazili dvojici Stanislav Kohoutek – Petr Koukal. Porážku ve čtyřhře nicméně Petr později svému soupeři Janovi vrátil v singlu, a protože je právě dvouhra parádní disciplínou Koukala i Fröhlicha, bude s nerozhodnou bilancí 1:1 jistě spokojenější první jmenovaný. Výhra 21:8 a 21:15 na první dvouhře byla až nečekaně snadnou pro úřadujícího mistra ČR a muže, který je momentálně nejblíž účasti na olympijských hrách v Londýně.

Vzhledem k očekávané převaze Brna v singlech potřebovaly Benátky získat co nejvíce bodů z párových disciplín. To se ale nepovedlo ani dvojici Gustiani Megawati Sari – Hana Milisová, jež podlehly taktéž indonésko-českému páru Febby Angguni – Lucie Havlová, ani Petru Jelínkovi s Vikim Indrou Okvanou, kteří podlehli Lukaszi Morenovi a Jakubu Bitmanovi.

Ve dvouhrách potom Brňané nedali Benátkám takříkajíc „ani dýchnout“ - nejvíce bodů získali ve svých druhých setech Jan Fröhlich a Petr Jelínek, ale patnáct bodů stačilo na výhru pouze ve starém systému počítání. Jak už bylo zmíněno, Fröhlich nestačil na Koukala, Jelínek na dvojce podlehl Jakubu Bitmanovi a dílo zkázy pro hosty dokonali Jan Vitvera prohrou s Jarolímem Vícenem ve dvouhře číslo tři, a Kateřina Tomalová, jež dostala školu indonéské rychlosti a razance od Febby Angguni.

S výsledkem byli logicky spokojenější domácí, kteří se na svém oficiálním webu chlubí: „Úřadující mistr si tak doma jasně poradil s neúspěšným finálovým vyzyvatelem z posledních dvou let a před brněnskými diváky slavil jasné vítězství 7:1.“ Na stránkách Středočechů zbyl neoblíbený hodnotící odstavec na kapitána Petra Martince. „Věřím, že jsme si dnes vybrali všechnu smůlu až do konce sezóny a případný další duel proti Jehnicím v Play-off může být úplně jiný.Na druhou stranu soupeř dnes byl lépe připraven a vítězství si určitě zasloužil.Některé naše hráče v  posledních dnech trápily velké zdravotní problémy a byl jsem rád, že vůbec nastoupili, což se na výkonu  hodně projevilo. “ Pro extraligu to znamená, že se Brno usadí pevně na první příčce, Benátky pak pravděpodobně obsadí druhé místo po základní části – oba celky by tak měly mít jistotu přímého postupu do finálového turnaje play-off.

TJ Astra ZM Praha – SK Prosek Praha 7:1

Pražské derby, které hostilo Zahradní Město, se odehrálo v pěkné atmosféře před několika desítkami diváků, často i z řad nejmenších dětí. Zatímco budoucí badmintonisté se se svými tatínky a maminkami proháněli po dvou zadních kurtech, vpředu, na dvou extraligových kobercích, se odehrával lítý boj o každý zápas. Proseku se nakonec podařilo urvat pouze jeden: první čtyřhru mužů. Uzdravený Filip Stádník společně s Michalem Svobodou zdolal domácí pár Jakub Zahrádka – Daniel Holec. Pak už dokázali hosté vzít favoritovi pouze set (Krajča-Beznoska versus Kočí-Netík), nebo zdramatizovat koncovky setů (rodinný mix Stádník-Pražáková proti Kurz-Maixnerová, či Diana Pražáková v možná nejběhavějším zápase víkendu s Terezou Lajdovou). S přehledem své soupeře vyřídili zejména singlisté Astry: vedle Terezy Lajdové bodem přispěl i Lukáš Kurz, Josef Kočí a Daniel Holec, nezaváhal ani úspěšný debl Lajdová-Maixnerová.

Sokol Meteor Praha Radotín – VSK Slavia TU Liberec 7:1

Meteor v domácím prostředí tělocvičny ZŠ Vinoř nedal hostům mnoho šancí pomýšlet na extraligové body. Nad vodou hosty držely zejména dívky: dvojice slovenských posil Ivana Kubíková a Barbora Bobrovská zdramatizovala čtyřhru proti zkušenému páru Eva Titěrová – Hana Kollarová. Ivana Kubíková později ve dvouhře zajistila libereckým čestný bod, když porazila Kollarovou. Jiného zaváhání už se vyrovnaná sestava Meteoru nedopustila. Martin Herout a Eva Titěrová přehráli liberecký mix Jan Slatinský – Barbora Bobrovská, z vítězství se radovaly debly Jaroslav Sobota – Josef Rubáš i Jan Vondra – Pavel Drančák. Tři singlové výhry pak přinesli Jan Vondra proti Ondřeji Královi, Ivo Stoklas proti Rostislavu Peníškovi a Pavel Mečár proti Adamu Hobzikovi.

Sokol Dobruška – BaC Esiko Kladno 5:3

Nejzajímavější zápletku tak nakonec ze sobotních utkání nabídl střet Dobrušky a Kladna. Domácím opět scházela pánská jednička Michal Matějka. Bez slovenské posily museli hodně dřít, aby získali tři body proti extraligovému nováčkovi. Hostům body zařídil Jaroslav Holeček, který těsně porazil Zdeňka Svátu, Martina Vacková, jež si poradila ve dvouhře s Petrou Hofmanovou, a v dobré formě hrající debl Petr Hošek – Marek Teller, který zdolal dvojici Sváta-Smrek. Remízu mohly vybojovat ve čtyřhře Monika Erbenová a Martina Vacková, jenže podlehly domácímu páru Petra Hofmanová-Šárka Křížková 18:21 ve třetím setu. Další zápasy už pak šly na stranu Dobrušky s jednoznačnějším skóre. Nejvíce práce měl na jedničce Tomáš Kopřiva s Markem Tellerem, dalšími body přispěli Ondřej Kopřiva na trojce, oba bratři společně v deblu a mix Marian Smrek – Šárka Křížková.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

Přijďte se podívat na finále extraligy!

 O víkendu proběhne v tělocvičně ZŠ Vinoř finálový turnaj play-off naší nejvyšší soutěže. Tesing a Sportobchod.cz Finále play-off Compo Praha extraligy smíšených družstev v badmintonu startuje v sobotu semifinálovými duely od 11 ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!