O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Benátky vyzvou Brno k "souboji titánů"

Bude to bezpochyby vrchol základní části. Šlágr víkendového 3. kola Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých: Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Sobotní a nedělní program nabídnou ale i další lákadla.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Extraligový program posledního předvánočního víkendu má jasné lákadlo: soboj prvního s druhým, Benátek s Brnem, slibuje exkluzivní badminton té nejlepší úrovně. Další program stojí už trochu ve stínu šlágru kola, ale přesto může nabídnout zajímavou podívanou. Sobotu i neděli ozdobí pražské derby. Nejprve se o pozice ve spodní polovině tabulky utkají Astra ZM Praha s týmem SK Prosek Praha, v neděli pak Sokol Meteor Praha Radotín bude chtít na půdě proseckých potvrdit úlohu jasného favorita.

Zajímavé duely čekají jednoho z papírových favoritů soutěže, Sokol Dobruška. Nejprve dobrušští v domácím prostředí hostí Kladno, černého koně extraligy, jehož hráči ukázali výbornou formu na víkendové Velké ceně Brna. V neděli pak Dobruška zajíždí do Benátek a bude se snažit proti papírovým předpokladům uhrát alespoň remízu.

Slavia TU Liberec se bude snažit získat první body v soutěži – v sobotu na půdě pražského Meteoru příliš šancí nemá, ale v neděli ji čeká utkání proti Kladnu, kde by liberečtí jistě rádi překvapili a odrazili se z předposledního místa tabulky. Posledním zápasem nedělního programu pak bude duel Brna s pražskou Astrou; papírově jedno z nejjednoznačnějších utkání víkendu, ale kdo ví – třeba Pražané dokážou překvapit...

Šlágr kola: souboj indonéských hvězd i předních singlistů

Jestli bylo v dosavadních kolech obtížné vypíchnout ten nejzajímavější a nejkvalitnější zápas, tentokrát šlo o snadný úkol. Souboj prvních dvou týmů tabulky, domácího Brna a hostujících Benátek, bude v sobotu 17. 12. od 14 hodin jednoznačným vrcholem a přehlídkou špičkového badmintonu. Na kurtech Yonex arény v brněnské čtvrti Jehnice se proti sobě postaví týmy s výraznými zahraničními posilami a kádry, v nichž to přetéká reprezentanty a alespoň na naše poměry skutečně exkluzivními jmény.

Pokud jde o cizince, Brno spoléhá na výkony polského deblového specialisty Lukasze Morena a nově také kvalitní indonéské hráčky Febby Angguni. Za Benátky tradičně nastupuje indonéská dvojice Viki Indra Okvana – Megawati Gustiani Sari. Jak si budou stát indonéské dívky ve vzájemném porovnání? Podle vlastních slov na webu brněnského oddílu si Febby věří, že by dvouhru proti menší a podsaditější Megawati měla zvládnout, ale v párových disciplínách to může být vyrovnaný boj.

Diváci, kteří si v sobotu najdou cestu do Brna, se mohou těšit také na prestižní singlové bitvy. Na první dvouhře by se měli proti sobě postavit Petr Koukal (Brno) a Jan Fröhlich (Benátky) – naši dva nejlepší singlisté, aktuální soupeři v olympijské kvalifikaci a držitelé řady mistrovských titulů. Těšit se můžeme také na souboj mezi talentovaným juniorem Adamem Mendrekem a Petrem Jelínkem či Janem Vitverou na straně Benátek, ve třetí dvouhře zřejmě slovenský mistr Jarolím Vícen – hájící barvy Brna – bude čelit indonéské kvalitě v podání Vikiho Indry Okvany.

V párových disciplínách se Benátky mohou pyšnit hned dvěma sehranými mixovými variantami: postavit mohou buď indonéskou dvojici, anebo pár Jiří Provazník – Hana Milisová. Brněnští budou spoléhat na mistry ČR v mixu Jakuba Bitmana a Alžbětu Bášovou, výkony Lukasze Morena a nasadit mohou také hrajícího trenéra Stanislava Kohoutka.

Mírným favoritem jsou i vzhledem k výhodě domácího prostředí brněnští – ale jde o utkání, kde snad žádný zápas není dopředu rozhodnutý, a může jít o drama až do posledního balonku. Především ale, ať už výsledek bude jakýkoli, diváci mají jistotu, že uvidí to nejlepší, co česká extraliga může nabídnout.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Astra ZM Praha – SK Prosek Praha

Sobota, 13:00, tělocvična Astra ZM Praha, V Korytech 157/27

BadmintonWeb tipuje: střetnutí dvou týmů, které postavily družstva složená pouze z odchovanců, má jasného favorita – domácí Astru. Ta by měla získat s přehledem body z ženských disciplín, prosečtí mohou bodovat jen dílčím způsobem v některé z dvouher mužů a také v první čtyřhře. Odhadujeme vítězství domácího celku v poměru 7:1.

Sokol Dobruška – BaC Esiko Kladno

Sobota, 15:00, SPŠE Dobruška, Čs. Odboje 670

BadmintonWeb tipuje: zajímavé utkání, Dobruška bude mít i v plné sestavě s Kladnem plno práce. Hosté mohou bodovat ve třetí dvouhře, dvouhře žen a čtyřhře žen. Také smíšená čtyřhra je pro ně bodově otevřená – a pokud první debl Hošek-Teller potvrdí výbornou formu, mohou Středočeši odvézt z Dobrušky i vítězství. BadmintonWeb ale tipuje – samu o sobě překvapivou – remízu 4:4.

Sokol Meteor Praha Radotín – Slavia TU Liberec

Sobota, 14:00, tělocvična ZŠ Vinoř, Prachovická 340

BadmintonWeb tipuje: jednoznačné utkání a jedno z těch, kde jde pro tipující o výzvu spíše správně odhadnout skóre. Meteor by měl hrát v plné sestavě, která má jen málo slabých míst – doma by mohl získat jednoznačné vítězství 8:0.

Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Sobota, 14:00, Yonex Aréna, Blanenská 3a

BadmintonWeb tipuje: šlágr kola se může otočit na jednu i druhou stranu. V singlech by měli mít navrch brněnští, benátky urvou jen jediný bod. Ale v párových disciplínách mohou naopak oni zaskočit své soupeře. BadmintonWeb tipuje remízu 4:4, která na vrcholu tabulky nic nevyřeší a nechá manažerům oběma družstev ještě hodně námětů k přemýšlení do play-off.

SK Prosek Praha – Sokol Meteor Praha Radotín

Neděle, 10:00, tělocvična Astra ZM Praha, V Korytech 157/27

BadmintonWeb tipuje: mezi oběma týmy je obrovský kvalitativní rozdíl. Prosečtí mají naději na bod, pouze pokud Diana Pražáková zopakuje svůj výkon z víkendové Velké ceny Brna, kde porazila Hanu Kollarovou – spíše ale domácí podlehnou pražskému rivalovi 0:8.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Dobruška

Neděle, 13:00, CR Project Badmintonové centrum, náměstí 17. listopadu 493

BadmintonWeb tipuje: domácí nenechají nic náhodě a dobrušského rivala doma drtivě porazí. Čestné body hostům zajistí ve dvouhře Tomáš Kopřiva a společně s bratrem také ve druhé čtyřhře. Benátky vyhrají 6:2.

Sokol Veselý Brno Jehnice – Astra ZM Praha

Neděle, 10:00, Yonex Aréna, Blanenská 3a

BadmintonWeb tipuje: utkání jednoznačného favorita s outsiderem asi překvapení nepřinese. Bude záležet i na tom, jak hosté ke svým zápasům přistoupí, a zda nebudou dopředu poraženi. Očekáváme výsledek 8:0 pro Jehnice.

BaC Esiko Kladno – Slavia TU Liberec

Neděle, 10:00, Wolkerova 2136, Kladno

BadmintonWeb tipuje: liberečtí budou kladenským důstojným soupeřem, ale Středočeši využijí výhody domácího prostředí. Liberec si v boji o záchranu připíše jen jeden či dva vyhrané zápasy, nejpravděpodobněji ve druhé dvouhře a jedné z párových disciplín. BadmintonWeb tipuje vítězství Kladna v poměru 6:2.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!